Inventar u STR-u

spirit_face

Početnik
Poruka
7
Ovako, problem je sledeci:
Trenutno radim u jednom STR-u gde gazda trazi da se svakog meseca radi inventar. Kaze da tako mora po zakonu i da ako nadjem da ne mora on ce to razmotriti. Problem je u tome sto je zakon o racunovodstu preobiman i sto nemam gde da ga procitam u celini.
Imam par pitanja:

1. Da li je STR obavezan da radi jednomesecni inventar?
2. Koji deo inventara obavljaju zaposleni radnici?
3. Da li je potrebno raditi invcentar da bi se platio porez?
4. Koliko se cesto placa porez (jednmo mesecno ili jednom u tri meseca)?

Imam jos dosta nedoumica na ovu temu, ali zasad ce mi biti dovoljni i odgovori na ova pitanja.
Interesuje me i kome da se obratim da bih saznao nesto vise na ovu temu, posto sam ovog meseca poslao nekolicinu mailova raznim udruzenjim i institucijama ali nisam dobio nikakav odgovor.
 
Popis i inventar su dve razlicite racunovodstvene kategorije.Moras da objasnis sta tacno inventarisete?Pdv se placa i mesecno i tromesecno.Radnje i preduzeca koje imaju promet u kalendarskoj godini manji od 20.000.000 dinara placaju tromesecno.Mesecno placaju oni koji imaju promet veci od 20.000.000 miliona i novoosnovani pravni subjekti.Izlozi detaljnije problem.rado cu ti objasniti..Pozdrav
 
Pa ovako.
To sto oni zovu inventar izgleda ovako:
1. Formiramo listu robe na osnovu pristiglih kalkulacija
2. Precistimo listu da bi ostala samo po jedna stavka za svaki artikal
3. Onda se radi popis (Unos kolicine svakog artikla utvrdjen brojanjem)
4. Diktiranje podataka sekretarici u racunovodstvu
5. Stampanje inventarne liste (artikal, cena, pocetno stanje, trenutno stanje...)
6. Prepisivanje podataka u popisne liste.
-- Ovo sve rade radnici iz STR-a

Trebali bi mi tacno formulisani clanovi zakona koji govore o popisu i duznostima i obavezama radnika.
jos jedno pitanje. Gde mogu da pronadjem podatak o vrednosti minimalne plate.
 
Onda vam taj knjigovodja nista ne radi.Knjigovodja bi trebao da vam uradi ulazne fakture odnosno kalkulacije.Kad proknjizi kalkulacije ima lager listu u samom racunovodstvenom programu.Ako kucate fiskalno svi artikli se mogu skinuti sa lagera iz fiskalnih racuna.Popis je zakonska obaveza na dan 31.12.Kad se u racunovodstvu proknjizi ulaz i izlaz robe nema potrebe da se dodatno rade neki popisi.Knjigovodja uvek ima stanje u prodavnici.Postoji mogucnost da vas gazda proverava da li kradete pa vas iz tog razloga tera da radite popis.Ukoliko ne kucate sve fiskalno onda racunovodstveno stanje nije usaglaseno sa stanjem u prodavnici.
Zakonom nije propisano da radnici vrse popis robe.To se definise Ugovorom o radu.
Najniza bruto osnovica za placanje poreza i doprinosa je 12851 dinar.Ona se usaglasava tromesecno.Neto je negde oko 9500 dinara.Nemam vremena da sad tacno izracunam .Pozdrav
 
Moreplovka....:
Onda vam taj knjigovodja nista ne radi.Knjigovodja bi trebao da vam uradi ulazne fakture odnosno kalkulacije.Kad proknjizi kalkulacije ima lager listu u samom racunovodstvenom programu.Ako kucate fiskalno svi artikli se mogu skinuti sa lagera iz fiskalnih racuna.Popis je zakonska obaveza na dan 31.12.Kad se u racunovodstvu proknjizi ulaz i izlaz robe nema potrebe da se dodatno rade neki popisi.Knjigovodja uvek ima stanje u prodavnici.Postoji mogucnost da vas gazda proverava da li kradete pa vas iz tog razloga tera da radite popis.Ukoliko ne kucate sve fiskalno onda racunovodstveno stanje nije usaglaseno sa stanjem u prodavnici.
Zakonom nije propisano da radnici vrse popis robe.To se definise Ugovorom o radu.
Najniza bruto osnovica za placanje poreza i doprinosa je 12851 dinar.Ona se usaglasava tromesecno.Neto je negde oko 9500 dinara.Nemam vremena da sad tacno izracunam .Pozdrav

