''Тражимо покрајину,са седиштем у Нишу!''

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Član Predsedništva DS i narodni poslanik Boško Ristić izjavio je danas da će se, zajedno sa svojim istomišljenicima, zalagati za to "da južna i jugoistočna Srbija dobiju pokrajinu po uzoru na Vojvodinu" a centar jedne od njih bio bi Niš. "To bi bilo u skladu sa Ustavom propisanim uslovima", napomenuo je on i najavio stalnu inicijativu u Skupštini Srbije za donošenje zakona o autonomnim pokrajinama i regionalnim autonomijama, kojim bi bili definisani uslovi za njihovo formiranje.
Ristić je u intervjuu novosadskom "Dnevniku" istakao da bi uz taj zakon trebalo doneti i strategiju ravnomernog regionalnog razvoja i decentralizacije sistema državne vlasti kako bi se pre svega poboljšao ekonomski položaj ljudi koji ne žive u Beogradu i Vojvodini. U istočnom i jugoistočnom delu Srbije "ljudi žive s veoma malim prihodima, pa se za isti posao u Svrljigu prima deset puta manje novca nego u Apatinu", rekao je on i dodao da za svoju inicijativu lobira u DS-u i prema ministrima iz te stranke kao i da će zatražiti podršku i od drugih stranaka.
Извор:''Блиц''
Како изгледа,тако и говори...мали феудалац.8-)
 
Enfroz2891.:
Pa da..velika zemlja..pa je treba federalizovati....josh jedno pet-shes skupshtina sa po 250 poslanika koje ne rade nishta a primaju za to debele pare.Genijalno.
Не морамо ни да водимо преговоре о Косову!Поред оваквих ситношићарџија ће добити пре независност од нас,него од Света!:evil:
 
Ideja je dobra, najviše koristi će imati baš ti ljudi tamo, niko drugi. Ali sad kad krenu priče o niškom separatizmu.
Regionalizacija je neminovna i nužna, a koliko će koštati državni aparat, zavisi od lucidnosti i sposobnosti ljudi koji rukovode. U Inđiji svaki problem rešavaš preko interneta, a u nekoj drugoj opštini stojiš 2 nedelje po šalterima.
 
filatelista:
Ideja je dobra, najviše koristi će imati baš ti ljudi tamo, niko drugi. Ali sad kad krenu priče o niškom separatizmu.
Regionalizacija je neminovna i nužna, a koliko će koštati državni aparat, zavisi od lucidnosti i sposobnosti ljudi koji rukovode. U Inđiji svaki problem rešavaš preko interneta, a u nekoj drugoj opštini stojiš 2 nedelje po šalterima.

Тачно, захваљујући Јешићу који је најбољи председник општине у Србији и који има најнижу стопу незапослености.

Једино што је у једном тренутку идеолошки застранио, када је био ГСС, али то ћемо му опростити.
 
~Petar~:
ko prica o federalizaciji? :shock:
radi se o decentralizaciji

uz to, kriterijum velicine i nije presudan- federalizam je i u austriji recimo, a nije veca od nas
Ote mi reč iz usta. Osam republika plus Beč koji je distrikt. Samo se kod nas decentralizacija smatra izdajom...
Bosni i Hercegovini isto treba konkretna decentralizacija, ali to je za neku drugu temu.
 
DeteSunca:
Ote mi reč iz usta. Osam republika plus Beč koji je distrikt. Samo se kod nas decentralizacija smatra izdajom...
Bosni i Hercegovini isto treba konkretna decentralizacija, ali to je za neku drugu temu.

Naravno da je decentralizacija rešenje, samo ajde ti to objasni radikalima. Za njih su izdajnici svi koji nisu radikali, jedino su oni pravi Srbi, ostali su bagra izdajnička, a kad im još pomeneš decentralizaciju (a pojma nemaju ni šta je to, ni zašto je dobro ili loše da se sprovede) odmah si balija, ustaša, čedoid i ostalo.
 
