Tadic na HRT-u

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Шон:
pa vole hrvatice srpskog zhivana... dokazano josh odavno... oni njihovi kroatofilichari su neupotrebljivi...

jes'...kazu one :" mlohavi, ljigavi padavicari...domaci..", pa nagrnu kod nas svakog vikenda ne bi li se omrsile... :lol: :lol: :lol:

A vi nasi momci, kanda ste ratni zlocinci...nalijete se pivom i ne gledate gde umacete... :roll: :twisted:
 
Шон:
pa ako ti ne prcash....:)

e sa kime mi ovde prichamo o ozbiljnim stvarima... idi slazhi marke u album....:)
kako si ti ograničen, stvarno :roll:
bilo je Durexovo istraživanje i mislim da su Filipinci ili tako neki Azijski narod prvi po broju seksualnih odnosa u 365 dana, mislim da je bilo preko 140.
Mi smo stajali priločno osrednje, i ceo ovaj Balkan je tu negde.
 
filatelista:
kako si ti ograničen, stvarno :roll:
bilo je Durexovo istraživanje i mislim da su Filipinci ili tako neki Azijski narod prvi po broju seksualnih odnosa u 365 dana, mislim da je bilo preko 140.
Mi smo stajali priločno osrednje, i ceo ovaj Balkan je tu negde.

hehe...uvek je kvalitet vodio u odnosu na kvantitet... :oops: :lol:

Moze on i hiljadu puta, al' ako se ne oseti...hm...dzaba... :oops: :oops: :lol:
 
filatelista:
kako si ti ograničen, stvarno :roll:
bilo je Durexovo istraživanje i mislim da su Filipinci ili tako neki Azijski narod prvi po broju seksualnih odnosa u 365 dana, mislim da je bilo preko 140.
Mi smo stajali priločno osrednje, i ceo ovaj Balkan je tu negde.

pa mora da budu po proseku najjachi kad ih ima najvishe... a relavantno ti je istrazhivanje do moga :) od durexa :):):) napisali da shvabe imaju manji ****** u proseku od francuza samo da bi napravili krljazhu i zategli onako zaebane odnose....ne razumesh ti to filatelista, sve je propaganda.

inache, shto onda zhene sa zapada vole orijent i balkan a? zbog romantike, cilima, muzike, mirisa a? :) shto u buljucima onda ne idu u aziju.....
 
Mikloš Horti de Nađbanje, (mađ. Vitéz Nagybányai Horthy Miklós; Kendereš, 18. juna, 1868. - Estoril, 9. februara, 1957.)

austro-ugarski admiral, mađarski političar i državnik. U vreme Austro-Ugarske bio je pomorski oficir, te zapovednik krstarice "Navara" i ratne flote.

Učestvovao je u gušenju pobune mornara u Boki Kotorskoj 1918. godine, uveo je Mađarsku u rat na strani Hitlera i učestvovao u agresiji na Jugoslaviju.

Odgovoran je za istrebljenje Jevreja i zločine nad civilima, posle zbacivanja sa vlasti pobegao u Portugal.

U Jugoslaviji je proglašen za ratnog zločinca zbog masovnih likvidacija srpskih civila u Vojvodini.

Od 1. marta 1920. do 15. oktobra 1944. služio je kao regent Mađarske.
 
Mađarska vojska stigla je u Novi Sad 13. aprila 1941 - pod komandom generala viteza MAJORA - u pola sedam sati uveče, "pobednički", na bornim kolima i kamionima. Do pred samu ponoć, mađarski honvedi bili su u pokretu, krstarili ulicama, pozdravljeni frenetičkim povicima i pesmom novosadskih Mađara. Oko ponoći počela je u Novom Sadu iznenadna pucnjava, kao da je nastalo bombardovanje varoši. Ova pucnjava bila je uvod u pokolj golorukog i mirnog stanovništva. Dovlačeni su topovi i, bez ikakve opomene, pucalo se u nastanjene kuće.

