Pomoc zelim da se uselim u neku zemlju

nikoinista

Početnik
Poruka
7
Pozdrav
zovem se niko i nista jer kako je vreme doslo nedaju mi ni da kazem svoje ime odnosno mrze ga inace sam Milos...Imam 19 godina i zahvatio me ovaj nesrecni rat u kome sam sve izgubio i nemam vise nista sad sam niko i nista i nemam svoj indetitet nemam ni ime ni prezime ...nista...
Sam naziv teme glasi zelim da se uselim u neku zemlju gdje ce me ljudi prihvati odnosno prepoznati moje ljudske vrjednosti ipak i ja sam covjek...
sorry na pesimizmu

Ovako kako sto sam naveo imam 19 godina zavrsio sam srednju skolu (gimnazija) i lagano sam krenu na faks i evo prva godina je pri kraju jos par ispita ali mi se javio problem ne mogdu da se sam finansiram i da uporedo idem na faks...znaci moram da prekinem sa faksom...dalje ovde kako sto sam gore naveo nemam nikoga niciju podrsku ostao sam sam sve do sada sam sam za sebe uradio i u svemu sto sam uspio sve sam sam postigao a sada je doslo vrijeme da ne mogu vise sve sto u meni vrijedi niko ne zeli ni da vidi pa sam odlucio da trazim pomoc zelim da odem da pobegnem negdje ustvari nigdje jer sam niko i nista...

Zamolio bi ljude dobre volje koji su vec prosli kroz moju situaciju ili pak znaju sta je meni najbolje raditi da mi pomognu,,nemam para da platim nekom advokatu da me uputi pa evo pokusavam da nadjem ovde jest da je glupo ali kada te stigne onda moras...

Znaci tu sam sa ciljem da dobijem neke informacije kako bi sa ovom situacijom mogao da odem vani (SAD...bilo gdje sto dalje) , da li postoji mogucnos, koju varijantu izabrati...spreman sam sve uraditi samo zelim da idem jer moram!!!

Kako najlakse da dobijem vizu?

Unaprijed hvala
Milos

PS: sorry na pravopisne greske zurio sam skup je internet kod nas :cry:
 
epoc:
francuska legija stranaca franch foreign legion
posle 3 odsluzene god imas fr drzavljanstvo

Nisam bas siguran da je posle 3 godine, prvi ugovor u Legiji je na 5 godina, cak i posle tog prvog ugovora nisam sigura da se dobija drzavljanstvo. Znam da se penzija stice posle 15 godina sluzbe i pravo na boravak u njihovom , nazovimo, kampu na Azurnoj obali sto naravno podrazumeva i stalne papire.

Medjutim, pitanje je da li je covek spreman za to, lako je to ovako reci, idi u Legiju i ubijaj nevine ljude/odradjuj prljave poslove za necije interese.

Ima drugih nacina da se resi ovo pitanje.
 
Ma kakva Legija stranaca, vidi da središ neku vizu za SAD da budeš spasilac na bazenu, ako znaš da plivaš naravno, znam da puno naših ide ta ovu foru, raspitaj se, sigurno se nešto plaća, polaže i sl. ali valjda nije preskupo, doduše, terbaće ti i za let para, probaj da zaradiš, da odeš pa možda ti se posreći tamo...a biće i ovde boljih dana, nemoj da si tako pesimističan, svaka čast, završio si gimnaziju, ne može ni to svako, počeo da studiraš, nije stašno ako napraviš pauzu u studijama, samo da imaš neki posao da preživiš, pa studije mogu i kasnije da se nastave ;)
 
Sto se tice legije razmisljao sam o tome i znam skoro sve te informacije znaci cak sam bio napravio plan i sve to ali sam kasnije skontao sta ce meni legija kada ja necu da budem vojnik...Znaci fizicki mogu sve to da izdrzim ali ne i psihicki ja ne zelim da ubijam nekoga ja zelim da od sebe napravim covjeka ne vojnika!
--------
Sto se tice drzavljanstva...moraju se ispuniti nekoliko uslova.... kao prvo karijera i potpisivanje nakon 5 god sluzbe... znaci da su sigurni da ostajete.
Retki su slucajevi da neko uzme pasos i drzavljanstvo i ode sa 5 god u civile... Mora se placati porez min. 3 god da bi se steklo pravo da sa 4 godine bude pitano i zatrazi se odobrenje za naturalizaciju i pasos...
Uz sve to mora se imati odlicna notacija odnosno licna ocena i osobine koju daje kapetan komandant cete... i sa svim prikupljenim papirima dokumentima i ostalo ...dosije se salje u Aubagne na razmatranje...
Neko ne doceka nikad a neko za pola god dobije drzavljanstvo.
----------

Sto se tice to SAD spasilac na bazenu da li neko zna kako da se ode ko moze pomoci itd. Plivati znam tj. odrastao sam na jezeru. Sto se tice para za kartu to nije prob da se zaradi...Znaci ako neko moze pomoci ili da mi kaze gdje mogu da trazim pomoc...sta mi sve treba itd.
Planirao sam da pauziram neko vrijeme da odem da zaradim nesto love pa ako se tamo snadjem da ostanem ako ne da se vratim pa pokusam da tjeram dalje skolu itd...
 
