Power Color 9600 problem(tackice)

Kornel

Zainteresovan član
Poruka
216
Ove su slike sa racunara mog prijatelja. Probali smo drajvere od 2005-2007 godine, i opet se javlja u igrama Fifa07, Wolfenstein-ET, Call of Duty 1, 2 (u toku igranja javljaju se ove tackice, i ostaju na desktopu posle izlaska iz igre, dok se ne restartuje racunar), dok npr. Carbon, Heroes 5, F1 2006 radi kao sat. U servisu kazu, da je kartica ok.
Da li imate ideju??
Ostatak konfiguracije je: Athlon 2200+,
Naziv matiène ploèe Abit NF7-S v2.0, Naziv monitora
Samsung SyncMaster 793DF. Trenutni drajver je Catalist 7.4. Bios ne bih da diram.
Hvala unapred!
Poz!


====Posto slike nisam uspeo da prikacim, reci cu, da su u pitanju plave, kockaste tackice, koje lice na kockice iz neke c64 brick-game-a. Izvinite!====
 
Klokovi jezgra i memorije su fabrički podešeni (400/200), radi se o kartici Radeon 9600 Pro 256Mb, 128 bit. U biosu je isključen fast write, a i kad je uključen, javljaju se iste tačke. Sutra ćemo još probati Omega drajvere, pa javiću, šta sam postigao.
Laku noć!
 
Kornel:
Klokovi jezgra i memorije su fabrički podešeni (400/200), radi se o kartici Radeon 9600 Pro 256Mb, 128 bit. U biosu je isključen fast write, a i kad je uključen, javljaju se iste tačke. Sutra ćemo još probati Omega drajvere, pa javiću, šta sam postigao.
Laku noć!





Fabricki klokovi 9600 Pro su 400/300. Proveri sa RivaTuner-om ili AtiTool-om te vrednosti pa postuj ponovo. Da li ta kartica ima Molex napajanje i da li se napaja odatle ili sa AGP porta?
 
Probali smo nove drajvere, za ploču, i Omega 3.8 drajvere za grafičku, instaliralismo Dx jun07, pa ćemo videti.. U Shrek 2 se javljaju štrafte, u obliku trougla, ali uvek na istom mestu u igri, tako, da je verovatno do igre, a u ostalima ćemo videti.
@overkill: kod novijih 9600Pro klokovi su 400/200, naročito kod onih sa 256MB
Poz!
 
Kornel:
Probali smo nove drajvere, za ploču, i Omega 3.8 drajvere za grafičku, instaliralismo Dx jun07, pa ćemo videti.. U Shrek 2 se javljaju štrafte, u obliku trougla, ali uvek na istom mestu u igri, tako, da je verovatno do igre, a u ostalima ćemo videti.
@overkill: kod novijih 9600Pro klokovi su 400/200, naročito kod onih sa 256MB
Poz!



Nije tacno. Ja imam bas tu karticu (PowerColor 9600 Pro 256MB) i defolti su 400/300. Jedino me buni sto karticu Everest prepoznaje kao 9600 XT.
 
korisnik2007a:
Moguche,.....
I hope you know english pablo...


And maybe the aliens have obducted his 9600 Pro and done some testings :grin: :-D :p

Jel to sarkazam ?
Jel ti mene smatrash debilom ? Reci da znam.... :? Prestacu vamo da dolazim i posecivacu samo pravi hardware forum tipa bench ili es ili XS gde te ne smatraju debilom ako kazesh da je neko uflashovao 9600PRO @ 9600XT.... :lol:

Sad ne mogu da se setim tachno koji pioneer-ov DVD-RW se mogao flashovati na jednu generaciju noviji.... ( mislim da je to bio 110 @ 111 )

DOSTA MI JE VISHE TAKVIH KAO TI ili Bazuka ( koji tvrdi da kad na CPU-z pishe dual da memorija u svari ne radi u dual-u ) ! ! ! Ja pishem samo ono shto znam ! ! !
Ima samo nekoliko normalnih user-a na ovom podforumu koji znaju shta prichaju a to su: codemaker, bojan p, dvr_liberty, Oggy, Zlaja87, Klothius, dr_Bora, Sizif, tab503, Cyber Patuljak, GZ i josh po neki ( ako sam nekog vaznog zaboravio nadam se da ce mi oprostiti )....
Ostali shto dolaze to su oni koji imaju neki problem i kad ih normalni user-i ovog foruma savetuju shta i kako i kad reshe problem vishe ne dolaze.... drugi se opet registruju samo da postave glupu temu ( tipa "Kada je najbolje obrisati monitor od prashine" ) treci to su oni shto dolaze ovde samo da spamuju....

Veoma sam razocharan u ovaj forum ali najvishe sam razocharan u user-e kao shto si ti..... :-(
 
ne XT u PRO.... Nego obrnuto PRO u XT
Atijeve starije grafichke sortirane po snazi bi bile ovako:
1.) XT - najbolja
2.)PRO
3) Obichna
4.) SE - najslabija

Shta se dobija ? Otkljuchaju se nekoliko pajp lajnova znachi dobije se malo bolja kartica ali nemozesh da ochekujesh chuda.... ( u starijim igrama cesh imati u proseku 1-2 fps vishe )
 
Obicno te tackice nastaju kada polako ali sigurno odumire memorija graficke.Ako ti bas smeta,mozes to popraviti spustanjem takta memorije (ponekad i jezgra),iako ce sigurno uskoro morati da padne nova kartica.
Probaj takodje da razmontiras hladnjak i da ocistis staru pastu za hladjenje i stavis novu.
 
*P*A*B*L*O*:
ne XT u PRO.... Nego obrnuto PRO u XT
Atijeve starije grafichke sortirane po snazi bi bile ovako:
1.) XT - najbolja
2.)PRO
3) Obichna
4.) SE - najslabija

Shta se dobija ? Otkljuchaju se nekoliko pajp lajnova znachi dobije se malo bolja kartica ali nemozesh da ochekujesh chuda.... ( u starijim igrama cesh imati u proseku 1-2 fps vishe )
Pa to sam i mislio a kako to da uradim?
 
Pa gde ste videli da moze da se radi bios flash 9600pro u 9600xt.
Prvo karte nisu isti cip, drugo ne moze zbog memorije koja je na xt modelu brza i krece se od 2.8 do 2.5ns, odnosno od 600 do 800mhz.
I jos vidim da mlatite kako se otkljucavaju pajpovi :D samo ne znam koji?!

Manite se bezvezne price. Nabili ste ovoliko postova uzalud a da nema nista pametno da se procita :lol:

Aj pozzzzzzzzzzzz
 
bez komentara.....


1.Sve imaju isti chip,samo neke manje memorije,i slabije clokove...
2.Otkud ti znash da nechija 9600pro nema moguchnosti da postane XT,mozhda je bila namenjena tim serijama ali je zarad veche kupovine pro modela izvrshena neka"shta ja znam" na kartici....
I na kraju...
Vec imash primere:

6800 LE nekoliko puta u 6800 obichnu ili GT....


Ostalo nadji sam pro monte.... :D :D :D
 

Back
Top