Skinheads

tema mi nije bila toliko hmmm ..da bih se ukljucio, ali ovaj tekst koji sam nasao mislim da ce vam pomoci. doduse imao je jos par redova ali...

Nakon šamaranja po Filozofskom fakultetu, pohapšen novosadski "Nacionalni stroj"
ritn by: Ivor-Car
Podoše u buksu
Novi Sad, grad Lala koji se diči svojom tolerantnošću i miroljubivošću, ovih dana bruji o neonacističkom ispadu čiji su vinovnici, nakon dvodnevne potrage, sinoć navečer pohapšeni. Riječ je o desetak skinhedsa okupljenih u organizaciju 'Nacionalni stroj', koja je vidjet ćete, i inače vrlo zanimljiva skupina, a ovaj put se proslavila prekidanjem tribine na Filozofskom, zašamaravši par sudionika i izmjerivši visinu kukuruza

Vijest dana u ravnoj Vojvodini, a i u nešto manje ravnoj Srbiji, zajednička je akcija protuterorističke jedinice SUP-a i žandarmerije. Priča kaže da su uhićeni pripadnici takozvanog "Nacionalnog stroja", koji su u srijedu navečer sudjelovali u "incidentu" na novosadskom Filozofskom fakultetu kada su upali na antifašističku tribinu organiziranu povodom Dana borbe protiv fašizma i počeli s terorom tipičnim za svoju organizaciju. Iako začuđuje činjenica da je njih desetak uistinu uspjelo pronaći put do bilo kakvog fakulteta, a kamoli Filozofskog, oni su ipak antifašistima održali lekciju, u kojoj su dijelili šamare i vikali po predavaonici, sve skupa začinivši znakovitim dizanjem ruke u zrak, što bi netko rekao - mjerenjem visine kukuruza.

Svi uhićeni optuženi su za širenje nacionalne, vjerske i rasne mržnje, razdora ili netrpeljivosti. Prilikom privođenja, kada su ih pokupili naoružani policajci s fantomkama na glavama, nisu bili tako coool kao dva dana prije, te nisu pružali nikakav otpor. Čak štoviše, na snimkama koje je emitirala Radio televizija Srbije izgledaju poprilično krotki, dok kleče s lisicama na rukama i crnim kapama preko glave. Prvi od njih je pao navodni vođa grupe, tridesetogodišnji Goran Davidović zvani Führer. Na sudu im je produljen pritvor na 48 sati, tako da će kompletan vikend provesti iza rešetaka, a za kasnije će se vidjeti, jer predviđena kazna za kazneno djelo po kojem su prijavljeni iznosi od jedne do deset godina zatvora.
 
difrent from others...:
@strumf
ocigledno si za ovu temu duduk.
to opet nije samo moje misljenje vec je tako.
jeste da su to budale koji misle da mogu nesto da promene pa se tabaju vec 20 godina.

sta je tacno "duducno" u onome sto sam ja rekao?
odredjivanje pripadnosti nekom pokretu tako sto se tabas protiv nekog drugod :D:D hehhe
aj cekam odgovor....
 
nije da ja to podrzavam ali je tako....

posle ovoga kako drugacije?
smernice.jpg
 
PuNkKiSs:
Džaba čitaš, ako ne pročitaš...

ovaj....
sta tamo ima da se "procita"?

kao tacka pet, o individualnosti :D:D:

ili generalno prihvatiti nacizam :):)

a SVI dobro znamo sta je gosn Adolf pricao o nama slovenima u Mein Kampf (tj znaju oni koji su procitali)....
 
Ma htedoh nešto reći o ''čitanju između redova''...
...zipa samo naslov...
dovoljno govori...
zar je potrebno čitati i ostatak teksta iliti ''smernica''...haos!
 
ma to je kul, nemam ja nista protiv toga, sta fali, svi nosimo cizme, radujemo se pijemo pivo, zezamo se....ali kad dodje do nacizma...e tu dolazi i to problema....
 
PuNkKiSs:
Ja imam nešto i protiv toga...jeste,tkz ''skinsi'' dođu na punk svirku,odslušaju cert,pa mlate punxe...

kao sto sam ranije rekao...
isti ti ljudi samo u drugom obliku mlate neke druge ljude...
obavezno u grupama od 20 na 1....
drugim recima pacenici i debili...a ako pozovome Frojda u pomoc i ono "seks je koren svega" mozda mozemo da dodjemo do nekog zakljucka....
 
