nasa slova u titlovima-linux??

red boy

Zainteresovan član
Poruka
353
Kako da resim problem sa titlovima filmova u Linuxu..Nemam slova ć,č,š,đ,ž...Prebacivao sam fontove (copy/past) i windows/font u linux/font..
U win cita bez problema..jel to neki odgovarajuci font koji treba se skine sa neta,ili ima neka caka -kao u win da se podesi u regional and languages...???
 
Sto se tice xine-a nisam siguran da li ce da radi ovo, ali evo kako bi treblao da bude:
Otvori Settings->Setup iz pomocnog menija. Dobices prozor sa konfiguracijama.
Izberi tab "gui" (prvi) pa u "Configuration Expirience level" stavi "Master of known universe" i klikni na dugme 'Apply'. Time ce ti se prikazati sve opcije za konfiguraciju.
Onda idi na tab "Subtitles" i izaberi font i encoding. Trik je izabrati encoding koji odgovara tvojim titlovima. Recimo CP1250.

E, sad cu da budem malo dosadan, pa da ti preporucim jedan drugi plejer za filmove: MPlayer. Ako ne pustas DVD-video diskove, bice ti dovoljan, ako pustas DVD diskove zadrzi xine ili neki player baziran na xine-u za to.
Sto se tice MPlayera, ima fora koja omogucava da se svi srpski titlovi lepo vide. Bar svi oni na koje sam ja i jos neki ljudi naletali.
Fazon je da za 'font encoding' izaberes opciju "Slavic/Central European Windows (CP1250)"
a za subtitle encoding opciju "Western European Languages with Euro (ISO-8859-15)". (videces vec da ima dve opcije za enkoding ako pokrenes progam).

E, da, za ime fonta izaberi neki TTF font. Mozes da maznes neki iz Widowsa, recima MS Trebuchet mnogo lepo izgleda na titlovima.

p0zz
 

Back
Top