DA LI JE PAMETNO URADITI OVAKO NESTO???

MERCURY

Početnik
Poruka
46
Interesuje me da li je pametno uraditi ovako nesto?
Imam ubacenu RAM memoriju od 512MB,projizvodjac 'NCP'.
E sad posto nigde nema da se kupi ovakva memorija ja sam ubcaio isto jednu 512 samo je u pitanju
'KINGSTON'...
Da li nesto moze da smeta racunaru jer sam cuo da nije pozeljno mestati razlicite memorije??? Ako smeta kako moze da se odrazava ta smetnja.....
 
MERCURY:
Da li nesto moze da smeta racunaru jer sam cuo da nije pozeljno mestati razlicite memorije??? Ako smeta kako moze da se odrazava ta smetnja.....
Da smeta, u smislu ''pokvari'', to ne može.
Radi se samo o tome da će obe memorije raditi na istim setovanjima, tj. ona ''bolja'' će da radi na setovanjima one ''lošije'' ( primeti znake navoda... ).
U svakom slučaju, ništa problematično... 8-)
 
Bugzy:
i meni su kombinovani memorijski moduli. Imam jedan KINGSTON od 512 (cl. 3) i jedan CORSAIR od 512 (cl.2,5) i rade u Dual Chanelu plus 1T i povuceni su na 440 mhz na tajminzima od 2,5-3-3-7

E ovo ti ne vjerujem,jer je ne moguce da dva razlicita modula rade u dual ,a pogotovo sa razlicitim tajminzima i razlicitog proizvodjaca...
Cak i u dual kitu vecina proizvodjaca ne garuntuje da ce radit u dual....
 
BAZUKA:
Ma radi ono svasta, ali ne u dualu...(na 64 bita u mjesto na 128...)

Sad cu da pokazem samo da provalim kako se uploaduje slika :mad:
 

Prilozi

  • Oc_resize.jpg
    Oc_resize.jpg
    69,5 KB · Pregleda: 28
Naravno da moze ali isto tako moze da pravi "probleme" Ne neke bitne i koje ce ti praviti probleme u radu. Ja sam imao neuparene memorije do skoro u racunar. Pod "problemom" podrazumevam da mozes imati problem ako zelis da ga OC-ujes. JA recimo nisamm ogao nikako da ga OC-ujem ni na jedan nacin dok nisam upario memoriju (a imam dosta iskustva sa tim tako da se ne moze reci da nisam znao kako da uradim)
 
BAZUKA:
Pokazi da radi u dual , sve ostalo mi nije interesantno...
Skini CPU-z ,pokreni kartica sa memorijom tu pokazuje dual (enable or disable)...

Jel na ovo mislish ? Znachi 2 razlichita modula mogu da rade u Dual Channal-u ! !


Samo mi nije jasno ovo:
1 + 1 + 1 GB = 3 GB Dual ? wtf ? Ovaj screenshot je radjen kad sam imao 1 GB PQI + 2 x 1 GB Transcend


I da znam da mogu da zategnem timinge memorije ali tim nedobijam nishta u realnom radu a nejurim SuperPI tako da je skoro sve jedno na kojim timinzima rade....
 
BAZUKA:
To gore sto pise je da ploca podrzava dual, a ne da i radi u dualu...

A zashto mi sada pishe single ? A plocha je ista ( Biostar T-force 965PT ) :lol:

Screenshot je radjen pre dok sam imao samo 1 GB ali ako mi ne verujesh izvadicu taj jedan modul i postavicu i CPU-Z da vidish da je plocha ista.....

"Kada bi svi prichali samo ono shto znaju, koja bi tishina nastala...."
 
Evo " necu vise uzimat memoriju u paru vec u rasparu"


Ovo sto ti meni pokazujes je forum-i tamo znaju lupat kao i ovdje...
Vjerovatno je uslov za uclanjenje da su SVEZNALICE...
Ja nisam rekao da nece da rade dva razlicita modela,neko kad ih upacis u recimo u 1-3 ili 2-4 za dual da ne rade jer su razlicite latencije,tajminzi itd...
 
Sem toga imas odlican tekst na ovom forumu:
http://forum.krstarica.com/threads/58441
Citiram:
5)DualChannel mod-Ukoliko vaša matična podržava uparivanje memorija u DualChannel mod,iskoristite to.DualChannel zapravo znači da se udvostručuje memorijska širina(eng. bandwidth) na kojoj RAM memorija radi sa nominalnih 64-bita na 128-bita.Ovo bi,u teoriji,trebalo da udvostruči performanse,ali u praksi se pokazalo da to nije slučaj.Ovo zapravo ne pomaže posebno kod igrica,ali podiže poene u testovima i pomaže kod aplikacija koje zavise od memorijske širine.Da biste uključili DualChannel mod,potrebna su vam dva memorijska modula iste memorijske veličine(npr 2x512mb),po mogućnosti dva apsolutno indentična modula(isti proizvođač,ista kol. memorije i isti model).Zatim ubacite jedan modul u slot jedne boje,a drugi u drugi slot iste te boje boje(npr plava+plava).Kod nekih matičnih ploča treba jedan modul ubaciti u npr crveni slot,a drugi u npr plavi slot.Dakle i ovde važnu ulogu igra uputstvo za vašu matičnu ploču.

Lijepo covjek napisao da neko procita...
 
BAZUKA:
Evo " necu vise uzimat memoriju u paru vec u rasparu"


Ovo sto ti meni pokazujes je forum-i tamo znaju lupat kao i ovdje...
Vjerovatno je uslov za uclanjenje da su SVEZNALICE...
Ja nisam rekao da nece da rade dva razlicita modela,neko kad ih upacis u recimo u 1-3 ili 2-4 za dual da ne rade jer su razlicite latencije,tajminzi itd...

Kada sam dodatno kupio Kingstona (jer nisu imali Corsaira) nisam ni ja znao da rade u dualu i nisu ga ni tako stavili, nego sam ja eksperimentisao i ubacio Kingstona u prvi slot jer mi je Corsair bio u treci, i proradio u dualu znaci 128 bit, jest da smi je opao frekvencija rama na 333 mhz ali sam ja to manuelno postavio na 400 mhz i radi i danas skoro vec oko godinu dana bez problema. I slobodno mozemo utvrditi da ima situacije kada dve razlicite memorije prorade u dualu jest da je redak slucaj al je moguce. A isto tako je moguce da vec fabricki upareni memorije ne rade zajedno.
 

Back
Top