Sacu se ubijem

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
Sinoc radilo sve lepo bez problema, punio program tabelu u bazi
E, onda posto mi trebala cista, obrisem ovu i napravim novu, sa istim imenom i strukturom. I odjednom program pocne da izbacuje poruku - Table1 - Dataset not in edit or insert mode.

a deo koda gde zapinje je ovaj:

Table1.Insert;
Table1.insertRecord([sifra,ime,grupa]);
Table1.Post;

u zadnjem redu izbaci poruku (sto je i logicno) ali mi nije jasno zasto. A isto to je radilo deset minuta ranije... Ili sam nesto ujebo kad sam pravio novu tabelu

Sta moze da bude?
 
Ne znam taj jezik, ali mozda ti se automatski poremetio property za update dataseta (sigurno postoji nesto slicno), oce to u nekim jezicima kad promenis strukturu baze. Klikci malo po propertyima dok ne nabodes.
 
snasho sam se.

stvar je u tome da insert dodaje prazan slog i postavi kursor na njega, tako da sam trebao samo da izmenim polja tog sloga, zbog toga insertrecord nije ni hteo da radi...bzvz
mada mi i dalje cudno kako je radio pre?
 
ne...reko sam kako sam preziveo :D

mada mi i dalje nije jasno kako je sinoc radio ono sto sad nece...
ma dobro, bitno da program napreduje

inace, ostao sam vam duzan maturski, svima koje sam gnjavio glupim pitanjima
za koji dan, dok zavrsim ovo, radim (konacno) sajtic i stavljam maturski i jos programce-dva
pa koga interesuje nek se zanima, samo krivo mi sto necu moci da vidim lica okorelih programera kad vide kakvim se sve nacinima sluzim jer ne znam onaj pravi, prost :lol:
 
ne prilazi source ni u ludilu, ni sad ni u buducoj karijeri! Samo posaljes izvrsnu verziju uz komentar da je uradjena u najmodernijoj MDA arhitekturi, savrseno skalabilna, fleksibilna, nezahtevna, ...bla bla...ako ne radi, to je zbog njihovog administratora previse je restriktivan sa resursima, ako radi sporo, opet isto...
 
a s obzirom da ovde nema administratora nego samo korisnika to opet moze da znaci da mu je mashina suvise slaba, mada posto je prodavac upravo racunarske opreme neka bude da mu sistem nije lepo konfigurisan pa previse jede resurse koje program, jelte, koristi upravo da bi optimalnije radio

:lol:

chuj kurche sto bi rekla moja baba

nego, kod se ni ne prilaze, ali ono je ionako prilozeno, a moze da koristi i meni - da me nauce sta ne treba vise da radim - i drugima - da se malo ismeju :D
 

Back
Top