Mislim da je, u ovoj situaciji, ključno ovo boldovano. Gazda pravi popis zbog sebe i usaglašava računovodstveno i stvarno stanje.
Spirit, teško da ćeš "isterati pravdu" jer gazda ima radne snage koliko ti volja. Ili radiš kako ti se kaže ili: ćao djaci:wink:
 
Moreplovka hvla na svim informacijama. Mozes li mi ostaviti neki kontakt preko koga bih mogao brze da te pronadjem (npr. msn ili nesto slicno), posto imam jos par pitanja, naravno ako nije problem.
Sad zurim, nemam vremena sve da napisem, uradicu to veceras.
Pozdrav i jos jednom hvala puno.
 
spirit_face:
Moreplovka hvla na svim informacijama. Mozes li mi ostaviti neki kontakt preko koga bih mogao brze da te pronadjem (npr. msn ili nesto slicno), posto imam jos par pitanja, naravno ako nije problem.
Sad zurim, nemam vremena sve da napisem, uradicu to veceras.
Pozdrav i jos jednom hvala puno.

Mozes me kontaktirati na pp, cula sam da si manijak :lol:
 
Moreplovka....:
Onda vam taj knjigovodja nista ne radi.Knjigovodja bi trebao da vam uradi ulazne fakture odnosno kalkulacije.Kad proknjizi kalkulacije ima lager listu u samom racunovodstvenom programu.Ako kucate fiskalno svi artikli se mogu skinuti sa lagera iz fiskalnih racuna.Popis je zakonska obaveza na dan 31.12.Kad se u racunovodstvu proknjizi ulaz i izlaz robe nema potrebe da se dodatno rade neki popisi.Knjigovodja uvek ima stanje u prodavnici.Postoji mogucnost da vas gazda proverava da li kradete pa vas iz tog razloga tera da radite popis.Ukoliko ne kucate sve fiskalno onda racunovodstveno stanje nije usaglaseno sa stanjem u prodavnici.
Zakonom nije propisano da radnici vrse popis robe.To se definise Ugovorom o radu.
Najniza bruto osnovica za placanje poreza i doprinosa je 12851 dinar.Ona se usaglasava tromesecno.Neto je negde oko 9500 dinara.Nemam vremena da sad tacno izracunam .Pozdrav


Sa ovime se svime slazem,ako se vodi robno knjigovodstvo uvek se ima stanje po popisu...tj.trenutna lager lista....ali mozda on , sto rece moreplovka hoce to da uporedi sa stvarnim stanjem....Mene je malo zaintrigirala gazdina recenica-po zakonu mora tako-....Po zakonu se popis radi na kraju godine kao obavezan popis, ali mozda postoji odluka preduzeca da se radi mesecno-E onda je po zakonu i da se radi svaki mesec...tj.zakonski uslov za to je on ispunio...U svakom slucaju-sta god da je u pitanju poslusaj savete i -odradi taj popis ako neces da mu se zameris ;-) Srecno.
 
Suzy:
Sa ovime se svime slazem,ako se vodi robno knjigovodstvo uvek se ima stanje po popisu...tj.trenutna lager lista....ali mozda on , sto rece moreplovka hoce to da uporedi sa stvarnim stanjem....Mene je malo zaintrigirala gazdina recenica-po zakonu mora tako-....Po zakonu se popis radi na kraju godine kao obavezan popis, ali mozda postoji odluka preduzeca da se radi mesecno-E onda je po zakonu i da se radi svaki mesec...tj.zakonski uslov za to je on ispunio...U svakom slucaju-sta god da je u pitanju poslusaj savete i -odradi taj popis ako neces da mu se zameris ;-) Srecno.

