albanski jezik prevod

Pa i u Srba ima dosta devojaka sa imenom Zana ( ne znam sta to znaci na srbskom )
Pa Milos Gjergj Nikola ispace da je Srbin ili Crnogorac ili Nikoll Nikprelaj bice da je Srpki pevac i slikar , pa ispace da svaki covek koji se naziva Muhamed da nije Albanac, Bosanac, ili Turcin vec da su Arapi.
jer ipak moraz znati da u Albanaca su tri veroispovesti i svako ima pravo da postavlja Imena koja ima imaju verski znacaj a ne samo neki jezicki kao pr. Miodrag (em mio em drag)

Da, da, sve ja to znam, samo sto je opste poznato da je Albanac pre svega Albanac, pa tek onda se verski izjasnjava, sto mu nije od neke vaznosti kao Albancu... pa posto ima toliko cisto albanskih imena, zasto bi se neko zvao Θεοφάνης Στυλιανός Νόλης???
P.S. Bez obzira na veliku i ocaravajucu moc engleskog jezika, u srpskom pravopisu se pridevi i dalje pisu malim slovom npr. srpski, -a, -o, albaniski, -a, -o, itd.
 
Hmmm dobro jutro!

Ma daaaaaj, Fan Noli???!!!
Θεοφάνης Στυλιανός Νόλης (Theofanis Stylianos Nolis) Sounds very greek to me!

Ne razumem zasto nesto mora da se svojata. Ozbiljni Albanci naucnici nikada nisu podrzavali ovu smejuriju. Uostalom nijedan ozbiljan naucnik koji poznaje istoriju, lingvistiku Balkana ne bi svojatao grcka imena. I ponavljam, ovo nema veze sa nacionalizmom!

Ma niko bre ne svojata Theofan Stylian Noli-a. Nemoj molim te! On je bio i patrijarh Prve autokefalne Albanske pravoslavne crkve. Veliki patriota i demokrata. Napisao 26 pesama (samo) ali svaka je antologijska. Preveo je i Shekspira i Tjuçefa (i puno drugih) na tom nivou da je profesorica Desnickaja (poznati albanolog) rekla da Tjuçef na Albanskom lepse zvuci nego u originalu!!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Drugari, bez ljutnje, ali stvari vezane za zastave, državnost ili bilo šta tako nemojte molim vas ovde više postavljati. Zato su sve poruke koje s tim imaju veze obrisane.

A ti bi o "poshtenim Albancima". Pa nema ih vishe, samo da znas.
Mos shkruni ne kete forum sepse eshte perfid dhe antishqiptar.
Nesho, ovo ce ti vec neko prevesti...

(Fy) to je skracenica za jednu jako popularnu englesku rec.
 
Da, da, sve ja to znam, samo sto je opste poznato da je Albanac pre svega Albanac, pa tek onda se verski izjasnjava, sto mu nije od neke vaznosti kao Albancu... pa posto ima toliko cisto albanskih imena, zasto bi se neko zvao Θεοφάνης Στυλιανός Νόλης???
P.S. Bez obzira na veliku i ocaravajucu moc engleskog jezika, u srpskom pravopisu se pridevi i dalje pisu malim slovom npr. srpski, -a, -o, albaniski, -a, -o, itd.

Mohamed je bio srbin(Muha+med):lol:
 
A ti bi o "poshtenim Albancima". Pa nema ih vishe, samo da znas.
Mos shkruni ne kete forum sepse eshte perfid dhe antishqiptar.
Nesho, ovo ce ti vec neko prevesti...

(Fy) to je skracenica za jednu jako popularnu englesku rec.

Sramota je to shto si napisao!!! Sramota me je i shto sam komunicirao s' tobom...
Iskreno se nadam da je i tebe malo sramota, ili ochekujem suvishe od tebe...
Uveren sam da nisi mislio ozbiljno na to da nas chastish goreponudjenom skraqenicom...

Tvoje pisanje odaje neskriven shovinizam najgore vrste... :rtfm::rtfm::rtfm:
 
Poslednja izmena:
Tema uopšte nije za diskusiju o tome da li ima ili nema ''poštenih Albanaca'' nego da recimo onima koji putuju kroz KiM pomogne u snalaženju kroz poznavanje uobičajenih fraza i slično. Uliks će imati 2 dana slobodnog vremena da razmisli o tome...
 
