thompsonove pjesme??? ratnohuškačke ili ne

juznjak99

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
223
Nekoliko dana čitajući ovaj forum vidio sam da su ljudi u Srbiji "Ludi" kad čuju ime Marko Perković "Thompson"misleći da su njegove pjesme o "klanju" ne zna koga sve. Mislim da se prevelika halabuka digla zbog tog pjevać, te da većina nikad i nije čula nijednu njegovu pjesmu osim možda pjesme "Čavoglave". zbog toga svega volio bi da mi netko kaže u kojoj njegovoj pjesmi se poziva na klanje, ubijanje ili slično nešto??? rado ću tu pjesmu pronaći, i staviti na ovaj forum.
 
juznjak99:
Nekoliko dana čitajući ovaj forum vidio sam da su ljudi u Srbiji "Ludi" kad čuju ime Marko Perković "Thompson"misleći da su njegove pjesme o "klanju" ne zna koga sve. Mislim da se prevelika halabuka digla zbog tog pjevać, te da većina nikad i nije čula nijednu njegovu pjesmu osim možda pjesme "Čavoglave". zbog toga svega volio bi da mi netko kaže u kojoj njegovoj pjesmi se poziva na klanje, ubijanje ili slično nešto??? rado ću tu pjesmu pronaći, i staviti na ovaj forum.

A inače je šlager pevač ? :roll:
 
"Jasenovac i Gradishka stara tamo cemo klat Hrvate jednog dana"
To je najnoviji singl Thompsona....objavljen samo za srpsko trzishte....mnogo popularan kod nas...izdao ga da malo smiri strasti zbog one prve verzije....e sad to shto ga ovde vecina Srba voli ne govori nama kao narodu....jer meni se ta vrsta muzike ne svidja ali chovek ima mnogo lepe pesme i nije u redu da ga sad zbog ove nove ocrnite u Hrvatskoj jer je malo"zeshca".Treba biti tolerantan.
 
Enfroz2891.:
"Jasenovac i Gradishka stara tamo cemo klat Hrvate jednog dana"
To je najnoviji singl Thompsona....objavljen samo za srpsko trzishte....mnogo popularan kod nas...izdao ga da malo smiri strasti zbog one prve verzije....e sad to shto ga ovde vecina Srba voli ne govori nama kao narodu....jer meni se ta vrsta muzike ne svidja ali chovek ima mnogo lepe pesme i nije u redu da ga sad zbog ove nove ocrnite u Hrvatskoj jer je malo"zeshca".Treba biti tolerantan.

jasenovac i gradiška stara nije pjesma thompsona. pjesma je nastala mnogo prije nego se thompson rodio. pjesma pandan vašoj "od ???????? pa do Ravne gore, sve su straže đenerala Draže" i sličnih sranja. evo stranice na kojoj su naslovi svih njegovih pjesamahttp://tekstovi.net/2,440,0.html
 
juznjak99:
jasenovac i gradiška stara nije pjesma thompsona. pjesma je nastala mnogo prije nego se thompson rodio.
Ала си ти нека наивчина. :roll: :roll:
Каква је то песма, и кад је настала, на жалост, врло добро знамо. :twisted:

А да ли ју је "тупсон" певао, или није? Јесте. Према томе...

pjesma pandan vašoj "od ???????? pa do Ravne gore, sve su straže đenerala Draže" i sličnih sranja.
Наравно да није никакав пандан, јер су (Дражини) четници антифашисти, а усташе... На жалост, врло добро зна се ко су.
 
Torrente BG:
Da sigurno je pandan.Pa jel u pesmama o Drazi se peva o logoru u kome su na najsvirepije moguce nacin ubijani deca,zene,starci...
Mada dobro mora se priznati da Srbi logore nisu ni imali a vi imate taj vas hrvatski brend Jasenovac

Pa, jel ti vidiš šta bilde piše :shock: Poredi "od Topole..." sa tupsonom/ustaškim pesmama. Čovek pojma nema...Ustaški hibrid...
 
"Od Topole, od Topole,
Pa do Ravne Gore. (2x)
Sve su straze, sve su straze
Djenerala Draze. (2x)
A patrole, a patrole,
Kalabic Nikole. (2x)
Izvidnica, izvidnica,
Pavla Djurisica. (2x)
Prethodnica, prethodnica,
Vojvode Djuica. (2x)
A zaseda, a zaseda,
Racica odreda. (2x) "
Ja text"Od Topole" nisam znao sem pochetka al evo nmadjoh na netu..pa kolko vidim nema nishta o klanju Hrvata.
 
Enfroz2891.:
"Od Topole, od Topole,
Pa do Ravne Gore. (2x)
Sve su straze, sve su straze
Djenerala Draze. (2x)
A patrole, a patrole,
Kalabic Nikole. (2x)
Izvidnica, izvidnica,
Pavla Djurisica. (2x)
Prethodnica, prethodnica,
Vojvode Djuica. (2x)
A zaseda, a zaseda,
Racica odreda. (2x) "
Ja text"Od Topole" nisam znao sem pochetka al evo nmadjoh na netu..pa kolko vidim nema nishta o klanju Hrvata.

A i ni o klanju u opste.
 
Enfroz2891.:
"Od Topole, od Topole,
Pa do Ravne Gore. (2x)
Sve su straze, sve su straze
Djenerala Draze. (2x)
A patrole, a patrole,
Kalabic Nikole. (2x)
Izvidnica, izvidnica,
Pavla Djurisica. (2x)
Prethodnica, prethodnica,
Vojvode Djuica. (2x)
A zaseda, a zaseda,
Racica odreda. (2x) "
Ja text"Od Topole" nisam znao sem pochetka al evo nmadjoh na netu..pa kolko vidim nema nishta o klanju Hrvata.

ko biva četnici regularna vojska. oni nisu klali. pretpostavljam da mislite da su sudili partizanima, ustašama, djeci starcima i ženama. isti ku.ac i jedni i drugi. po vašemu ko pjeva ovu pjesmu "od topole pa do ravne gore" je OK, a ko pjeva "gradišku" je koljač
 

Back
Top