Asus A7V8X -X i Barton 2600+

beli mrav

Početnik
Poruka
10
Jel' ova ploca spada medju dobre ili lose, posto se stalno zakucava prilikom rada ili je u pitanju ovaj temperaturni shock? Barton ide od 55 - 63 C a kazu da je to za njega normalno.(?) Inace kuciste ima 2 fana od 80mm ispod napajanja koji izbacuju vazduh i jedan od 120mm koji duva u graficku. Ovaj PC sam uzeo pre 10 dana i ne svidja mi se njegovo ponasanje. Druga ploca? Koja?

A i kuler je nekako mali...

MB Asus
CPU AMD Athlon XP 2600+
1280MB ram
Gigabyte 7600GS
Maxtor 80 GB

Ili je u pitanju XP Black Edition koji je instaliran?
 

Prilozi

  • 11.jpg
    11.jpg
    10,7 KB · Pregleda: 13
  • 09.jpg
    09.jpg
    13,9 KB · Pregleda: 13
  • eve.jpg
    eve.jpg
    19,5 KB · Pregleda: 12
Zašto misliš da je problem u matičnoj ploči?
Ploča je u principu relativno loša, ali ako je ispravna... Ne vidim zašto bi je menjao.
Takođe, temperature komponenti nisu toliko visoke da bi se mašina zbog toga zapucavala.
Objasni malo preciznije kada i pri čemu dolazi do problema.
 
Mislim da je u pitanju XP Black Edition koji je instaliran imao sam ga do skoro pa se zakucavao i moj a7n8x 2 sa 2400+, 7600gs maxtor 80 i sl.
Takodje cesto nije hteo da se gasi stane na :windows se iskljucuje pa ga na silu restartujem.
Sada imam Tyne XP na drugoj particiji i sve je OK!!
 
Primetio sam da se zakucava XP i kada, recimo igram igricu ili kada radi samo BitComet. Pritisnem NumLock i ne reaguje. Ni Task Manager ni Alt-Tab ni Windows key ne reaguju. Zato sam prvo posumnjao na plocu a ipak je, izgleda ovaj shugavi, americki XP koji nije ni uradjen dobro. Thanks!!!
 

Back
Top