arheologija.............

Evo, danas je bio prvi deo prijemnog- opshta informisanost.
Nije teshko, ali sam kiksnula 100% jedno 10 pitanja. Jbg...
I tek sam sad uvidela da nemam blagog pojma nishta iz istorije, a nisam nishta posebno uchila istoriju umetnosti. Tako da, blago meni...
 
bila su ista pitanja i u 10 i u 11. Ja sam polagala u 11 (ali ja upisujem filozofiju) i bila sam ubedjena da sam tachno uradila svega 15-ak pitanja, ali onda sam se odushevila kada sam videla da sam ipak znala vishe. Pogledajte odgovore na forumu filozofskog fakulteta.... samo shto josh za ledeni breg niko nije siguran
 
Rezignirati je-
Koagulacija je-
Gusavost nastaje zbog nedostatka-
Placebo je
Ko nije napisao nijednu knjigu od anticara-Sokrat
Cosic u knjizi Koreni pise o porodici
Kastrati su -
Nacrtan stub i moras da provali s da li je jonski, dorski ili...
Da je cvor zajednicki i za avione i za brodove
Vagner je koristio germansku tematiku
Mural je-
 
Koliko sam uspela da se setim, po odgovorima, imam 18 poena. Ono, nije lose, al moze bolje...
Dobro je sto nosim dosta poena iz skole, peta od 69. Danas sam odradila istoriju, i valjda sam dobro uradila. Znam da sam pogresila na 3-4 pitanja. Nevidjeno me iznerviralo pitanje o Sokratu!!!! Tacan odgovor je da je dobrovoljno umro, ali su ga u stvari osudili, tako da sam o tom pitanju razmisljala nekih poslednjih 20ak min. Inace, nije bio uopste tezak test. Uglavnom je sve sto ima u knjizi, i naravno malo sa strane, kao i sto su rekli na prezentaciji...
 
Pa dobro, ali po meni je dobrovoljno umreti- samoubistvo. On nije dobrovoljno umro, kao da je zeleo da umre, nego su ga osudili pa je on prihvatio osudu.
Pa, prijavilo nas se 69, primaju 59. Nije loshe, ali 10 mora da otpadne...
 

Back
Top