Ovde se radi o str a ne o preduzecu.

Član 19. Zakona o racunovodstvu

Pored popisa imovine i obaveza iz člana 18. ovog zakona, pravno lice, odnosno preduzetnik vrši popis i usklađivanje stanja i prilikom primopredaje dužnosti računopolagača, promene prodajnih cena proizvoda i robe u prodavnici, statusne promene, promene pravne forme, otvaranja, odnosno zaključenja postupka redovne likvidacije i stečaja pravnog lica i u drugim slučajevima predviđenim zakonom.

Način i rokove vršenja popisa i usklađivanja knjigovodstvenog stanja sa stvarnim stanjem propisuje ministar finansija.2.

Ne donosi se nikakva odluka vec Opsti akt preduzeca ili u ovom slucaju radnje u skladu sa Zakonom o racunovodstvu.Uostalom moze popis da se radi i tri puta dnevno nije protiv zakona mada nema ekonomsku i racunovodsvenu opravdanost.U ovakvim slucajevima samo vlasnik ima koristi jer postoji verovatnoca da kontrolise svoje radnike.

Isto tako moram da pomenem da sad svi obveznici moraju da vode dvojno knjigovodstvo,naravno tu iskljucujem obveznike koji se pausalno oporezuju.
 
Moreplovka....:
Ovde se radi o str a ne o preduzecu.

Član 19. Zakona o racunovodstvu

Pored popisa imovine i obaveza iz člana 18. ovog zakona, pravno lice, odnosno preduzetnik vrši popis i usklađivanje stanja i prilikom primopredaje dužnosti računopolagača, promene prodajnih cena proizvoda i robe u prodavnici, statusne promene, promene pravne forme, otvaranja, odnosno zaključenja postupka redovne likvidacije i stečaja pravnog lica i u drugim slučajevima predviđenim zakonom.

Način i rokove vršenja popisa i usklađivanja knjigovodstvenog stanja sa stvarnim stanjem propisuje ministar finansija.2.

Ne donosi se nikakva odluka vec Opsti akt preduzeca ili u ovom slucaju radnje u skladu sa Zakonom o racunovodstvu.Uostalom moze popis da se radi i tri puta dnevno nije protiv zakona mada nema ekonomsku i racunovodsvenu opravdanost.U ovakvim slucajevima samo vlasnik ima koristi jer postoji verovatnoca da kontrolise svoje radnike.

Isto tako moram da pomenem da sad svi obveznici moraju da vode dvojno knjigovodstvo,naravno tu iskljucujem obveznike koji se pausalno oporezuju.

Pa ako toliko znas znas i da moze da se organizuje vanredni popis , i da je odluka vrsta opsteg akta......ali ne bitno, bitno da nas je momak shvatio ;-)
 
Moreplovka....:
Moze da se organizuje vanredni popis ali to nije izrecita zakonska obaveza.Odluka nije vrsta opsteg akta!Opstim aktom mozes definisati da neku radnju sprovodis na osnovu donete odluke.
nisam ni rekla da je zakonska obaveza-rekla sam , ako si procitala-vanredni. znaci on to moze da odlukom odredi, kada ce da radi vanredne popise, i radnik se tu nista ne pita.....a ne postoji dokumenat koji se zove-opsti akt-to je naziv za akte koje preduzece donosi shodno zakonu...npr-odluka....ali kao sto rekoh, nisam ovde da o tim detaljima raspravljam....(to radim samo ako bas moram ;-)..) bitno je da je poenta koju smo mu iznele shvacena...;-)
 
@Suzy

Rekli ste...

"nisam ni rekla da je zakonska obaveza"-"rekla sam" sledece za vanredni popis "E onda je po zakonu i da se radi svaki mesec...tj.zakonski uslov "

Draga Suzy,
Ukucajte na google-u opsti akt preduzeca.Ne mozete da zamislite koliko cete linkova dobiti.Mozda i naucite razliku izmedju opsteg akta i odluke.
 

Back
Top