Najbolji Borbeni Avion na Svetu

The #1 Fighter in the World


  • Ukupno glasova
    57
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije lako biti amerofil, a trpeti njihove bombe.

Ameri su uvek komplikovali sa bilo kojim avionom koji su pravili, jer su u svoj mozak uvrteli da što je komlikovanije to je bolje, dok su u Rusiji najbitniji smisao i jednostavnost, i zato su njihovi avioni bolji. Npr. i ameri su eksperimentisali sa negativnom strelom krila, i šta je bilo? Naravno, šipak. Sve što rade košta ih milijarde i na kraju ništa.
 
Evo ti mojeg obrazloženja za avion za koji sam glasao mada nije kompletna ponuda.
Mig-29-od svog prvog leta do sada je dosta modernizovan tako da sad postoji verzija sa vektorisanim potiskom, palubna verzija, dvosed sa punim borbenim sposobnostima zahvaljujući radaru "osa", naoružan je širokim izborom raketa vazduh-zemlja, vazduh-vazduh i protivradarskih raketa, ima nišanski sistem na kacigi-ščel-3um, odličnu avioniku koja se i dalje usavršava, dobra cena.
 
Nisam video da je polemisano, čovek je tražio obrazloženje ja sam mu dao svoje. Pa u kojim ratovima kad skoro da nigde nije učestvovao. Jedino su Moldavci izgubili jedan avion u toku sukoba sa ruskom nacionalnom gardom u Pridnjestrovskoj Republici i još jedan kasnije kada su 4 pilota kao plaćenici učestvovali u borbama u Jemenu. U Iraku ništa nije potvrđeno, a ovo kod nas nije posledica zastarelosti nego je posledica krajnje besparice. A i ti Moldavci, osećam da veze nisu imali, dobili su avione neposredno pred raspad SSSR-a.
 
Backfire:
Nisam video da je polemisano, čovek je tražio obrazloženje ja sam mu dao svoje. Pa u kojim ratovima kad skoro da nigde nije učestvovao. Jedino su Moldavci izgubili jedan avion u toku sukoba sa ruskom nacionalnom gardom u Pridnjestrovskoj Republici i još jedan kasnije kada su 4 pilota kao plaćenici učestvovali u borbama u Jemenu. U Iraku ništa nije potvrđeno, a ovo kod nas nije posledica zastarelosti nego je posledica krajnje besparice. A i ti Moldavci, osećam da veze nisu imali, dobili su avione neposredno pred raspad SSSR-a.
reci mi sta nije potvrdjeo u iraku... pa nama je od 16 ostalo 5, eritreja je izgubila veci deo svojuh migova od etipskog vazduhoplovsta, a posle prvog zalivskog rata irako je od 24 ostalo samo 5... o ovome je vec i onaj zoran pricao kako je mog-29 najbolji lovac... za mig-21 se moze reci da je najbolji lovac svog vremena jer je radio odlican posao, ali mig-29 je reci jos uvek nedokazan talenat, ipak je statistika protiv njega. kad je rat i oruzje u pitanju prolazi ono sto se dokazalo a ne ono sto se na sajmovila oruzja ili aero mitinzima dici najboljim manevrima ili pogodcima na velikim daljinama!
Ako neko ovde misli da ja gotivim amere, vara se ja sam srbin i samo volim srbiju! a ruse i amere podjednako ne podnosim jer su nas zajebali nebrojeno puta i zato ne mogu da podnesem ljude koji ima se dive jer i jedni i drugi samo gledaju kao da nas zajebu po jos koji put!
 
na zalost ili srecu nema tog sukoba a i nece ih vise nikad biti gde bi bilo direktnog okrsaja izmadju dva aviona, vec odavno je to preneseno na ispali i bezi
inace ja sam trazio i opet trazim, jer mi se cini da pravog nije ni bilo
ma daj te da cujem obrazlocenje
koji avion i zasto
 
Sky_Fly:
na zalost ili srecu nema tog sukoba a i nece ih vise nikad biti gde bi bilo direktnog okrsaja izmadju dva aviona, vec odavno je to preneseno na ispali i bezi
inace ja sam trazio i opet trazim, jer mi se cini da pravog nije ni bilo
ma daj te da cujem obrazlocenje
koji avion i zasto
da ne ispadnem sad je nesto pamet, ali zapad odavno forsira taktiku borbe izvan zone vodljive golim okom ( BVR ), zato je kazem da manevarske sposobnosti vise nisu toliko kljucan faktor u vazdusnoj borbi!
i izmedju toga zato i sporim ruske avione, jer je sigurno da amer nece ulaziti u godfight jer zna da su rusi tu u prednisti, ici ce na sigurno!
sky, nemoj da se uvredis sto sam te citirao!
 
dejina811:
da ne ispadnem sad je nesto pamet, ali zapad odavno forsira taktiku borbe izvan zone vodljive golim okom ( BVR ), zato je kazem da manevarske sposobnosti vise nisu toliko kljucan faktor u vazdusnoj borbi!
i izmedju toga zato i sporim ruske avione, jer je sigurno da amer nece ulaziti u godfight jer zna da su rusi tu u prednisti, ici ce na sigurno!
sky, nemoj da se uvredis sto sam te citirao!

ma daj glupo bi bilo da se ljutim
sad izvini ti
ali po ovoj tvojoj prici vazduhoplovstvo i ne treba da se razvija dalje, posto su rakete deo vojnog masinstva, bitno je da imas kantu koja ce da poleti prepozna, odnosno da joj neko javi da nesto ima, ispali i otkotrlja se kuci.
ili ja pogresno kontam, slobodno citiraj
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top