A ti bi o "poshtenim Albancima". Pa nema ih vishe, samo da znas.
Mos shkruni ne kete forum sepse eshte perfid dhe antishqiptar.
Nesho, ovo ce ti vec neko prevesti...

(Fy) to je skracenica za jednu jako popularnu englesku rec.

Ne znam sto bi neko Neshi t. prevodio... Napisi ti to sam! Pokazao si da srpski znas! A o skracenici necu uopste da raspravljam...
Ako je vec ovaj forum anti-albanski, kao sto kazes, zasto i dalje posecujes isti??
Diskusija ne znaci nepodnosljivost!
 
Ne znam sto bi neko Neshi t. prevodio... Napisi ti to sam! Pokazao si da srpski znas! A o skracenici necu uopste da raspravljam...
Ako je vec ovaj forum anti-albanski, kao sto kazes, zasto i dalje posecujes isti??
Diskusija ne znaci nepodnosljivost!

Kao prvo, drlazic, nisam zeleo i nije to u mom maniru da kolektivno uvredim ljude. To se odnosilo samo na moderatora koji je jako perfidan i gusi svaki pokusaj neke normalne i kulturne komunikacije. Ono sto sam napisao i dalje stoji!
kao drugo: uclanio sam se na ovaj forum sa zeljom i spremnoscu da pomognen upravo raseljenim srbima, bilo sa nekom informacijom, uputsvom itd. jer ja i dan danas zivim na Kosovu, i jako dobro sam upucen u skoro sva desavanja.
kao trece:mozete do mile volje da me vredjate jer ja vise necu da vam repliciram, sve dok moderator javno ne kaze da je odlucio da omoguci slobodnu rec svakome, a ne samo podobnim (tj. "poshtenim").

(Hvaruna) Ljubim te
Tung
 
Poslednja izmena:
Kao prvo, drlazic, nisam zeleo i nije to u mom maniru da kolektivno uvredim ljude. To se odnosilo samo na moderatora koji je jako perfidan i gusi svaki pokusaj neke normalne i kulturne komunikacije. Ono sto sam napisao i dalje stoji!
kao drugo: uclanio sam se na ovaj forum sa zeljom i spremnoscu da pomognen upravo raseljenim srbima, bilo sa nekom informacijom, uputsvom itd. jer ja i dan danas zivim na Kosovu, i jako dobro sam upucen u skoro sva desavanja.
kao trece:mozete do mile volje da me vredjate jer ja vise necu da vam repliciram, sve dok moderator javno ne kaze da je odlucio da omoguci slobodnu rec svakome, a ne samo podobnim (tj. "poshtenim").

(Hvaruna) Ljubim te
Tung

E bas si zlatan! :cmok:
A kazi mi molim te sta podrazumevas pod pojmom perfidan?? Normalna komunikacija je za tebe????? Sta???
A i to sa moderatorom mi nije jasno... Pa stvarno nesho t. sto si tiranin??? :zcepanje:
 
Kao prvo, drlazic, nisam zeleo i nije to u mom maniru da kolektivno uvredim ljude. To se odnosilo samo na moderatora koji je jako perfidan i gusi svaki pokusaj neke normalne i kulturne komunikacije. Ono sto sam napisao i dalje stoji!
kao drugo: uclanio sam se na ovaj forum sa zeljom i spremnoscu da pomognen upravo raseljenim srbima, bilo sa nekom informacijom, uputsvom itd. jer ja i dan danas zivim na Kosovu, i jako dobro sam upucen u skoro sva desavanja.
kao trece:mozete do mile volje da me vredjate jer ja vise necu da vam repliciram, sve dok moderator javno ne kaze da je odlucio da omoguci slobodnu rec svakome, a ne samo podobnim (tj. "poshtenim").

(Hvaruna) Ljubim te
Tung

...@Odiseju... plovio si dugo pa si se odvikao od zivota na kopnu...

Tvoj manir ces dokazati ponasanjem ovde.

Vredjanje moderatora je takodje kaznjivo, hbga i oni su ljudi, nisu masine, pa bez namere da nekog branim, uvidjam svu iracionalnost takvog tvog gesta!!! Mislim da vecina njih radi u nasem interesu, ali to se ukapira kasnije.

