Sta je to licemerje?

bob63

Zainteresovan član
Poruka
128
Postoji definicija, ali nije o tome rec. Radi se o vrhunskom dvolicju kojem nas zatrpavaju kvaziradikali i kvazinacionalisti.
Dragi moji radikali i slicni, pa zasto ni jedan clan srpske radikalne stranke nije izasao pred sve ljude Srbije i rekao da se odrice sveg novca sto ga dobije u Skupstini Srbije a u korist jednog Srbina sa Kosova? Ima vas osamdesetak u Skupstini, a od tih para komotno bi zivelo bar 800 ljudi. Zasto ni jedan od vas hrabrih sa ovog foruma nije to isto uradio?
Pa ti ljudi tamo nemaju od cega da zive, zive u getima, zive u uzasnim uslovima. Pa zar vas je zaslepila politika toliko da necete da se odreknete svih svojih primanja u korist Kosova, kada ga toliko volite i ovde na forumu branite.
Gospodin, budzavi, je zabrekao kao bik, pa zar mu ne pada na pamet da koji kilogram da nekome, kome je vise nego potreban?
Molim odgovore, a ne seriju praznih kontrapitanja?
 
...Између осталог лицемерје је и када се напада само једна странка у скупштини,а други се не помињу ...
Они ваљда дају новац шаком и капом...
 
Slobodance:
...Између осталог лицемерје је и када се напада само једна странка у скупштини,а други се не помињу ...
Они ваљда дају новац шаком и капом...

Molim odgovor. Zasto se niko nije odrekao svih svojih primanja?
Preskocite prazna kontrapitanja, jer samo jedna stranka u Skupstini brine o Kosovu, Srbiji .... a svi ostali su izdajnici, pa se od njih, kao takvih ni ne ocekuje ikakvo odricanje!
 
Karlito Brigante:
Ti primeri jesu licemerje...ali drastičniji primeri licemerja su na ovom forumu od ''braće'' Hrvata.Pružaju jednu ruku,a drugu spremaju za neko buduće klanje!Čitajte detaljnije šta pišu!:twisted:


Hvala, ali molim da ovaj drugi deo ostavimo za posebnu temu. Slazem se i da je otvorimo.
 
Питао си шта је лицемерје ? Дао сам ти један од одговора...
А размисли мало сам : да се неко "одрекне СВИХ СВОЈИХ примања" ?
Ако се одрекне " свих" од чега ће да живи,издржава породицу...
 
Slobodance:
Питао си шта је лицемерје ? Дао сам ти један од одговора...
А размисли мало сам : да се неко "одрекне СВИХ СВОЈИХ примања" ?
Ако се одрекне " свих" од чега ће да живи,издржава породицу...

Od zenine plate. Nemojte mi samo reci da neko ko je narodni poslanik nema reseno i to pitanje! Malo ce da se stisnu, nece vise biti putnih troskova od po par miliona i to je to!Devedesetih su mnogi poginuli kao posledica odredjene politike, sta je, prema tome, gubitak kojeg kilograma.
 
bob63:
Molim odgovor. Zasto se niko nije odrekao svih svojih primanja?
Preskocite prazna kontrapitanja, jer samo jedna stranka u Skupstini brine o Kosovu, Srbiji .... a svi ostali su izdajnici, pa se od njih, kao takvih ni ne ocekuje ikakvo odricanje!

Predlog ti je dobar, ovim putem apelujem na LDP da pokrene ovu inicijativu i da se njihovi poslanici samoinicijativno odreknu bar 50% poslaničkih primanja...Time bi LDP pobrao aplauz na otvorenoj sceni kod srpskih građana...
 
bob63:
Slobodance, prihvatam kritiku, evo ublazicu 80 % svih svojih primanja, a priznaces i ti da je 20% sto ostane - verovatno jednako prosecnoj plati u Srbiji!

