Hrčci

1) Sad kad je hrčak porastao zaključio sam da je ženka - umesto Mića zove se Mica :)

2) Ostavio sam je celu noć da landara po sobi i ne znam kako ali popela se na vrh ormana. Jes' da je jednom "bupnula" odozgo meni ispred nosa dok sam spavao ali sam u momentu shvatio o čemu je reč i nisam se pomerao da je slučajno ne prignječim dok se "ne orijentiše". Kasnije se opet popela ali je pravila buku na vrhu ormana dok je nisam uzeo u ruke i vratio u kavez. :P

3) Mnogo je živahnija od Cileta a i nije neka maza. Dobro, samo mene neće da ujede a ostale hoće - znači da me ipak voli :D

4) Izgrickala mi je kabl za internet pa me zato nije bilo a vidim i da joj se dopao kabl od slušalica, sad nemam basove... :confused:

5) Baš nam je super... ;)
 

Pa i o kerovima ima trista tema...
Kao pa ima neka razlika u ponašanju izmedju degenerisane čivave i ništa manje degenerisanog pit-bul-terijera?
Ako su nastali od vuka onda se da zaključiti i zašto su degenerisani...


Za razliku od džukela kod mačketina itekako ima razlike u ponašanju od vrste do vrste.

Hrčaka kao kućnih ljubimaca ima 4 dibidus različite vrste i različito se ponašaju samo ih naši patrijahalno zatucani "komandanti" ne razumeju tj nisu baš zastupljeni kao kućni ljubimci. Nisu zahtevni a super dodju kao zabava kada se vratimo sa posla (preko dana spavaju tako da ne moramo da brinemo šta rade).

Na otvorenoj temi su zastupljeni vlasnici sirijskog hrčka koji je inače najhrčkastiji.
 
To je zato sto se oni najcesce prodaju kod ans. Inace, nisam protiv nekoliko tema o njima, ali mozda ne bi bilo lose da se razgranici o cemu se u kojoj prica.

Odgovor na prvo pitanje je: delimicno. Hrcak mora da ima svoj kutak, radi njegovog dobra zato sto, ako nista drugo, veci deo dana prespava. To je obaicno kavez. Kada se hrcak probudi u toku noci i rano ujutru, potrebno mu je dati prostora za igru bar sat-dva, dakle, negde gde ce moci da trci i strazuje. Ali uvek treba paziti, jer oni vole da se zavlace kojekuda i mogu da se povrede. Zato nije lose investirati u malu "ogradicu" precnika oko metar i po, u koji mogu da se stave razlicite "zezalice" koje mogu i da s enaprave kod kuce. Druga mogucnost je da se hrcak pusti u hodnik ili negde gde nema gde da se zavuce ili povredi. Ostavljanje hrcka van kaveza po celu noc i dan mislim da nije preporucljivo ni zbog njega. Jedna zenkica koju sma imala je kao beba pobegla iz kaveza i nije je bilo par dana, kada smo je pronasli, videli smo da je negde zaglavila nogicu. Stopalo joj je pocrnelo i otpalo. Srecom, ona je ozdravila i dozivela starost, parila se i dobila dva sina, ali neko mozda ne bi bio te srece.

Ok resenje je i kupovina veeeelikog kaveza sa dodacima gde hrcak moze da se igra.
 
Pazi kad su ladno spojili dve teme umesto da su uklonili suvišnu!?
A o kerovima koliko hoćeš.
Sad da u Donjem Ljubišu neko gadja pašče kamenicom ima da otvore temu!
Alo snajka, kakva bre udruženja za zaštitu životinja?
To su samo otvoreni računi za pranje para pod devizom "štrojim keru jaja".
More sad ću da pootvaram teme...
Paz sad:
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=7728068#post7728068
 
Poslednja izmena:
nikad nisam imao hrchka i sad mi pade na pamet da bih mogao imati jednog, ono shto mene zanima je - kakve su shanse da moj hrchak ne provede ceo zhivot u kavezu? drugim rechima da li je mogutje "vaspitati" ga da shvrlja po sobi, da ima hranu i vodu negde u sobi, da bude ko pas, ok mentalno retardirani pas.
josh jedno pitanje postoje li mentalna oboljenja kod kutjnih ljubimaca i kakva?

:eek: :hahaha::rotf::rotf::rotf::hahaha: E, legendo!
Viš, na tak nešto nisam pomislila do sad! Vrrrlo interesting! :D
 
1) Sad kad je hrčak porastao zaključio sam da je ženka - umesto Mića zove se Mica :)

2) Ostavio sam je celu noć da landara po sobi i ne znam kako ali popela se na vrh ormana. Jes' da je jednom "bupnula" odozgo meni ispred nosa dok sam spavao ali sam u momentu shvatio o čemu je reč i nisam se pomerao da je slučajno ne prignječim dok se "ne orijentiše". Kasnije se opet popela ali je pravila buku na vrhu ormana dok je nisam uzeo u ruke i vratio u kavez. :P

3) Mnogo je živahnija od Cileta a i nije neka maza. Dobro, samo mene neće da ujede a ostale hoće - znači da me ipak voli :D

4) Izgrickala mi je kabl za internet pa me zato nije bilo a vidim i da joj se dopao kabl od slušalica, sad nemam basove... :confused:

5) Baš nam je super... ;)
Landara? :D Moj hrčak landara kad ga ja malkice protresem. On me onda gleda onim njegovim izbuljenim garavim okicama. :D
Svaka čast za izraze koje koristiš, mnogo simpatično dočaravanje naših osećanja prema njima, živuljkama.
Imala sam i ja jednu takvu situaciju gde sam morala brzo da reagujem. Istog dana kada sam kupila hrčka ispao mi je slučajno iz ruke na parket, tačno na leđa, potiljak. Sekundu jednu je buljio u mene ukočeno izvrnut na leđa, dušica slatka, ali ja sam reagovala munjevito. Odmah sam ga podigla i nežno mu potrljala leđa. Sve je prošlo u najboljem redu i živeo mi je tri godine, tri pune godine. A imao je i unikatno ime. :P
 
Pa i o kerovima ima trista tema...
Kao pa ima neka razlika u ponašanju izmedju degenerisane čivave i ništa manje degenerisanog pit-bul-terijera?
Ako su nastali od vuka onda se da zaključiti i zašto su degenerisani...


Za razliku od džukela kod mačketina itekako ima razlike u ponašanju od vrste do vrste.

Hrčaka kao kućnih ljubimaca ima 4 dibidus različite vrste i različito se ponašaju samo ih naši patrijahalno zatucani "komandanti" ne razumeju tj nisu baš zastupljeni kao kućni ljubimci. Nisu zahtevni a super dodju kao zabava kada se vratimo sa posla (preko dana spavaju tako da ne moramo da brinemo šta rade).

Na otvorenoj temi su zastupljeni vlasnici sirijskog hrčka koji je inače najhrčkastiji.

:D:D:D Ti si neki najhrčkastiji hrčak.:klap:
 
Zdravo ljudi, ja sam danas kupila hrcak i zelim da nesto pitam, zasto su mu oci crvene, i jel dozvoleno nesto staviti u kucarku, kao pamuk ili sl. Hvala vama unapred i nadam se da ste me razumeli, jel mnogo malo znam vas jezik. Pozdrav:)
 
Zdravo ljudi, ja sam danas kupila hrcak i zelim da nesto pitam, zasto su mu oci crvene, i jel dozvoleno nesto staviti u kucarku, kao pamuk ili sl. Hvala vama unapred i nadam se da ste me razumeli, jel mnogo malo znam vas jezik. Pozdrav:)

Svaki hrčak ima black eyes. :eek:
Sad, možda si ti kupila skočimiša a da to ni ne znaš. Oni su redooki. :D
U kavez i treba staviti neku staru pamučnu čarapu da im bude toplije, mali rovci, vole oni da se zavlače. Naravno da im treba, nastupa zima, treba im toplina.
 
Zdravo ljudi, ja sam danas kupila hrcak i zelim da nesto pitam, zasto su mu oci crvene, i jel dozvoleno nesto staviti u kucarku, kao pamuk ili sl. Hvala vama unapred i nadam se da ste me razumeli, jel mnogo malo znam vas jezik. Pozdrav:)

evo sajt sa varijacijama sirijskih hrcaka
postoje i varijante koje nisu albino, a imaju crvene oci

npr. cinnamon ili tri-color

http://www.angelfire.com/wv2/woodview_hamstery/colors/syriancolors.html
http://www.hamsterhideout.com/breedssyriancolours.html
 
Poslednja izmena:
Zdravo ja sam nov na forumu i imam hrcka 2 nedelje

evo kako izgleda:





E sad imam dva pitanja:

Prvo pitanje je posto je jeo ljute paprice pre nedelju dana da li ce mu biti nesto

A drugo je na slici se vidi cuperak sto mu stoji kao antena da li smem da mu odsecem ili ne ?
 
Zdravo ja sam nov na forumu i imam hrcka 2 nedelje

evo kako izgleda:





E sad imam dva pitanja:

Prvo pitanje je posto je jeo ljute paprice pre nedelju dana da li ce mu biti nesto

A drugo je na slici se vidi cuperak sto mu stoji kao antena da li smem da mu odsecem ili ne ?

ako mu dosad nije nista...tj. ziv je bit ce sve ok
samo, mojne vise jedete ljute papricice

ne sijeci mu nista Lazare :(
 
Kada se ispred hrčka nadje nešto novo on će prvo uzeti zalogaj a onda ga ispitivati neko vreme u ustima.
Tako je recimo parče plazma keksa, pošto je hrskav, prvo glockao zatim ostavio istrčao se po sobi a onda ga strpao u obraze.

Vodi računa da hrčak obožava onu papriku baburu pa ga nemoj zamajavati sa ljutom.
 
Pre nekoliko dana je ušao u odškrinut orman u kom pored ostalog čuvam pakovanja sa piljevinom i sušenim senom (što mnogo lepo miriše a i napravi gnezdo) ali i jednom velikom kesom hrane. Često bi ga našao kako zadovoljno leži pored "pronadjene" životne zalihe (pakovanje od 3Kg semenja i suvog voća).

Evo upravo sam ga (je) izvadio iz te kesetine a usta puna hrane pa izgleda smešno.
Tada ga (je) vratim u kućicu "da spremi zimnicu" a sad evo opet hoće van kaveza.

aug07_photo.jpg

A sad će u loptu koje se doduše prvi put uplašio(la) a sada je voza dok mu(joj) ne dosadi pa parkira pored mojih nogu i čeka da otvorim vratanca.
 
Poslednja izmena:

Back
Top