Svi imaju pravo da ovde iznesu misljenje, ukoliko je ono opsteprihvatljivo i u skaldu sa politikom 4uma, ne buni se zbog toga, ovde niko nije posebno zasticen, ako hoces zastitu po etnickoj pripadnosti imas druge 4ume...

Nemam nameru da te vredjam, niti mi to pada na pamet, generalno, ali moras da svoju komunikaciju dovedes na nivo o kome sam ti, vrlo dobronamerno, pisao malopre. To je jedini nacin opstanka na 4orumu. Ukoliko smatras za potrebno, konsultuj se sa nickom @Vintage, za koga intimno smatram da je vrlo promisljen i umeren...
 
...@Odiseju... plovio si dugo pa si se odvikao od zivota na kopnu...
...

U pravu si doktore, potpuno! Plovio sam dugo i predugo, i tek se sada navikavam na Slobodu. U trenutku kad neko zeli da me vrati u vremenu (neslobode) onda valjda reagujem emotivno, jer jos nisam izlecio dovoljno rane od okova i bol u dusi!


. Ukoliko smatras za potrebno, konsultuj se sa nickom @Vintage, za koga intimno smatram da je vrlo promisljen i umeren...

Sigurno necu!!! Ako ga smatras takvim (mozda i jeste) onda ga smatras dostojnim Morini, Bajramovicu i slicnima. A ja niti sam niti zelim da budem takav.
 
Poslednja izmena od moderatora:
U pravu si doktore, potpuno! Plovio sam dugo i predugo, i tek se sada navikavam na Slobodu. U trenutku kad neko zeli da me vrati u vremenu (neslobode) onda valjda reagujem emotivno, jer jos nisam izlecio dovoljno rane od okova i bol u dusi!

...@Odiseju... dok si ti plovio Penelopa je dobila 6orke...

Evo niko ti ne smeta da se naviknes na slobodu, slobodan si, shetaj, izlazi malo sa ljudima...
...ali mojne da njashke, kao da si zhiveo u J.Africi... Pa i ja sam zhiveo u Prishtini do polovine 2000. nisam bio na Marsu...

Nemoj tuzhne price, sve su usrane...

Zhao mi je shto si tako isprozivao @Vintage-a.... mislim da je vrlo trezven, razlozan i mudar sagovornik, umeren u svojim stavovima, ili ih, shto je za josh vequ pohvalu, ne potencira... to nije zasluzhio!!!

Sa 20 postova, koliko ukupno imash, veoma si vesht u korishqenju quotovanja... :think:
 
... ...ali mojne da njashke, kao da si zhiveo u J.Africi...

Kao pravi "majstor" quotiranja evo ti odgovor na ovo; Juzna Afrika je bila raj u odnosu na '90 na Kosovu. Problem je sto si ti tada bio "beo" e ja crnji od crnca pa i nisi mogao to primetiti, za sto te i ne krivim, naravno.

...
Zhao mi je shto si tako isprozivao @Vintage-a.... ... :think:
Naprotiv, zeleo sam da ga branim i da mu dam do znanja da u trenutku kad ce reci nesto sto se ne poklapa sa "opsteprihvatljivim" na ovom forumu, onda ce biti tretiran kao i mi ostali. Vintage je valjda toliko mudar da je shvatio ovo!?...

...
Sa 20 postova, koliko ukupno imash, veoma si vesht u korishqenju quotovanja... :think:

Vestiji sam u nekim drugim stvarima ali to sada nije vazno. Samo zelim da budes siguran da nikad ranije nisam bio na ovom forumu i nisam niciji klon, i odbaci svaku sumnju doktore...
 
Jedno pitanje.
Da li si ti pismen, skroman i nadasve plemenit čovek ?

Hahahaha... dakle hteo si reci da sam nepismen, neskroman i kako bi se nazvao antonim plemenitosti!?
Nepismen mozda i jesam-govorim tecno 6 jezika, a mogu da pisem odlicno 4, a 2 ostala sa manjim greskama... pa kad savladam i ova dva ostala onda cu valjda postati "pismen"? Sta ti mislis?
Skromnost-nisam skroman jer evo pokusavam da se nosim sa "pametnim" i "velikim" kao sto si Ti!
Plemenitost!? Ne znam bas sta to znaci ali znam jedan detalj. 17 marta 2004 pomagao sam mojim komsijama (mada to oni nisu "mogli" ili nisu "hteli" pomagati meni marta 1999).
Ne postavlajaj vise ovakvih teskih pitanja. Ajde bolje nesto o golubovima, pecanju i slicno!!!
 
