The Cult

W.A.S.P.

Poznat
Poruka
9.005
Za ovaj bend ste verovatno svi ovde culi.Posebno ih volim zato sto su oni odgovorni za moj muzicki ukus. Prvi njihov album koji sam cuo je Sonic temple koji je ujedino po meni najbolji album u istoriji rock-a sa pesmama kao sto su fire woman, Eddie(ciao baby), sweet soul sisster, Sun king i sl. Frontmen benda je cuveni Ian ashbutry koji je ucestvovao na projektu doors 2000. Tip je englez ali je ziveo i odrastao u skotskoj i rezervatu sest nacia u kanadi gde je proucavao indijance sto ga je navelo da pise pesm o njima. Drugi bitni clan je Billy Dufy-gitarista, isto englez u ameriji-poreklom iz mancestera,odgovoran za sve njihove prepoznatljive rifove i karakteristican pomalo gothic zvuk. Bend se smara i pretecom gothic metala sto se moze i primetiti po novopecenim gothic muzicarima koji kopiraju ashburijev stil oblacenja i sl. Prvi album je izasao 1982 ali nije bas dobro prosao...to je tako bilo do 1984-e kada je izasao Dreamtime sa cuvenim hitovima Spiritwalker i She sells sanctuary,godinu dana kasnije(1985) izlazi i Love album sa jedinstceni hitovima kao sto su Rain, Love. Na ovom albumu je ucestvovao i basista zodic mindwarp-a Kid 'haggis' Chaos. Opet godinu dana kasnije(1986)Objavljuje se album Elecric. Na ovom albumu krecu sa tr\vrdjom muzikom i stvaraju pravi Hard rock bend. Sigurno ste svi culi za Love removal machine, li'l devil i wild flower. 1987-e izdaju svoj najpoznatiji i najbolji album-Sonic temple na kome je angazovan Matt Sorum iz guns-a. Svaka pesma sa ovog albuma je hit i svako ko sebe naziva rockerom ili cime li vec jednostavno mora imati ovaj album,zasto?-zato sto je najbolji. Posle nekoliko godina pauze snimaju album ceremony sa hitovima -wild hearted son i wonderland(kasnije soundtrack za istoimeni film) i posle toga odlaze u propast sa albumom beyond the good and evil(2000) koji je totalna komercijala i smece (culi ste rise sigurno). Pored svih ovih silnih albuba izdali su i nekoliko singlova:The witch, Painted on my heart... koji takodje vuku na komercijalu(sta da kazem devedesete su to). Na kraju njihova diskografija izgleda ovako:1982-southern death cult, 1983-death cult, 1984-dreamtime, 1985-Love, 1986-elecric, 1987-sonic temple, 1991-ceremony, 2000-beyond the good and evil, 1994-singles ad remixes, kao irare cult Vol. 1,2,3,4,5,6 i jos nekoliko live albuma-live ta marquee hall, Live at hammersmith, Live at donnington. Preslusajte, uzivajte, pozdrav!!!
 
otvarala sam jednom davnu temu o njima. jako volim the cult, ustvari, to je jedini hard rock bend koji ja bas volim :D
meni je jedna od omiljenih black angel... naravno rain... hollow man.... lil' devil... painted on my heart...

sjajni su
pogotovo ta goth primesa + indian fazoni
 
Peruzzi:
ja kupio mp3 u budvi letos, dosao kuci, pustio i poprilicno se razocharo...

mora da iskopam disk ada ponovo preslusam, mozda se popravi utisak :)
iskreno ne cudi me sto ti je prvi utisak los, oni vise idu na textove nego na muziku,moj savet ti je da potrazis njihove texstove na netu a ako vise volis muziku nego textove preslusaj albume Sonic Temple i Ceremony, ova dva albuma su malo tvrdja, prava rokcina
 
ok...i ja sam vec otvorio temu o njima....


Sta radi bre ovaj "..."?
Spava,po citav dan spava....
Ajde molim te obrisi onu temu o znas vec kome...nemoj da je zakljucas nego je obrisi molim te...dokle vise?



