Б 92-лицемерје

ULICNI_SVIRAC

Obećava
Poruka
88
01. avgust 2007.
Licemerje
ROMI NEPOŽELJNI NA B92
Veran Matić odbio da emituje dokumentarac o problemima romske populacije izgovarajući se "pretrpanim terminima" (?!)
Švajcarski reditelj našeg porekla Tihomir Radetić, koji već godinama snima dokumentarce koji se bave socijalnim temama, ima problema da svoj rad plasira domaćoj javnosti i na taj način skrene pažnju sa kakvim se sve nedaćama susreće romska populacija! Tako je njegov poslednji snimljen film "Krv i med", koji se bavi životima Roma, uvršten u selekciju predstojećeg filmskog festivala u Veneciji, dok je čelni čovek B92 Veran Matić odbio da ga emituje na svojoj televiziji!

- Odneo sam ovaj dokumentarac na "Devedesetdvojku" misleći da će mi oni, prepoznatljivi po svom zalaganju za toleranciju i prava nacionalnih manjina, izaći u susret. Međutim, rečeno mi je da nemaju slobodan termin da ga prikažu, a važno je da su imali prostora koliko hoće za onog nakaradnog "Velikog Brata"! Neće da emituju istinu! Eto, o tome se radi! - ogorčeno priča Radetić.
On napominje da će u budućnosti Srbija imati velike muke sa Romima ako sada ne počne da rešava njihove elementarne probleme.


I TI ĆEŠ KUME,SAMO SUTRA


a kad ćemo mi čika Verane na B92

- Na teritoriji Balkana trenutno je milion i trista hiljada Roma koji su beskućnici, a samo u Beogradu je 5.000 dece koja svakodnevno prose na ulicama. Ako se taj problem zanemari, kroz deset godina Srbi će imati problem sa autentičnim stanovništvom jer je kod Roma, kao što je poznato, natalitet ogroman, a deca, opet, nisu kriva što se rađaju. Niko ne želi da se uključi u brojne problema sa kojima se susreće romska nacija, a posle će svi da kukaju na Cigane - upozorava naš sagovornik.

Radetić trenutno snima još jedan dokumentarac pod nazivom "Deca bez budućnosti", koji se takođe bavi problemima romske nacije, međutim, opet bez pomoći i podrške političkih i drugih organizacija!
- Niko nije želeo da podrži film, pa sam na kraju rešio da ga snimim iz sopstvenog budžeta! Tražio sam pomoć od Gete instituta, OEBS, Uneska, ali i od Ministarstva za kulturu, i niko nije bio zainteresovan da podrži priču o problemima sa kojima se susreće romska populacija. Parlamentarne stranke G17 i "žuti" (Demokratska stranka, prim. aut.) nisu našle ni za shodno da uopšte odgovore na moj predlog! - kaže Tihomir.

Dakle, puna usta tolerancije, nacionalnih manjina i socijalnih problema pojedinaca i grupa očigledno padaju u vodu kad god treba nešto konkretno da se preduzme!

Скинуто са сајта "Курира"
 
Пошто ће неки одмах вероватно "скочити" на поменути извор вести ("Курир", који, и ја, морам признати, не сматрам озбиљним), допунићу, да сам ту вест чула и на - Радију BBC-a.
 
Strashno!
Govor mrznje!
Neposhtovanje elementarnih ljudskih prava manjinskih zajednica!
Diskriminacija!
Verbalno nasilje!
"Ja mislim,da ako je ovo tachno,mogla bi se izvuci paralela iz Maticevog poteza sa Hitlerovim odbijanjem da chestita Dzesi Ovensu."
Samo chekam kad ce Biserko,Vucho i Kandicka da organizuju tribinu o ovom rasistichkom ispadu b 92 .:)
 
Norma Kampl:
Пошто ће неки одмах вероватно "скочити" на поменути извор вести ("Курир", који, и ја, морам признати, не сматрам озбиљним), допунићу, да сам ту вест чула и на - Радију BBC-a.
Не ок,и ја сматрам да курир није баш озбиљан извор али претпостављам да је ово тачно.Интересује ме само да ли се на тв б92 може говорити о проблемима националних мањина као и другим проблемима само ако се пљује по Вељи Илићу или В.Коштуници и ако су стручни консултанти чеда беба вучо итд.
 
ULICNI_SVIRAC:
Не ок,и ја сматрам да курир није баш озбиљан извор али претпостављам да је ово тачно.
И ја мислим да је тачно, јер сам, како и написах, чула на - BBC радију. А то је озбиљан медиј.

Интересује ме само да ли се на тв б92 може говорити о проблемима националних мањина као и другим проблемима само ако се пљује по Вељи Илићу или В.Коштуници и ако су стручни консултанти чеда беба вучо итд.
Чисто сумњам.
 
Enfroz2891.:
Strashno!
Govor mrznje!
Neposhtovanje elementarnih ljudskih prava manjinskih zajednica!
Diskriminacija!
Verbalno nasilje!
"Ja mislim,da ako je ovo tachno,mogla bi se izvuci paralela iz Maticevog poteza sa Hitlerovim odbijanjem da chestita Dzesi Ovensu."
Samo chekam kad ce Biserko,Vucho i Kandicka da organizuju tribinu o ovom rasistichkom ispadu b 92 .:)

E kad pomenute gospoDŽe budu zakupile salu a ja ću da udjem prljav medju njih, sešću na stolicu ispred tog njihovog stola, prdnuću dva puta dok budem ljuštio semenke i bacao po podu i psovaću na sav glas u mobilni telefon. Isto kao izvesna nacionalna manjina pre 15 minuta u gradskom prevozu...
 