Nastala su masovna ubijanja, mučenja i zatvaranja. Naročito je stradao čisto srpski predeo Salajka, zatim gornji deo Temerinske ulice i Futoška ulica. Krvožedni honvedi nisu pravili razlike: ljude, žene, decu terali su na ulice i tamo ih masovno ubijali. Na samoj Temerinskoj ulici između dva ćoška bilo je preko 200 leševa. Bilo je i na banderama obešenih. One koje nisu odmah na ulici ubili, vodili su do kasarni i tamo ubijali, ili ih dalje sprovodili u hotel "Sloboda", gde se vršilo neko legitimisanje pred cevima mitraljeza. Pljačkali su te hapšenike, uzimali su im usput satove, adiđare, novac itd. Stevan Ognjanović, sa svoja dva sina, pošao je da gasi požar u kući svoga brata, koju su honvedi zapalili, ali je uhvaćen i zajedno sa sinovima nasred ulice streljan. Mesar Vuja Popović izveden je iz kuće i takođe nasred ulice streljan. Maturant Slavko Marić, oslovljen je od strane jednog vojnika na mađarskom jeziku, kad je izišao iz svoje kuće, pa kako nije znao taj jezik, obešen je o ulični fenjer.

Čitava dva dana ležali su leševi ubijenih po novosadskim ulicama, jer je ubijanje i haranje mučeničkog Novog Sada trajalo tri puna dana. Nabrojeno je preko 720 ubijenih. Novosadski prota Milić kaže daje on sam sahranio 125 lica. A kako je bilo u Novom Sadu, tako je bilo u svim ostalim mestima Bačke, gde su priređivani masovni pokolji pri samom ulasku honveda. Svuda iste metode, svuda isti rezultati: pokolj, krv, pljačka, palež. I rezultat prvog divljačkog naleta iznosi oko 8.500 mrtvih ljudi, žena i dece.

Bes zločinaca dostigao je opet jedan od svojih vrhunaca prilikom prolaza kroz selo Sirig. Sirig se nalazi na međunarodnom putu Subotica-Novi Sad, na pola puta između Novog Sada i Srbobrana. Pripadao je temerinskoj opštini i imao je 250 kuća.

13. aprila 1941. godine, oko 6 časova uveče, seljaci i seljanke iz sela Siriga, naterani, dočekali su mađarsku vojsku postrojeni na putu, s jedne i s druge strane, sve četiri i četiri u redu. "Prvo su se pojavili razni odredi", veli očevidac seljak Petar Jović iz Siriga. "Pošli su kroz selo i zadržali se odmah iza njega; oni su imali zadatak da zapale selo, kao što smo docnije videli. Zatim je došlo jedno desetak kamiona, punih vojske i mitraljeza. Kad su došli pred nas, oni su odjednom počeli da kose iz mitraljeza". Nastala je panika, bežanje, jaukanje. Izbezumljen i iznenađen, narod je gledao kako da se spase. Stao je bežati i sakrivati se po salašima, šumama i njivama. Ubijanje je međutim trajalo tu celu noć i produženo je i sutradan. 14 aprila celo je selo bilo blokirano, pa su zaredali od kuće do kuće, pljačkali i ubijali, a zatim palili. Selo Sirig je, na taj način, spaljeno i porušeno do temelja. Napominjemo da je to bilo već prvog i drugog dana okupacije Bačke. Ubijeno je oko 1.000 duša, ljudi, žena i dece.

U tim prvim danima okupacije pored Novoga Sada i Siriga stradala su redom i druga naselja u Bačkoj. U Somboru ubijeno je oko 500 lica, među ostalima protojerej Dimitrije Bokšan, ubijen u crkvi na koru, i advokat dr. Jovan Konjović. U gradu Srbobranu, srez Stari Bečej, među ubijenim nalazi se Paja Dobanovački, bivši veliki župan, prota Vučkov, Jovica Subić, predsednik opštine, Isidor Ivanić, beležnik. Ubijeno je ukupno 520 duša.