Увек је занимљиво чути како пуно људи у Србији говори како су добри у пракси закони који не постоје у Србији,административна решења која нисмо проверили у пракси,народи и обичаји које не познајемо...Значи,ништа што је наше не ваља?Или чекамо да Костреш,Пајтић,Бошко Ристић постану тајкуни,а ми да једног дана причамо како децентрализација не ваља?!8-)
 
PJ_Harvey:
Samo da ne bude isti film kao sa Kosovom - prvo ne daju ni autonomiju,a na kraju mole da uzmu ono "više od autonomije,a manje od nezavisnoti".
''Свака птица своме јату лети!'',а зашто ти не идеш свом,него покушаваш да збуниш оне који трагају за својим идентитетом?8-)
 
Enfroz2891.:
A shta ce nam regionalizacija?
Drzava je i ovako siromashna i dovoljno mala,a decentralizaciju je moguce postici davanjem vishe nadleznosti i veceg stepena fnansijske nezavisnosti jedinicama lokalne samouprave.To je za ovako malu zemlju vishe nego dovoljno.Sve ostalo smrducka na...
Овде већина нових ''идеја'' служи као мамац за будале!...а идеолози се обогате,и оду на Хаваје.:lol:
 
Enfroz2891.:
A shta ce nam regionalizacija?
Drzava je i ovako siromashna i dovoljno mala,a decentralizaciju je moguce postici davanjem vishe nadleznosti i veceg stepena fnansijske nezavisnosti jedinicama lokalne samouprave.To je za ovako malu zemlju vishe nego dovoljno.Sve ostalo smrducka na...
Naravno, ali kad ima onih koji zele da budu feudalci, age i begovi......
Srbija ima manje stanovnika od nekih GRADOVA na ovoj planeti, a idioti se trude da je jos vise usitne, dok se ne dodje do federalizacije, a potom i dezintegracije citave drzave.

A isti ti separatisti kao hoce da se 'integrisu' u EU?!?
 
Bosko je jedini u Nisu od politicki aktivnih ljudi (ako izuzmemo par nevladinih organizacija, medju njima i onu ciji sam ja clan) koji se zalaže za ovu stvar. Drago mi je što se Blic usudio da objavi ovu vest, i što se DS konačno ohrabrio, tj. dozvolio da Boško ovo ispljune.

Istovremeno mi je jako čudno što ovde vidim mnoge Beograđane koji na pomen decentralizacije i regionalizacije ne reaguju radikalski, već podržavaju. Iako na prvi pogled paradoksalno, decentralizacija i regionalizacija ostatka Srbije doneće bolji standard i samom Beogradu.
 
~Petar~:
dss je godinama furao pricu o regionalizaciji srbije. steta shto su je skrajnuli kasnije. mada cujem da se opet pokrece prica
O cemu ti pricas? De-SS ce da sprovodi regionalizaciju. Pa oni su totalno neobavesteni po tom pitanju kao, i po svim ostalim pitanjima.
Uostalom kako od bivsih JUL-ovaca ocekivati bilo sta napredno i evropski.
Kada je Vojvodina usvojila svoje simbole, oni su prvi zbog svoje neobavestenosti poceli da lupetaju da samo suverene drzave imaju pravo na zastavu i grb, sto je totalno imbecilno.
Inace podrzavam ideju o regionu sa centrom u Nisu.
Ako kao drzava zelimo u Jevropu (sto je vrlo diskutabilno u nasem slucaju), onda nas taj proces nece zaobici, hteli mi to ili ne.
 
Misanthropos:
Bosko je jedini u Nisu od politicki aktivnih ljudi (ako izuzmemo par nevladinih organizacija, medju njima i onu ciji sam ja clan) koji se zalaže za ovu stvar. Drago mi je što se Blic usudio da objavi ovu vest, i što se DS konačno ohrabrio, tj. dozvolio da Boško ovo ispljune.

Istovremeno mi je jako čudno što ovde vidim mnoge Beograđane koji na pomen decentralizacije i regionalizacije ne reaguju radikalski, već podržavaju. Iako na prvi pogled paradoksalno, decentralizacija i regionalizacija ostatka Srbije doneće bolji standard i samom Beogradu.
BG donosi 30% državnog DBPa... baš me interesuje kako će Niš da finansira Bujanovac i ostala nerazvijena područija na jugu... Ali nekim ljudima nemožeš objasniti..
 

Back
Top