Problem oko narezivanja !!!!!!

D

dule_vr

Gost
Uzeo sam rezac Sony CRX230E (52x 32x 52x) sve lepo povezo,medjutim problem je sledeci. Za narezivanje diskova koristim Nero 6,ali maksimalna brzina koja se moze izabrati za narezivanje diskova iznosi 40X.U cemu je problem
Konfiguracija je Intel P4,Asus P4PE BP......
 
hehe

Sony DOZVOLJAVA rezanje u 52x, ali u takozvanom TURBO modu, koji se uljučuje petosekundnim držanjem EJECT tastera. Inače, za razliku od "proizvođača" (sklepača, pre bih rekao), kakav je LG, Sony svuda preporučuje rezanje ne brže od 40x, pošto takvi diskovi nisu postojani, odnosno, pre će prestati da rade. Zato su i napravili automatsko ograničenje od 40x.
 
Jedimo mi pada na um da rezes sto manjom brzinom i da izaberes u svojoj aplikaciji za przenje da reze MP3 disk. Moguce je, jer neki stariji modeli nisu prepoznavali ako se reze na `data`. Naravno, sve fajlove stavljas u CD root, rj, ne pravi nikakve foldere/pod-foldere...I za kraj, jesi siguran da podrzava mp3, mozda su frendovi rezali AUDIO disk? U biti to je to. Ako ni posle ovoga nece, onda se ne mirisu tvoj rezac i mp3 player u kolima. Probaj i sa drugom markom optickog medija.
 
Uzeo sam rezac Sony CRX230E (52x 32x 52x) sve lepo povezo,medjutim problem je sledeci. Za narezivanje diskova koristim Nero 6,ali maksimalna brzina koja se moze izabrati za narezivanje diskova iznosi 40X.U cemu je problem
Konfiguracija je Intel P4,Asus P4PE BP......

CD sa kojim sam probao da rezrm je Verbatim ( 48x). Zbog cega Nero ne prikazuje brzinu od 48x ?

Ne kontam ..šta će ti tolika brzina narezivanja...štediš vreme za narezivanje...:think:

Tako narezane diskove..možeš koristiti uglavnom u kompu jer mnogi plrjeri ne podržavaju tako velike brzine...uzgred ...takvi diskovi su podložniji oštećenjima...;)

Naj - optimalnija brzina je 16X ( max 24X ).za CD....4X - 8X za DVD-R...4X za DVD-RW...;)

Sve preko toga je...NA ŠTETU...:per:
 

Back
Top