Hrčci

okata:
Ja hocu da pitam kako da sprijateljim muzijaka i zenku?Ona mu je i nogu raskrvavila.Mnogo mi ga je zao.

Ovako: istina je da NE MOZES da ih sprijateljis. Sirijski hrcak je zivotinja koja ne trpi zivot u drustvu. Ovo je izuzetno vazno da se razume! Oni NE MOGU da zive u paru, pre ili kasnije ce povrediti jedan drugoga, a cesto mogu i da se poubijaju (najcesce zenka nasrne na muzjaka). Molim te da dobro razmislis o svemu. Vec sutra podji do prvog pet shopa i kupi drugi kavez i razdvoj ih, da ne bi doslo do tragedije.

Izvini ako zvucim kao da te plasim, ali... Zapravo, veoma su velike sanse da ce se nesto lose desiti, razdvoj ih sto pre, dok nije kasno! Sve i da se "sprijatelje" i da sve izgleda super uvek moze da dodje do pokolja, iznenada, iako je sve delovalo fino. Nemoj da se igras sa tim, kupi kavez, ima za 300 din. onaj mali za pocetak, i razdvoj ih. Ako hoces da ih paris, za to postoje pravila, muzjak i zenka se sastaju samo na tih 2-3 min. dok traje parenje, odmah nakon toga mroas da sklonis muzjaka da ne bi bilo tuce!
 
okata:
Ja imama jedno pitanje jer vidim das e vi ovde dosta razumete u hrckove.Ovako,ja sam kupila zivotinjicu za koju sam mislila ali i dalje mislim da je leming.I u pet sopu je prodata kao hrcak-lemings i uopste nije jeftina.Sad hocemo da joj kupimo muza pa smo pitali neke ljude na forumu zivotinjskog carstva da li znaju gde ima da se kupi jer ne bi smo da joj kupimo muza iz istog legla.Tamo je bilo raznih komentara ali pre svega o tome da je nemoguce da imamo leminga jer kao kod nas ne postoje.

Gde si je tacno kupila i da li si 100% sigurna da je zenka? Mozes li
Da li lici na ovo:
http://library.thinkquest.org/3500/images/collared_lemming.jpg
... ili na nekog sa ove strane:
http://hamsterific.com/DwarfHamsters.cfm ?

Ja zaista ne znam mnogo o drugim vrstama hrcaka (osim Sirijskog), ali mozda je moguce da kod nas imaju te leminge. Hajde posalji neke fotke ako mozes, da vidimo sta mozemo da uradimo...
 
Ma kakav pacov, pa pogledaj mu njuskicu i te okice tople!
Mada... Ni pacovi nisu zle zivotinje, mogu fino da se pripitome i znaju da bud umiljati, ali je njihov proglem a)onaj dugi rep i b)sto kada zive u prirodi su obicno nosioci zaraznih bolesti.
Sto se tice hrcaka, oni imaju tako mali rep da se gotovo i ne vidi, a u prirodi ih, na zalost, vise nema :( (mislim na sirijske hrcke). Jedna od najlepsih stvari na njima su prednej sapice koje izgledaju bas kao prave male rukice... :) :) :)
 
Zvezdica:
Gde si je tacno kupila i da li si 100% sigurna da je zenka? Mozes li
Da li lici na ovo:
http://library.thinkquest.org/3500/images/collared_lemming.jpg
... ili na nekog sa ove strane:
http://hamsterific.com/DwarfHamsters.cfm ?