U Kuli je pobijeno 136 duša. Većina ubijenih je prethodno mučena. Trojica su bačena u opštinsku šinternicu, gde su poliveni petroleumom i živi spaljeni. Ubijenima vadeni su zlatni zubi. Pravoslavna crkva je srušena. Leševi su pobacani u tri velike jame pokraj groblja, a porodicama nije dozvoljeno da ih sahrane. U Senti ubijeno je oko 100 lica; itd., itd.
 
Sto ste dosadni....
a048.gif
Svi ste kao gledali a niko ukratko, da napise o cemu je tekla rec ..

U emisiji se pricalo o odnosima izmedju Hrvatske i Srbije, o pristupanju Eu, o Kosovu, mogucem uhicenju ratka Mladica, dali Srbi ocekuju pomoc od Rusije, Amerike ( sto se tice Kosova ).....itd....
Voditelj Aleksandar Stankovic jako dobro se pripremio na intervju sa Tadicem....i Tadic je dobro obavio svoj posao....diplomatski kako i dolikuje...bez pljuvanja po Srbima i ulizivanja Hrvatima...bas je bio iskren, kratak i jasan...
Ipak emisija kratko traje i zaista je nemoguce o svemu prodiskutovati na pravi nacin...

Inace pratim Stankoviceve emisije od pocetka...jako je dobar novinar i uvek ima zanimljive goste...
a040.gif
I svidja mi se Tadić kao precednik....
a040.gif


@Samanta
Emisija se zove Nedjeljom u dva...trazila sam video tog intervjua ali ga nisam nasla....ako me ko ne preduhitri, postavicu...
a086.gif
 
alya:
Sto ste dosadni....
a048.gif
Svi ste kao gledali a niko ukratko, da napise o cemu je tekla rec ..

U emisiji se pricalo o odnosima izmedju Hrvatske i Srbije, o pristupanju Eu, o Kosovu, mogucem uhicenju ratka Mladica, dali Srbi ocekuju pomoc od Rusije, Amerike ( sto se tice Kosova ).....itd....
Voditelj Aleksandar Stankovic jako dobro se pripremio na intervju sa Tadicem....i Tadic je dobro obavio svoj posao....diplomatski kako i dolikuje...bez pljuvanja po Srbima i ulizivanja Hrvatima...bas je bio iskren, kratak i jasan...
Ipak emisija kratko traje i zaista je nemoguce o svemu prodiskutovati na pravi nacin...

Inace pratim Stankoviceve emisije od pocetka...jako je dobar novinar i uvek ima zanimljive goste...
a040.gif
I svidja mi se Tadić kao precednik....
a040.gif


@Samanta
Emisija se zove Nedjeljom u dva...trazila sam video tog intervjua ali ga nisam nasla....ako me ko ne preduhitri, postavicu...
a086.gif

Nikad nisam cuo da se Hrvat zove Aleksandar i preziva Stankovic.
 
Vladimir Putin:
E, moguce.
Kao sto je otac Drazena i Aleksandra Petrovica Srbin, dok im je majka Hrvatica.

Pa da... :smile:

I to moraju da budu i veci Hrvati od domicilnog stanovnistva da bi uopste i dosli u priliku da rade u nekoj od drzavnih ustanova, a cak ni to nije dosta, koliko moraju da se svakodnevno dokazuju u ...hajde da budem blaga, negativnom stavu prema svemu srpskom, od cistih Hrvata...al' to je vec samo njihov problem. :?
 
Ono oko Srba - prosek, pa mi osrednji a istraživao "Durex" :

Tu smo pali u prosek, jer Srbende ne vole da krešu preko gumice - što reče moj drug, to ti je isto ko da ga stavljaš u kartonsku kutiju :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top