Kao pravi "majstor" quotiranja evo ti odgovor na ovo; Juzna Afrika je bila raj u odnosu na '90 na Kosovu. Problem je sto si ti tada bio "beo" e ja crnji od crnca pa i nisi mogao to primetiti, za sto te i ne krivim, naravno.

...i sada na Srpskom forumu lechish frustracije, posledice tvoje boje kozhe, kako si sam rekao...
To je mazohizam, hoqesh da nas uverish da su tvoje namere ovde da komunicirash sa 4umashima, ali ti ne ide, ili si neshvaqen????
Shto se mene tiche, proshao sam na Kosmetu i Sh/Al i Srpski "vakat" i uvek mi je bilo isto...
Bilo je i tebi nego, prikrivash istinu...

Od tuzhnih pricha nikako da se pobegne...
Kazhi nam onda, otvoreno, shta onda trazhish ovde, mislim, kako da se ponashamo prma tebi, da si krenuo sa provokacijama, to smo veq videli, da se ne smnalazish bash sa poznavaocima prilika u Pristini i to znamo...
Da si agresivan to uvidjam, polako... Hebi ga, mozhda si ti u zabludi, mozhda ti od poznavanja tolikojezika neznash ni kojim jezikom sada prichash pa mislish da si na nekom Sh/Al forumu, sve je moguqe...
U krajnjoj nuzhdi, ne verujem da qe neko ovde imati previshe vremena da se akqe sa tvojim provokacijama, bez ulazhenja u motive istih.... Ti si u ratu, ali sa samim sobom, ajde da sachekamo koja qe strana tvoje lichnosti da pobedi... pa da sa njom pochnemo dijalog....
 
Poslednja izmena:
...i sada na Srpskom forumu lechish frustracije, posledice tvoje boje kozhe, kako si sam rekao...
To je mazohizam, hoqesh da nas uverish da su tvoje namere ovde da komunicirash sa 4umashima, ali ti ne ide, ili si neshvaqen????
Shto se mene tiche, proshao sam na Kosmetu i Sh/Al i Srpski "vakat" i uvek mi je bilo isto...
Bilo je i tebi nego, prikrivash istinu...

Od tuzhnih pricha nikako da se pobegne...
Kazhi nam onda, otvoreno, shta onda trazhish ovde, mislim, kako da se ponashamo prma tebi, da si krenuo sa provokacijama, to smo veq videli, da se ne smnalazish bash sa poznavaocima prilika u Pristini i to znamo...
Da si agresivan to uvidjam, polako... Hebi ga, mozhda si ti u zabludi, mozhda ti od poznavanja tolikojezika neznash ni kojim jezikom sada prichash pa mislish da si na nekom Sh/Al forumu, sve je moguqe...
U krajnjoj nuzhdi, ne verujem da qe neko ovde imati previshe vremena da se akqe sa tvojim provokacijama, bez ulazhenja u motive istih.... Ti si u ratu, ali sa samim sobom, ajde da sachekamo koja qe strana tvoje lichnosti da pobedi... pa da sa njom pochnemo dijalog....

Zasto ovolika nervoza, doktore!? Kao prvo nije lepo reci nekome (kazes da si ziveo na Kosovu-ajde neka je tako pa bi trebao da znas)-Zasto si ovde!? Ako je ovaj otvoren forum ne bi trebalo da sebe stavis u poziciji "domacina", a i da jesi, onda neki nivo "kosovske kulture" kaze da se prema gostu (tj. meni u ovom slucaju-ako me tretiras tako) pa bio on i nezvan, se treba ponasati dostojanstveno!!! Mozda si vremenom zaboravio neke stvari ali ovo bi trebao zapamtiti doktore!!! Nema veze.
Ne znam otkuda to da se na snalizim dobro u Prishtinu!? Ja radim i zivim u Prishtinu, i priroda posla mi je takva da znam apsolutno sve sta se desava u ovom gradu, pa bogami i u ostalim gradovima Kosova.
Ja sam pre nekoliko dana doneo odluku da necu vise pisati na ovom forumu, tako da nisam apsolutno promenio misljenje. Ovih 2-3 postova samo su bila neka "mala objasnjenja", zato budi spokojan i osecaj se "pobednikom".
 

Back
Top