nestao meni

S

saka

Gost
Imam dva OS-a win ME i xp home,nakon sto sam norton ghostom vratio sliku ispravnog win me zbog promlema koje sam imao nestao mi je meni sa pocetka gde biram koji win. da mi se podize da li mogu nekako da vratim taj meni ?
 
Prvo treba da ti budu ovi fajlovi na c: ( win Me )

AUTOEXEC.BAT
boot.ini
CONFIG.SYS
IO.SYS
MSDOS.SYS
NTDETECT.COM
ntldr

Onda ubacis boot disk od XP ides Repair ( na prvom ekranu )
Kao Admin Pass pritisnes enter ako si ti instalirao windows , tj. nisi ga stavio.
ukucaj Help i izbacice ti opciju mislim da se zove Bootedit ili tako nesto slicno.
Tamo imas opciju da dodas Windwos-e ( jedan na C drugi na D ).
Ako ti ovo neupali sacekaj do sutra pa cu ti ja poslati boot.ini jer cu da dizem istu kombinaciju.
Uzgred mogao bi da mi malo objasnis kako ide ta stvar sa GHOST-om.
Jel mogu celu particiju da snimi, jel moze da se stavi na taj hard ili mora na drugi i slicno.
 
saka:
Imam dva OS-a win ME i xp home,nakon sto sam norton ghostom vratio sliku ispravnog win me zbog promlema koje sam imao nestao mi je meni sa pocetka gde biram koji win. da mi se podize da li mogu nekako da vratim taj meni ?

Ubaci XP CD i pokreni Recovery Console

NT loader, koji pokreće XP ćeš vratiti tako što ćeš u konzoli otkucati

FIXMBR
i
FIXBOOT

zatim otkucaš EXIT, izbaciš cd i pustiš da se mašina podigne.

edituj boot.ini i upisi:
[boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
c:\="Windows Millennium"

i stvar je rešena. Ukoliko ti se Millennium nalazi na nekoj drugoj particiji, prosto izmeni poslednji red (umesto C: stavi tvoju particiju). TIMEOUT je vreme prikazivanja menija za izbor OS-a.
 

Back
Top