Hrčci

Mislim da samo mogu da se poubijaju ako su istog pola, zbog konkurencije oko teritorije. Inače, sad ni majka više ne podnosi ono svoje prvo dete. A otac je odmah juri radi seksa. On se ne buni, voli ih obe.:)
 
Sad ih je četvoro. Ponovo kanibalizam:eek:

:worth:

Hrckovi su svastojedi i moguce je da im nedostaje proteina. Jednom, dvaput nedeljno pokusaj da im dajes parce slanine ili nekog drugog mesa (najbolje bareno i najbolje bez ikakvih zacina). Netreba da preterujes, malo parcence mesa je sasvim dovoljno (velicine pola nokta otprilike). Najbolje bi bilo kad bi im dala nekog insekta. Ako vidis nekog pauka u stanu ili neku drugu bubicu, slobodno daj hrcku. Isto tako malo parcence barenog jajeta jednom ili dvaput nedeljno.

I mozes kad ti ostane ljuska od jajeta, otcupaj malo parcence i daj hrcku da gricka. To je dobar izvor kalcijuma.

Mozda zenka pojede mlade zbog nedostatka proteina, ali moze biti i gomila drugih razloga. Nemoj se samo nervirati zbog toga, to je deo prirode glodara, i nekad mozes obezbediti najbolje uslove i da se to ponovi.
 
Ovo su mama, tata i najstarije dete.
Mama je siva.
 

Prilozi

  • Hrchci1.jpg
    Hrchci1.jpg
    55,6 KB · Pregleda: 23
Volite li ova slatka mala stvorenja...cuvate li ih i da li biste voleli da ih imate :?:
Volim,slatki su mi...Bas su mi cakani...ja i htela da kupim jednog,pa posle cak i leminga,ali mama ne da,boji se tih malih glodar,pa kaze,sta ako pobegne..a,meni bas dodju nekako medeni...:):) Da,volela bih da ih imam,ali..sve je izvesno,da nece boraviti u mom stanu...:mrgreen:
 
Ma ne, to im je kućica. Ubacila sam je u kavez kad su malo porasli. Onda su, kako su rasli, počeli da ispadaju iz nje jer ima otvore na četiri strane, a i majka se gurala unutra. To je bilo jako interesantno za gledanje. Zamisli celu moju porodicu kako leži ispružena na tepihu i gleda ih.:)
 
Dadoh im mesnatu slaninu, pojeli su momentalno. I evo ga ovaj peti, ali nije živ. Da li da ga izvadim iz kaveza?

Pa nema potrebe da bude u kavezu ako nije ziv.

Samo uzmi neku pincetu i sa njom izvadi. Ako ostavis svoj miris na malima dok su jos "ruzicasti" majka moze sve da ih odbaci ili pojede.

Malisane mozes odma dirati jedino kod glodara koji se radjaju vec formirani kao sto su morski prasici, cincile, degui... a kod ovih sto se radjaju slepi i bez dlake ako majka oseti tudji miris moze sve da ih odbaci ili pojede. To radi da bi ih zastitila... bas zvuci nelogicno ali tako je kako je :roll:

Koja ono bese vrsta hrcka koju imas? Ili sam zaboravio ili nisi spomenula.
 
Ma ne, to im je kućica. Ubacila sam je u kavez kad su malo porasli. Onda su, kako su rasli, počeli da ispadaju iz nje jer ima otvore na četiri strane, a i majka se gurala unutra. To je bilo jako interesantno za gledanje. Zamisli celu moju porodicu kako leži ispružena na tepihu i gleda ih.:)

...mogu da zamislim :lol:
 
Pa nema potrebe da bude u kavezu ako nije ziv.

Samo uzmi neku pincetu i sa njom izvadi. Ako ostavis svoj miris na malima dok su jos "ruzicasti" majka moze sve da ih odbaci ili pojede.

Malisane mozes odma dirati jedino kod glodara koji se radjaju vec formirani kao sto su morski prasici, cincile, degui... a kod ovih sto se radjaju slepi i bez dlake ako majka oseti tudji miris moze sve da ih odbaci ili pojede. To radi da bi ih zastitila... bas zvuci nelogicno ali tako je kako je :roll:

Koja ono bese vrsta hrcka koju imas? Ili sam zaboravio ili nisi spomenula.

Evo ih gore na slikama. Ne znam pravi naziv, samo znam da su patuljasti i uvek su beli ili sivi. Beli imaju crnu, ne baš upadljivu, prugu na leđima. Bez repa su.
 
Poslednja izmena:

Back
Top