Новац могући мотив масакра породице Ситарица

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Злочин извршио вероватно неко кога су познавали, незванично се сазнаје да су им „неки људи” били дужни

N_yEwVzfg3cXDpph5u1m9bfzaNlekEEajJBfU.jpg


Директор полиције Милорад Вељовић (у средини) и форензичари МУП-а Србије
(Фото Л. Вулетић)



Полиција интензивно ради на утврђивању мотива и откривању идентитета убица трочлане породице Ситарица – Зорана (49), његове супруге Гордане (42) и њихове ћерке Зорице (23). Према првим траговима нађеним на месту злочина који се догодио прекјуче у породичној кући у београдском насељу Беле воде, чланови породице су најпре мучени, убијени, па запаљени.

Како сазнајемо од саговорника блиског истрази, обдукцијом тела жртава у наредних неколико дана требало би да буде утврђен тачан узрок смрти, време, редослед и начин усмрћивања трочлане породице. Полиција не искључује могућност да је неко од Ситарица познавао починиоца, или више њих, овог монструозног злочина будући да су врата куће била откључана и да на њима није било видљивих трагова обијања браве.

У кући су, како сазнајемо, нађена и три мртва пса, за које још није утврђено да ли су убијени или су се угушили од дима. Полиција за сада испитује све могућности овог злочина. Незванично сазнајемо да су неки људи дуговали породици Ситарица веће суме новца.

Осим тога, супружници су били сарадници Организације за поштовање и бригу о животињама „Орка” и у кући су имали својеврстан азил за кућне љубимце у којем је било око двадесетак паса. Подносили су кривичне пријаве против особа које злостављају животиње, али како је новинарима на месту трагедије изјавио Елвир Буразеровић, председник овог друштва, пријаве су ишле преко „Орке”, а не потписане њиховим именима.

Познато је да је Зоран Ситарица био у пензији и да су се донедавно бавили трговином парфема и одеће, као и да су држали парфимерију. Осим тога, како сазнајемо, њихова ћерка највише времена проводила је у Швајцарској радећи као плесачица и конобарица, са чиме се њен вереник никако није слагао.

Тела породице Ситарица нађена су у недељу пре подне када су комшије пријавиле полицији пожар. Ватрогасци су полуугљенисано тело жене нашли иза улазних врата, док је тело ћерке било на улазу из ходника у дневну собу. У дневној соби нађен је са најлон кесом на глави Зоран Ситарица. На телима су, осим трагова ватреног оружја, биле видљиве посекотине и модрице највероватније нанете секиром и неким тупим предметом.

Према речима комшија, чланови породице Ситарица су били љубазни према свима али се ни са ким нису дружили.
Када је реч о страдањима породица у злочинима извршеним од непознатог извршиоца (у случајевима у којима је убица познат углавном је реч о злочинима неког од укућана), најчешћи мотив масакра, судећи по искуству, јесте – пљачка. Подсетимо и на до сада још нерасветљен случај убиства породице Салма из Хоргоша у фебруару 2005. године, када су у породичној кући у Улици сегедински пут нађени убијени Јожеф Салма и његова жена Јоланка. У истом дворишту, у суседној кући убијен је њихов син Нандор са супругом Нелинком и малолетним сином и ћерком. Претпоставља се да се мотив овог злочина крије у пословима чланова породице Салма али досадашњи напори Специјалног тужилаштва и МУП-а Србије на расветљавању овог вишеструког убиства до сада нису дали резултат.
Д. Вукосављевић
[објављено: 17.07.2007.]

http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=34756
 
SANDRINAbg:
Š'o ne bi bilo..? :shock:

A da...još se niko nije popljuvao...mene je lično zanimalo što je tema o abortusu prebačena na politiku, al' 'ajde... :roll:

Više je kriminal političko pitanje jer odslikava prilike u društvu od ...pa abortusa, na primer... :roll:
И абортус осликава прилике у друштву.
 
SANDRINAbg:
Ne. Abortus oslikava moju slobodnu volju kao žene i vlasnice svoga tela.

Protitah i ja da je neka maloumnica baljezgala kako joj država...društvo...ma ne znam da ponovim...Jopet bilo pijano lupetanje neko... :roll:
Нисам ни мислио да ти браним да абортираш, то је твоје право итд. Мислио сам само да је јадно друштво у ком је абортус најчешћи вид контрацепције.
 
Pijanista:
Нисам ни мислио да ти браним да абортираш, то је твоје право итд. Мислио сам само да је јадно друштво у ком је абортус најчешћи вид контрацепције.

Ne znam čija je i ova "pametna konstatacija"...mogu da pogodim iz prve, al' 'ajde da se ne zavlačim bezveze... :lol: :lol: :lol:

U našem društvu, a pod "naše" podrazumevam srpsko društvo u državi Srbiji , koristimo efikasniju i normalniju zaštitu, tj kontracepciju, ako više voliš ovaj izraz. :lol:

Kako to vi drugi rešavate...veruj mi da me ne interesuje. :smile:
 
SANDRINAbg:
Ne znam čija je i ova "pametna konstatacija"...mogu da pogodim iz prve, al' 'ajde da se ne zavlačim bezveze... :lol: :lol: :lol:

U našem društvu, a pod "naše" podrazumevam srpsko društvo u državi Srbiji , koristimo efikasniju i normalniju zaštitu, tj kontracepciju, ako više voliš ovaj izraz. :lol:

Kako to vi drugi rešavate...veruj mi da me ne interesuje. :smile:
Који то други? Опет Мује и Фате?
 

Back
Top