...Вероватно...
А ја стварно не бих могао да ти одговарам на прецизне податке...
Шта они раде са својим платама ,нити сам посланик,нити члан било које
странке...Само сам покушао да ти објасним моје виђење "лицемерја"...
Лицемерје је и када се ДС "куне" у ЕУ а рецимо ради многе ствари
против..."Не дамо Косово...Живела УСА..."???
А мислим да је најбоље људе посматрати као ЉУДЕ а не само као
припаднике странака...
Има их који помажу без обзира на страначку припадност...
 
Архангел:
Predlog ti je dobar, ovim putem apelujem na LDP da pokrene ovu inicijativu i da se njihovi poslanici samoinicijativno odreknu bar 50% poslaničkih primanja...Time bi LDP pobrao aplauz na otvorenoj sceni kod srpskih građana...

A zašto ne DS, DSS, Radikali, LDP? Pošteno.

Pre bi nam odsekli svima po jednu ruku nego da svoju zavuku u džep i izvade neku kintu za sirotinju.
 
Архангел:
Predlog ti je dobar, ovim putem apelujem na LDP da pokrene ovu inicijativu i da se njihovi poslanici samoinicijativno odreknu bar 50% poslaničkih primanja...Time bi LDP pobrao aplauz na otvorenoj sceni kod srpskih građana...

E, pa oni (LDP) su izdajnici, i ko ih y..e, radi se o istinskim i jedinim patriotama u ovoj zemlji - radikalima.
 
BG11091:
A zašto ne DS, DSS, Radikali, LDP? Pošteno.

Pre bi nam odsekli svima po jednu ruku nego da svoju zavuku u džep i izvade neku kintu za sirotinju.

Slažem se, treblo bi svi to da urade...Izdvojio sam "slučajno" LDP, zbog autora teme koji je "slučajno" pogrešio u kvalifikaciji ko od stranaka "brani" Kosovo, ispada da samo SRS to radi, pa ih je prozvao..Lukavo k'o luk :D

Ako je tema da se poslanici odreknu dela primanja - ok, ali zašto potencirati/prozivati samo jednu stran(k)u ?

Zato sam naveo LDP :wink:
 
Архангел:
Slažem se, treblo bi svi to da urade...Izdvojio sam "slučajno" LDP, zbog autora teme koji je "slučajno" pogrešio u kvalifikaciji ko od stranaka "brani" Kosovo, ispada da samo SRS to radi, pa ih je prozvao..Lukavo k'o luk :D

Ako je tema da se poslanici odreknu dela primanja - ok, ali zašto potencirati/prozivati samo jednu stran(k)u ?

Zato sam naveo LDP :wink:


Jasno, sve ok.
 
To ti je merja -lica.
Lice u prenosnom znacenu kao obraz,
A merje protumaci kao naslagu dusevne kreme u cilju odbrane od samoga sebe.

E pa sad koga prepoznas i ko se prepozna, ovo drugo moze i upozna. ;)
Kreni od zadnjih afera pa nastavi.
 
ne mislim da bi iko trbao da se odrekne svoj primanja jer svako od nas radi za platu,ali trebali bi im makar prepoloviti jer nije uredu da moj muz radi 2 posla i razmislja o 3 a da svim tim radom ima jedva 2/3 njihovih primanja ( bez njihovih dnevnica i putnih troskova)
 
bob63:
Mislim, zasto radikali nisu prvi po tom pitanju?

Pitanje postavljaš na pogrešnom mestu.

Čoveče, video si na šta su ličile predizborne kampanje (sa izuzetkom ove poslenje), kakvo je to klanje bilo.

Pa šta će mučeni Vučić da radi ako se odrekne poslaničke plate. Od čega da živi. On ništa drugo i ne zna da radi sem da *ere.
Nikad ništa drugo nije radio.

Šta će mučeni Čeda da radi (dobro, on se malo i snašao sa strane), prvi posao - potpredsednik Vlade.

Šta će ako puknu kao političari.

Ko će da se odrekne plate? Jel bi se ti odrekao poslaničke plate da si u toj situaciji. Ne bi sigurno.

Prema tome, jalova priča.
 

Back
Top