DVD rezac

Elektrik

Obećava
Poruka
56
Imam problema sa DVD rezacem marke MSI,ne znam u cemu je problem.On cita i reze samo obicne diskove,DVD nece da reze,a neke koji sa rezani malom brzinom ucita i to sa velikom mukom.Molim vas da mi odgovorite na ovo pitanje,unapred hvala.
 
Imam i ja isti problem drugar, a kad to krene nazalost, sve sam probao i ipak nema leka.Sreca nisu vise skupi kao pre. Ne isplati se popravljati ih Moj ti je savet da kupis novi pa da imas ovaj za obicne a novi za ostalo. DVD zapis je kao sto znas mnogo gusci i on ga jednostavno vise ne vidi. Ako ti ga neko popravi, pitanje je da li ce posle da cita obicne diskove i RW. To ti sve govorim iz iskustva, a ako probas da ga ocistis pomocu dika za ciscenje i uspes O.K. a ako ne nemoj dzabe da bacas pare.
Poz....
 
Ovako prvo par pitanja:
1 Sa kojim programom narezuješ?
2. Šta pokušavaš da režeš?
3. s kakvim dvd diskovima pokušavaš da narežeš?
4. Koji tip grešeke ti napiše kada pokušaš da režeš dvd?
 
Pa cuj shta da se radi. Ja sam pre par dana bacio MSI DR8P 8x. Odsluzio je svoje. Tesko je citao neke diskove, a snimao je i po 40 minuta 1 disk. Posebno se mucio sa 16x diskovima, shteta shto MSI nije malo vise paznje obratio na te DVD rezace i izbacivao novi firmver. A imali su dobre fore, svi MSI su bili u kutiji, sa gomilom softvera, pa onda dobijes 3 maske belu, srebrnu i crnu pa mozes da ih menjas u zavisnosti od boje kucishta, eject dugmence je bila lampica koja svetli u razlicitim bojama u zavisnosti od toga shta uredjaj radi, ako drzis dugme par sekundi kad ubacis disk onda predje u turbo mod pa snima brze od svoje nominalne brzine....A sve to po ceni jednog Asusa u kesici. Taj MSI je stvarno imao stila, shteta shto izgleda niko vise ne prodaje MSI rezace kod nas. Ili ih ja bar nisam nasao.
 
Elektrik:
1.Nero
2. Snimke sa TV kartice
3.Princo
4.Ne secam se
1 Obavezno proveriti na programu dali si prebacio da režeš DVD diskove , i dali ih uopšte podržava taj Nero koji poseduješ , Minimum Nero 6 OEM verzija ili Nero 6.1.1.7
2 Reži ih u data format
3 princo - teški bofl , probaj sa maxell
4 A najvažniju stvar na svetu nikada ne zapišeš , tip greške koji ti prijavljuje je ona stavka koja nas najviše interesuje
 
Prvo ne rece da li si pre normalno rezao, tacnije da li je rezac nov ili stari?
Ako je nov put pod noge pa u radnju.
Sto se tice diskova, Princo spada u 3. klasu diskova tako da je bolje da uzmes neki Verbatim (MCC ili Taiyo Yuden) Oni su prva klasa i najbolji.
Takodje sto "zmija" rece Hitachi Maxell su takodje dobri ali njih ces teze naci (a mislim i da su skuplji) Sad traje promocija Verbatima. Mozes da kupis paket od 25 DVD-ova za 490 din (provereno su MCC, nije neka "divca")
 
Bez obzira kakvi su diskovi i kojoj kategoriji pripadaju, svaki rezac bi trebao dok su u normalnom stanju da ih "vidi i cuje".
Dok sam kupaovao vecu kolicinu diskova ni u ludilu nisam pomisljao da kupujem neke tamo Verbatime i Japance po 25-30 dinara, vec Traxdata koji je kostao 16 dinara.
Zadnji put (prosle godine u septembru) sam uzeo 1000 komada i sve njih je moj nesrecni Nec narezao, a dobar deo i "citao" i sve bez problema (posle toga sam naravno prodao rezac, a on jos uvek radi).
E, kad nisam imao potrebe da rezem vece kolicine onda sam poceo da kupujem Verbatime i ostale fancy DVDeve koje su naredni rezaci isto tako citali i rezali.

A problem koji je autor teme pomenuo sam imao sa nekim djubretom od Benq rezaca (valjda 1655) koji je jos bio u garanciji i zamenjen je novim Pioneerom 112.
Taj nesrecnik i dok je radio, bio je toliko probirljiv da ni neke Verbatime nije hteo da cita (a kamoli Princo i ostale), ali je bar nesto citao i nisam imao osnova za garanciju. A kad prestane da cita sve DVDjeve, znaci da se laser iskrivio i da baca snop ulevo ili udesno, te ne moze vise da vidi nista i treba ga menjati (ili ako nije u garanciji probati sa stelovanjem lasera i motanjem onih malih sarafa).
 

Back
Top