Članak u današnjem "Blic"-u, za 2000 EUR, za studente:

Agencije koje sprovode „work and travel“
„Matico“, Beograd; „Top Tours“, Beograd; „Work Abroad“, Dimitrovgrad; „Snap“, Beograd; „RSV Pools“, Lučani; „Sky Way“, Beograd; „Ayusa International“, Beograd; „Karavan“, Beograd; „United Work and Travel“, Knjaževac; „Century Pool Management“; „USTaxCare“, Beograd;
IUVIA NVO, Beograd; SEEA, Novi Sad; ISIC, Beograd; „Starwaz“, Novi Sad



Za posao dve mogućnosti
- Postoje dve mogućnosti u okviru programa „work and travel“ ili agencija studentima pronalazi posao, ili to oni sami čine, na osnovu podataka o poslovnim ponudama koje im agencija dostavlja. Ukoliko studenti sami ne pronađu posao u roku od nedelju dana, agencije će preduzimati potrebne mere da to učine za njih. Agencije u SAD obavezne su da zaposle samo oko 50 odsto studenta, ali smo pooštrili standarde i očekujemo od njih napor i pomoć svima ukoliko koji za nedelju dana ne nađu posao - ističe Gormanova.
 
Aj da ne otvaram novu temu,,dobio sam neki pismo sa EDMOUNDS COMMUNITY COLLEGE (www.edcc.edu) sad tu mi sve piše o fakultetu, cjene, ama bas sve u vezi studiranja...E sad mene zanima da li je moguće otici tamo i kako naći sponsora odnosno postoje li ove stipendije jer nekako mi previse velike cifre...ima li neko iskustva kako to sve ide?
jel to pismo ustvari neka glupost ili?
Ajde braco pomozite
 
nikoinista:
Aj da ne otvaram novu temu,,dobio sam neki pismo sa EDMOUNDS COMMUNITY COLLEGE (www.edcc.edu) sad tu mi sve piše o fakultetu, cjene, ama bas sve u vezi studiranja...E sad mene zanima da li je moguće otici tamo i kako naći sponsora odnosno postoje li ove stipendije jer nekako mi previse velike cifre...ima li neko iskustva kako to sve ide?
jel to pismo ustvari neka glupost ili?
Ajde braco pomozite

Ako nemas novca nemoj da se zanosis sa studiranjem, trebace ti minimum $20 000 po godini, mislim u totalu sa sve skolarinom, rentanjem stana, i sve sto uz to ide.
Stipendija, pa ne znam, to moras njih da kontaktiras ali ne dobija se to bas tako lako.
 
Tuition 7884$
Living expeneses (housing, food and Miscellaneous) 8130$
Books and other school supplies 924$
Health Insurance 576$

TOTAL 17514$

E to su meni poslali i detaljno napisali za sta sve treba...
Da to je mngogo para i nemoguce ali ja sam cuo da ekstra studenti mogu lako da dobiju nekog kao sponzora koji ce im placati skolovanje dok ce im kasnije studenti vratiti radom ili kreditom...sad nisam upucen...

---------
TO apply please send:
1. A completed application.
2. A current bank statsment showing a minimum of $ 17514.
3. A $50 non-refundable application fee.
 
nikoinista:
Tuition 7884$
Living expeneses (housing, food and Miscellaneous) 8130$
Books and other school supplies 924$
Health Insurance 576$

TOTAL 17514$

E to su meni poslali i detaljno napisali za sta sve treba...
Da to je mngogo para i nemoguce ali ja sam cuo da ekstra studenti mogu lako da dobiju nekog kao sponzora koji ce im placati skolovanje dok ce im kasnije studenti vratiti radom ili kreditom...sad nisam upucen...

---------
TO apply please send:
1. A completed application.
2. A current bank statsment showing a minimum of $ 17514.
3. A $50 non-refundable application fee.

Ti probaj, ali kazem ti, nije to tako lako srediti.
Uostalom, kako ces ubediti visa officera da ti da studentsku vizu? Ja sam to pokusao 2003. , neslavno se zavrsilo, a imao sam sve potrebne papire, novac, bukvalno sve sto treba, ali..............ne zanosi se ovom idejom ukoliko nisi jedan umilon u svojoj struci, ili nesto slicno.
Kako mislis d anadejs tog sponzora? Ko je ta osoba? To mi nije jasno? Drugo, kako mislis da im to vratis radom, u Kanadi? Pa kako mislis da dobijes radnu i boravisnu vizu posle zavrsetka studija? Mozda i mozes, ali opet i to nije sigurno.

Ima tu mnogo problema.........nije bas tako jednostavno.
 
klika:
Nisam bas siguran da je posle 3 godine, prvi ugovor u Legiji je na 5 godina, cak i posle tog prvog ugovora nisam sigura da se dobija drzavljanstvo. Znam da se penzija stice posle 15 godina sluzbe i pravo na boravak u njihovom , nazovimo, kampu na Azurnoj obali sto naravno podrazumeva i stalne papire.
Medjutim, pitanje je da li je covek spreman za to, lako je to ovako reci, idi u Legiju i ubijaj nevine ljude/odradjuj prljave poslove za necije interese.
Ima drugih nacina da se resi ovo pitanje.
boze sacuvaj, sta covjek sve nece cuti...
 

Back
Top