Кинези снимају серију "Валтер брани Сарајево"

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Prije tocno tri i pol desetljeca, tadašnja jugoslavenska kinematografija upotpunila je svjetsku kolekciju filmova sa tematikom Drugog svjetskog rata kultnim ostvarenjem “Valter brani Sarajevo”, a Velimira - Batu Živojinovica javnost je dugo identificirala sa likom partizanskog kapetana, dok smo mi, skoro za svaki državni praznik, zurili u televizore gledajuci iznova i iznova kako su spretni ilegalci prkosili Trecem rajhu. Jednoga dana, Kinezi odluciše da Valtera uvrste u svoj kino repertoar, ne samo sto su oborili sve rekorde gledanosti, nego su se zaludjeli “nevidjenim” herojstvom u ono doba još uvijek bratskih naroda i narodnosti, te hoce da ga ponovo snime. Oni žele da urade seriju, s tim što bi u njoj bila kompletno naša glumacka ekipa. Zamolili su me da se pobrinem da autorska prava budu regulirana, pošto su, nažalost, i redatelj Hajrudin Krvavac i scenarista Ðorde Lobovic u meduvremenu preminuli. Od velike pomoci bice im i scenograf Milenko Jeremic, koji zna apsolutno sve detalje iz vremena kada smo mi snimali. Ocekujem da uskoro stignu, a onda ce se upoznati sa glumcima i odabrati onog tko im najviše odgovora za novog Valtera - izjavio je Bata Zivojinovic.

http://www.electronic-research.com/valter-na-kineski-nacin/

У данашњем "Куриру" Бата Живојиновић каже да је новац понудио један Кинески бизнисмен и да је уговор закључен. Он, Бата ће се појавити ко наратор на почетку сваке епизоде, али ће улогу Валтера препустити Николи Коју, а играју Драган Бјелогрлић (лажни Валтер) Бранка катићи други.
Живојиновић каже да је сада рејтинг Ватера у кини угрожен јер се више цене Југословенске (Српске) комедије због сличног смисла за хумор (Отац на одређено време) па је пао договор да се сним и домаћа хумористичка серија у корподукцији са Кинезима.
:)

А ви мислили да је Валтер одсвирао своје? Хехехехехе
 

Back
Top