STANDING ON THE EDGE OF THE WORLD
PLEASE HELP ME GIRL.....
 
Ne znam gde je stara tema o ovoj grupi

Meni prosto danas nije dobro koliko je sinoc/nocas bilo mocno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pogotovo iz drugog reda
 
NEVEROVATNO JE BILO !!!!!
NEMAM RECI DA TO OPISEM !!!!




Apach i ja sam bio u drugom redu,odma ispred njega !!! Onaj ludak sto su ga dizali par puta...e pa ...to sam ja.... ako sam te slucajno sutnuo il' nesto...izvinjavam se unapred....




ALI U ZIVOTU NISAM VIDEO TAKO DOBRU SVIRKU !!!!!

ONO JE BILO TAKO MOCNO !!!!!!!! RAZBILI SU !!!!!


Neverovatno koliko je ljudi doslo samo zbog CULTA !!!!
Pricao sam sa nekim garijem iz prvog reda,dosao iz banjaluke,kaze ceka ih 15 godina !!! ovaj pored njega iz bg 20 !!! zamisli kako je njima bilo.... uhvatio sam 2 TRZALICE !!!! pise CULT na njima.....





JAKO JE BILO .... !!!!!!
 
kobrasik nemoj da ******...gledam te na svim temama samo nesto *******
sledeci put sedi i izd***** ,bolje ces se osecati.......







SWEEEEEEEEEEEEET SOOOOOULL SISTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRR !!!!!!!!!!!!!!!!
 
Mi se nismo skidale, mada zamalo samo da mi je neko pruzio suvu majcu ili 'lone

.pissobottleman-e, nisam ja gledala nigde sem u njih, a bila sam malo sa leve strane, tamo gde su baccene palice i daire, palica bi i bila moja da mi se neki kreten vissi za glavu, nije ubacio u medju-prostor

A kako je bilo, nemam recci da opissem, sem toga da smo ressili da oni sviraju svake vecceri :D samo joss treba da im saopsstimo:roll:
 
Apach,kad smo se vracali prosao sam pored tog garija sa palicom,dao mi je na tren......a ovo drugo cudo je palo metar iza mog druga,a on ludak nije ni skontao ,samo da je ruku ispruzio il' da se bacio......il' nesto....ja sam bar dve trzalice ugrabio......


PEACE DOG !!! PEACE DOG !!! PEACE DOG !!! PEACE DOG !!!! PEACE DOG !!!!!



KAKO JE BILO MOCNO !!!!!! STA BIH DAO DA IH JOS JEDNOM VIDIM !!!!!
 
k****** odradjivali...da su odradjivali ne bi svirali akusticnu Edie...i to kako.... a franz ne moze ni da im prismrdi u bilo kom pogledu.....




Why did you kiss the world goodbye....ciao baby !!!
 
Franz? Odussevio? Ti frigidni plagijatori da me odusseve? Nikad! Ccovecce, pa oni Ian-u i ekipi nisu dostojni ni novine ujutru da dostavljju!!!!!!!!!!!!!! OK su muziccari, ccuje se to, ali da ih porediss sa razaracckom energijom Cult-a?! Tessko to ide. A da ne pominjem uragan koji stvara Ian-ov glas, ... ma ne mogu ni da uporedim!

Da ne pominjem koja je razlika kada je Tempesta dohvatio palice, ma njemu nije bilo potrebno joss 2 ccoveka da postigne brzinu udara! A palice su bile unisstene, bukvalno, kao da ih je neko izgrickao

A da nisu odradjivali svirku se vidi po tome da je dosslo do njihove transformacije na sceni, taccno se videlo da su zatecceni nassim odussevljenjem, uhvatila ih struja kao i sve nas. "Edie" je Ian joss zaccinio i malecnim, malecnim jazziranjem;)

.pissobottleman, posle 30ak min od zavrssetka koncerta sam videla tog kovrdzzavog ssto je capio palicu, visse je nije imao ... da mi je bio blizzi u tom trenu, stvarno ne znam ssta bih mu sve rekla :evil:


" ... everybody need a saviour, baby, everybody need a saviour ..."
 

Back
Top