Jos problema u Mandrake-u...

RiSK

Primećen član
Poruka
682
Evo jos jedne frke: Nikako ne mogu da slusam mp3 ni u KDE-u ni u GNOME-u... Pokusavao sam da nesto provalim iz dokumentacije u kojoj kaze da za KDE treba da podesim neki server (eh, zaboravih kako se zove, skracenica neka...) a za GNOME nisam nasao nista. Tu stvarcicu u KDE-u sam podesio kako tamo stoji, ali se jednostavno ne cuje nista, ni iz jednog programa!

Karticu je dobro prepoznao (AC 97 OnBoard) i i zalepio neki drajver za koji bi po nazivu od oka rekao da je Ok...
 
Koji program koristis za pustanje MP3-ova? ... Ako ti je zvucnu lepo nasao, i imas zvuk u X-u (alerti i ostali sistemski zvukovi), onda samo trebas da utvrdis koji server koristi za komunikaciju za zvucnom...

Ako koristis XMMS, pusti eSound kao playback, on ce sam naci sve sto treba...
 
Incognito:
Koji program koristis za pustanje MP3-ova? ... Ako ti je zvucnu lepo nasao, i imas zvuk u X-u (alerti i ostali sistemski zvukovi), onda samo trebas da utvrdis koji server koristi za komunikaciju za zvucnom...

Ako koristis XMMS, pusti eSound kao playback, on ce sam naci sve sto treba...
E, pa i ne cuje se test sound!
Cackao sam po dialogu za namestanje aRTS i probao sve kombinacije zamene Autodetect sa OSS, ALSA i sl, i sve ostale opcije... Ulavnom kada namestam real-time priority (ili tako nesto...) prijavi mi sledecu gresku:

Sound server warning message:
Can't set real-time scheduling priority.
You need to run artswrapper as root or
setuid root. This means that you will
likely not be able to produce acceptable
sound (i.e. without clicks and breaks).

Ako iskljucim ovo ova greska se ne javlja, ali se pojavljuje neka poruka tipa "Nesto je izbrisano iz kesa pre nego sto se ucitalo nesto drugo..."
Nista nisam postigao ni sa artswrapper iz shell-a...

Kontam da treba da se logujem kao root, ali sta dalje.....

U GNOME sam provalio da ima jos jedan drajver za zvucnu i probao sam i njega da koristim, ali isto. Javlja se poruka:

Sound server informational message:
Error while initializing the sound driver:
device /dev/dsp can't be opened (Device or resource busy)
The sound server will continue, using the null output device.

E, sad, ima nesto po helpu - kaze da moze da se napravi nov device tupa /dev/dsp1 i da se on koristi umesto postojeceg, ali ja o tome nemam pojma...

Servere sam gledao i ukljucen je Sound i to se sam ukljucuje po boot-ovanju sistema (ili kad se loaduje X, nisam siguran...), uglavnom je ukljucen...

Ima neki program ALSA Mixer ili tako nesto, i one se jednom utripovao i poceo da pusta prilicno cudne zvuke.

Uglavnom pokusavam da koristim XMMS, ali nema veze, mogu da koristim bilo sta sto ima playlist i pusta muziku :-)

A sta je to eSound i gde da ga nadjem :oops:
 

Back
Top