Obersturmfuehrer:
jel to mozda b92 treba da objavljuje sta kod ko donese o manjinama, bolesnima i starima ili ima pravo da sam bira svoj program?

uostalom, plati za emitovanje, pa ce prostora uvek biti...

PROSTO NEVEROVATNO!

Po n-ti put Srbi koji inače strašno poštuju sve što je privatno a uništavaju sve što je javno, ponovo pokušavaju da nametnu jednom jedinom privatniku kako će da posluje ???

Isto kao da se grupa penzionera iz moje zgrade okomila na lokalnog pekara da više pravi polubeli hleba nego pogačice koje su em mnogo manje em po komadu skuplje nego pomenuta vrsta hleba.
 
Iron Lord:
PROSTO NEVEROVATNO!

Po n-ti put Srbi koji inače strašno poštuju sve što je privatno a uništavaju sve što je javno, ponovo pokušavaju da nametnu jednom jedinom privatniku kako će da posluje ???

Isto kao da se grupa penzionera iz moje zgrade okomila na lokalnog pekara da više pravi polubeli hleba nego pogačice koje su em mnogo manje em po komadu skuplje nego pomenuta vrsta hleba.
Ја безвезније поређење у животу нисам чуо.Па човече божији у питању је телевизија и то са националном фрекфенцијом.Мора се коментарисати рад такве телевизије уосталом ипак они креирају јавно мњење.Друга ствар још једном се потврдило колико су у ствари лдп-овци нетолеранти.Чим се помене њихова перјаница(Б 92) одмах ударају свим средствима.
Само ме интересује једна ствар код б92!Како то да њих увек нападне неко у фебруару и како то да се они у фебруару страшно заинтересују за проблеме националних мањина баш пред одобравање америчког буджета и одвајања средстава за независне медије у свету?А сада им је програм пребукиран!Тада су забринути за опште добро а сада су приватници!
 
ULICNI_SVIRAC:
Ја безвезније поређење у животу нисам чуо.Па човече божији у питању је телевизија и то са националном фрекфенцијом.Мора се коментарисати рад такве телевизије уосталом ипак они креирају јавно мњење.Друга ствар још једном се потврдило колико су у ствари лдп-овци нетолеранти.Чим се помене њихова перјаница(Б 92) одмах ударају свим средствима.
Само ме интересује једна ствар код б92!Како то да њих увек нападне неко у фебруару и како то да се они у фебруару страшно заинтересују за проблеме националних мањина баш пред одобравање америчког буджета и одвајања средстава за независне медије у свету?А сада им је програм пребукиран!Тада су забринути за опште добро а сада су приватници!

O čoveče sa verom u lokalnog popa, nadam se da si upoznat sa činjenicom da ne samo pomenuta frekvenca koju je zakupila ta televizijska stanica, već celokupna imovina svih gradjana ove zemlje prvenstveno pripada državi.
Konkretno - ako imaš neku straćaru na Crvenom Krstu ili Čuburi a čiki iz opštine daju lepu kintu da se taj deo grada preuredi u stambeni ili poslovni prostor, ti možeš najviše dobiti stan u novom objektu ili pak u drugom kraju grada.
Žalbe ne pomažu. Država ima prava i na tvoj život u slučaju potrebe. Ne samo ratne.
 
Iron Lord:
O čoveče sa verom u lokalnog popa, nadam se da si upoznat sa činjenicom da ne samo pomenuta frekvenca koju je zakupila ta televizijska stanica, već celokupna imovina svih gradjana ove zemlje prvenstveno pripada državi.
Konkretno - ako imaš neku straćaru na Crvenom Krstu ili Čuburi a čiki iz opštine daju lepu kintu da se taj deo grada preuredi u stambeni ili poslovni prostor, ti možeš najviše dobiti stan u novom objektu ili pak u drugom kraju grada.
Žalbe ne pomažu. Država ima prava i na tvoj život u slučaju potrebe. Ne samo ratne.
Ок,све си ти у праву али очигледно пишемо о различитим темама.
 
Stvarno ne razumem sta je problem?

B92 se za vreme svog postojanja dokazala kao televizija koja veliku paznju poklanja nacionalnim manjinama, i samo covek koji ne moze da sagleda siru sliku moze ovo da shvati kao rasisticki ispad.
 
Ih koja stoka ustaska!!!!
Evo za one koji nisu verovali: U92 JESU USTASE!!!
Sto ovaj primer i dokazuje.
Znaci mi mozemo gledati neke budale 24 sata dnevno u nakaradnoj kich kuci a ISTINI U OCI NE MOZEMO POGLEDATI JEL TAKO MATICU A?
 
Мени у целој овој причи највише "боде очи" изјава редитеља филма ДА У СРБИЈИ ИМА 1,300 000 Рома...... то је једна обична измишљотина и дрска произвољност јер они углавном нису пописани.
 
was:
Ih koja stoka ustaska!!!!
Evo za one koji nisu verovali: U92 JESU USTASE!!!
Sto ovaj primer i dokazuje.
Znaci mi mozemo gledati neke budale 24 sata dnevno u nakaradnoj kich kuci a ISTINI U OCI NE MOZEMO POGLEDATI JEL TAKO MATICU A?

'Alooo bre...nisu oni smrdljive usRaše...to je još gore...to Soroš plaća..! :evil: ...povrać...bljak...pljuuuv... :roll: :?
 

Back
Top