Koji fakultet?

Elektrik

Obećava
Poruka
56
Nalazim se u velikoj dilemi koji fakultet da upisem,inace zavrsavam Gimnaziju i odlican sam djak.Sve mi ide odlicno,mozda sam zbog toga neodlucna.Molim vas dajte mi neki savet.Unapred hvala.
 
isti slucaj kao jedan moj drug iz gimnazije.. do zadnjeg dana nije znao sta ce da upise, a inace besprekoran ucenik, sve petice, jako pametan i inteligentan.. i na kraju je zavrsio na ekonomiji cisto da nesto upise..

zato, elektrik, moja preporuka ti je da se dobro preispitas koji predmet ti najbolje lezi, koji bas obozavas da ucis, da stalno stices nova znanja iz njega?? na osnovu toga ces moci najbolje da odlucis koji fax da izaberes!
 
Sedi i razmisli doooooobro o tome shta zelish da radish u zivotu....
Uzasno je raditi posao koji ne volish i uchiti ono shto ne zelish(ja sam ti ziv primer! Htela sam da budem veterinar, al' mi zao da gledam zivotinje kako pate, pa upisah prava....uzasna greshka).
 
Ja sam u slicnoj situaciji bila i upisala sam Pravni.
To je kad covek nema ideju i vodi se time sto je najpopularniji.... Greska! Da mogu da vratim vreme sada bih se opredelila za neku od prirodnih nauka gde mi je fizika najizazovnija.
 
Reshila sam onaj hrvatski test sklonosti... i kazu da bih bila dobra za veterinara..... Gde li mi je bila glava? Tako se kajem...

Nemoj da slushash okolinu koja ti govori:"Upishi ovo, upishi ono....", slushaj sebe, svoje zelje i potrebe, svoje snove i ciljeve koje zelish da postignesh u zivotu....

Mislim da je ovo svakoj osobi jedna od najtezih odluka... ali je to tek pochetak...
 
ako mozes da biras izaberi ono sto stvarno zelis!i dooobro razmisli!
i ja sam izabrala pravni kao fax koji pruza veliki izbor zanimanja,svidja mi se,ma i sama zgrada i ljudi al kad vidim sta sve trebam da strebam...ponekad se zamislim...uvek mi je bilo lakse ceo dan mate nego 1lekcija iz istorije,geosa al vise volim drustvene nauke....jako tesko pitanje...a sklona sam vise nekim umetnickim forama tipa arhitektura,dizajn,fotografija,arheologija al realno gledano...:/..srecno!
 
Moj savjet bi bio da probas da ustanovis cime zelis da se bavis u zivotu i sta ti najvise lezi. Da bi covjek bio uspjesan u onome sto radi, mora to i da voli. Na internetu mozes da nadjes mnogo testova i raznoraznih kvizova koji mogu da budu od pomoci da se odlucis. S obzirom da zivis u Srbiji, trebas imati u vidu mogucnost zaposljavanja i sl. Tako da bi najbolje bilo upisati neki faks koji ima koliku-toliku perspektivu a da pri tome volis taaj poziv. Po meni, svi prirodni i tehnicki fakulteti imaju mnogo bolju perspektivu nego drustveni, mada to nije uvijek pravilo.
 

Back
Top