SiIent Bob:
Joooj, kako su naši Bežanijski Skinovi dobri. Možete li verovati? Pre par dana ispisali haustor moje zgrade i zidove okolnih zgrada sa grafitima "Smrt Romima". Možete li verovati? Nisu hteli da im povrede osećanja sa reči "Ciganima"... Baš su uviđavni...
Nemoj zezati da su napisali "Romima"? :lol:
Kakvi glupi bolidi

joj
 
Sada sam umorna a ne znam ni koliko imam snage i volje da elaboriram o ovoj temi,
koja ne može a da me ne dotiče...prošla sam svakakva s ranja,od toga dve ili tri zaista ozbiljne i krvave tuče (čitaj: prebili su me na mrtvo ime) i to ne po rasnoj već muzičkoj osnovi,ma koliko to idiotski zvučalo...
 
Ko te prebio? I koju muziku slusas? Naravno ako zelis reci.

EDIT: evo sada sam ti primetio nick tako da kontam ;)

Zao mi je sto se to desava. Da sam na tvom mestu ja bih tuzio majmune k'o sto je jedan moj prijatelj uradio kada je bio pretucen uvece u gradu.
 
Mis' ne znam da li se sećaš,
ali u bg su devedesetih
postojali tkz ''Head Hunters-i (anti-fašisti)
kao protivteža skinsima...
Pa su se kao mlatili...
Znači funkcionisali su po istom principu...
Sećam se,ne znam, recimo neki fašisti se skupe i izlemaju nekog HH,
onda ovi opet premlate skinsa kada je sam sa ribom...
I tako neke sulude,primitivne akcije...
Klinci se prže na to,kao što se prže i na metal,tehno ili narodnjake...
ok,bude pa prodje,pubertet,odrastanje,
traženje identiteta...okupljanje u čopor jača samopouzdanje...blah blah truć
ali kao što rekoh,neko nikada ne odraste,
neko nikada mentalno,emocionalno nikada ne sazri...

E to je tužno...matori konji koji makljaju klince...
 
Ha-Nocri:
Ko te prebio? I koju muziku slusas? Naravno ako zelis reci.

EDIT: evo sada sam ti primetio nick tako da kontam ;)

Zao mi je sto se to desava. Da sam na tvom mestu ja bih tuzio majmune k'o sto je jedan moj prijatelj uradio kada je bio pretucen uvece u gradu.

Hm,koga sam mogla da tužim? NN lica?
 
joj

Idioti. Ajd stvarno kada je neko mlad sto ti kazes, to se nekako i da razumeti, ali matori konji da tuku klince? Strasno i zalosno.

A u Engleskoj je do pre 20 godina bilo slicno. Policija stoji po strani i gleda kako fasisti tuku Azijate, crnce ili neke druge manjina. I onda su te manjihe osnivale "hit 'n' run" fajt grupe slicno kao HH kod nas...
 
M' da...tkz tedijevci...

Nego pre tri godine,
ispred železničke u sred dana,šestorica fašista mlatilo mene i dečka,
naočigled pandura koji su sve posmatrali sa jedne strane dok su preko puta
stajali oni taxisti i pušili pljuge...
Imala sam dignutu čirokanu što je bio povod da nam iz čista mira priđu i počnu da nas mlate...
gazili su nas i šutirali cokulama,
jedan je skinuo kaiš sa svojih pantalona i tukao nas sa onim metalnim delom po glavi...
naravno,oboje smo završili u urgentnom sa kopčama na glavi...
Mog dečka je kod Drinke,pre nekih 5-6 godina,
mlatilo oko 20-tak skinsa,
izgazili su ga (20 pari cokula),
najviše su ga šutirali u bubrege,sutradan je mokrio samo krv...
Ne znam...nemam snage da nabrajam dalje...
samo kad se setim hebote!
jednom,valjda je bio rodjendan 202,ili tako nešto,na trgu,
tada smo imali dve tuče za jedno jebno veče...
 
Pijanista:
Пошто видим да си упућена, онда тебе и да питам. Да ли су по теби прави скинси они што се ложе на Љотића и Хитлера?

Pravi skinsi se ne "lože" na Ljotića i Hitlera.
Pravi skinsi podržavaju njihove pojedine ideje.
Kada bih sve objašnjavala,zauzela bih čitav forum. :wink:
Nekada ni meni ništa jasno nije bilo,mada sam mislila da dobro znam ko je ko.Trebalo mi je dosta vremena da uvidim,naučim...
 
was:
[/SIZE]

Samo da svima pokazemo koliko nemas pojma. Skinsi jesu nastali u Britaniji i to su bila radnicka deca, vise kao red skinsi, a ne g'ovnari fasisti (nacisti).

Britanija se odnosi na sve skinse ukupno. Upravo zbog radničke klase se i danas vuče "tradicija" čizama i tregera koji je "predstavljaju".
A temelji ideologije koje sam pomenula,odnose se na naciste,jer si rekao da te najviše zanimaju polemike o njima!

"Više kao red skinsi?" Da,sad još kaži da su šarpovci bili prvi skinhedsi!? C,c,c...
 

Back
Top