Ja zaista ne znam mnogo o drugim vrstama hrcaka (osim Sirijskog), ali mozda je moguce da kod nas imaju te leminge. Hajde posalji neke fotke ako mozes, da vidimo sta mozemo da uradimo...
E ovako.Mi smo dosta diskutovali oko toga da li je leming ili hrcak.Na sajtu koji si ti postavila, ispalo je da je Ruski beli zimski patuljasti hrcak.Na sajtu o leminzima je ispalo da je stepski leming.Tamo je lepo objasnjeno da su svi ostali, hrcci i ostali mali glodari, podvrsta leminga.Pravi leming koji i dalje moze da se sretne u prirodi je veliki jako.Tamo gde smo kupili muzijaka su nam rekli da je leming i objasnili nam isto ono sto smo nasli na sajtu o leminzima.Mi smo sada u fazonu da je hrcak.Covek kod koga smo kupili muzjaka nam je rekao da se oni vezu jedno za drugo i da nema potrebe da ih odvajamo ali da ce biti problema da ih spojimo jer smo prvo imali zenku.Sada je sve super, sada ona legne preko njega i kao da ga kupa, lize mu sapice i usi.Nisam primetila neke vece sukobe sem kada je on probudi pa bude nervozna.Trebalo nam je dva dana da ih spojimo, a spajali smo ih na neutralnouj teritoriji, u nekoj ciniji.U terarijumu smo zamenili piljevinu da ne bi mirisala na nju, i jednu noc smo je odvojili a on je ostao da bi se osecalo na njega jer muzijaci bolje prihvataju zenkice.Oni nisu kao pravi hrcci, pise za njih da moraju da piju vodu pogotovo kada nosi male i ne smeju da jedu sargarepu i jabuku kao ostali.Poslacu sliku nje ali nisu bas najbolje.Muzijak je beli ali zato sto je promenio krzno tokom zime, ali se vec nazire ispod sivo.Ona nije uspela da promeni boju.
 
StimpyMaki:
Moj hrle nesto mnogo smrsao...
...a moj se ugojio ko prase...

...bar da jeste prase,pa da ima neke vajde sto ga tovim...
...mnogo se nesto olenjio...po ceo dan spava...moram za koji dan da ga vodim na neku livadu malo da ga razdrmam...ne valja ovako...

...a nekad je njuskao po celoj kuci,izvodio kerefeke...a sad samo spava...:(
 
Ako želite još slika nema problema,moj dečko se bavi fotografijom pa ih škljoca ko lud! A što se tiče ugovaranja parenja biće i toga, kad dobijemo male! Našu Sofiju ipak ne bi smo eksploatisali, svaka trudnoća je težak period za nju! Šaljite i vi sllike vaših ljubimaca da vidimo ima li dobrih prilika za udaju ! Poz.
 
Ako želite još slika nema problema,moj dečko se bavi fotografijom pa ih škljoca ko lud! A što se tiče ugovaranja parenja biće i toga, kad dobijemo male! Našu Sofiju ipak ne bi smo eksploatisali, svaka trudnoća je težak period za nju! Šaljite i vi sllike vaših ljubimaca da vidimo ima li dobrih prilika za udaju ! Saljem još slika sutra! Poz.
 
okata:
Ako želite još slika nema problema,moj dečko se bavi fotografijom pa ih škljoca ko lud! A što se tiče ugovaranja parenja biće i toga, kad dobijemo male! Našu Sofiju ipak ne bi smo eksploatisali, svaka trudnoća je težak period za nju! Šaljite i vi sllike vaših ljubimaca da vidimo ima li dobrih prilika za udaju ! Poz.


Uh ja ne smem da stavim sliku mog "hrcka" ;) :lol: Zabranjeno je to na forumu...

Salu na starnu bas mi je zao sto nemam slika mojih hrcikca, ali to je bilo jos u proslom veku.... Mislim fotografija nije bila tako pristupacna i popularna tada..
 
okata, mislim da su tvoji Ruski patuljaski koji menjaju boju krzna. Mozda su svi oni podvrsta leminga, to ne znam.

Sto se tice parenja, ja imam dva lepotana, ali izgleda da niko nema zenkicu za parenje. Ja bih bas volela da ih parim, ne treba da mi dajete mladunce, samo hocu da hmmmm.... moji Cip i Dejl imaju i "to" u zivotu :D

PS-Beli je Chip, a sivi dugodlaki je Dejl (zao mi je sto je fotka mutna, probacu da nadjem bolju).
 

Prilozi

  • chip.jpg
    chip.jpg
    30,7 KB · Pregleda: 13
  • dejl.jpg
    dejl.jpg
    24,9 KB · Pregleda: 11

Back
Top