Media Player - ali ne upgrade nego DOWNgrade :)

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
40.130
Evo o čemu se radi. Naime, dr. Bora i ostali koji su mi već pomagali sigurno znaju da sam dao komp na reinstalaciju softvera - spomenuo sam to više puta. E, sad, pre reinstalacije sam puštao muziku u Media Player-u, verzija 9. Sada sam dobio verziju 11 koja mi se uopšte ne sviđa i nikako ne mogu da se naviknem na nju. Želim po svaku cenu da se vratim na verziju 9. Kako to da uradim a da ništa ne zeznem? A pod "zeznem" mislim da, recimo, deinstaliram ili onesposobim 11-icu, a onda kad skinem 9-ku da mi kaže da nije prošao validate test i da neće da se startuje, pa da ne mogu da pustim nijedan... to bi tek bio bedak. Dakle, kako da najlakše vratim verziju 9?
 
Postoji par problematičnih detalja oko ovoga...

Prvo je pitanje kako je instaliran WMP11. Ako je instaliran posle inst. Windowsa, tj. ako je rađen upgrade, onda će se WMP11 nalaziti u Add/Remove Programs ( samo treba čekirati ''Show updates'' ). Onda ga možeš probati tako ukloniti.
Kažem ''probati'' jer postoji mogućnost da ti pri tome traži validaciju.

Druga ( problematičnija ) mogućnost je da je WMP11 bio integrisan u samu inst. WinXP-a, što bi značilo da ga nema na listi u Add/Remove. Tada jedino što možeš probati je startovati Add/Remove Windows Components i iz liste dečekirati Windows Media Player.
Opet, kažem ''probati'' jer nisam siguran da će to doista da ukloni v11 do te tačke da kasnije bude moguća instalacija v9 ( verovatno će samo da ukloni linkove prema WPM ).

I čak i da doista uspeš da ukloniš u potpunosti WMP11, gde ćeš ''skinuti'' WMP9?
Čini mi se da MS više ne nudi v9 za download. Takođe, v9 ne traži nikakvu validaciju.

Znači, imaš predloge kako da probaš to da odradiš...
Al' ja imam jedno pitanje za tebe - zašto WMP? Da li si nekad probao neki drugi audio player? 8-)
Probaj nešto od ovoga, ustvari, probaj oba: foobar2000 ... WinAmp
Moglo bi da ti se svidi... :wink:
 
dr_Bora:
Al' ja imam jedno pitanje za tebe - zašto WMP? Da li si nekad probao neki drugi audio player? 8-)
Probaj nešto od ovoga, ustvari, probaj oba: foobar2000 ... WinAmp
Moglo bi da ti se svidi... :wink:

Nema ga na listi Add/Remove Programs, nego u Windows components... Ali pored njega piše da zauzima 0.0 MB, a ispod piše "Description: Adds or removes access to WMP from Start menu or Desktop"... Dakle, izgleda da neće da mi ga deinstalira tek tako... Odlično što za v9 ne treba validacija, a meni se čini da ga ipak ima na Microsoftovom sajtu... ako ne, naći ću ga već na nekom download freeware ili p2p sajtu... Jedino ne znam kako da potpuno uklonim ovu goddamned 11-icu... :x

Što se tiče Winampa, njega sam probao i nije loš, ali meni je ipak MP v9 najbolji od svih, jer tu najbolje imam uvid u muzičku biblioteku...Ovaj drugi ću sad da probam.
 
Ovako... Proverio sam.
Pošto je WMP v11 slipstream-ovan u inst. WindowsXP-a, nećeš ga moći ukloniti.

I sam sada probah da ga uklonim pomoću Add/Remove Windows Components, no wmp9 setup nakon toga prijavljuje da je instalirana novija verzija i prekida se.
Da je naknadno instaliran wmp11, tada bi trebalo ukloniti sam wmp11 i Windows Media Format Runtime 11 iz Add/Remove programs i ostala bi starija verzija wmp-a.
Ovako, neće ići. Prosto je u pitanju jedina verzija WMP-a za koju tvoj Windows ''zna'', a tu osnovnu nikad nije moguće u potpunosti ukloniti.
Stoga, izaberi si novi player... :wink:
 

Back
Top