Novi komp. - particije - instaliranje WIN XP...

Na prazan komp nisam imao prilike da instaliram XP...
Mislim,da ako ti je taj XP cd bootabilan,onda samo ubacis cd u drive,restart i instalacija krece...Ne znam tacno,nemoj me drzati za rec...Bolje neko da ti objasni ko je imao prilike to da radi..Ja,eto nisam,na prazan komp..;( Ako ne dobijesh odgovor ovde,skoci do ES foruma,tamo ces naci resenje.....
Inco,ne brisi ovo ES,da bi deckonja video gde da potrazi pomoc....;)
 
da...pri instalaciji XP-a imas korak gde pita gde da se instalira, i tu imas i Create Partition pomocu kojeg mozes namestiti velicinu particije za OS...

kada zavrsis sa instalacijom winxp-a ostatak hard diska (particionisanje, itd...) namestas preko disk managment-a (desno dugme na my computer, manage, disk managment...... izlistace ti diskove koje imas i delove koji su prazni)


poz
 
Aj da probam da ti objasnim u par osnovnih koraka:

1. Moras da posedujes butabilan cd operativnog systema koji zelis da instaliras.
2.U biosu (stisnes del na pocetku) namestis da ti racunar Os podigne sa Cd-rom-a
3. Kada ti se nstalacija pokrene odma imas opciju za pravljenje particija
3.1 Preporuka (ako instaliras winxp) namesti dve particije 1.ne veca od 5Gb na NTFS particiji i 2. Ostatak stavi pod fat32 systemom *objasnjenje zasto fat32 - Jos uvek dosta ljudi ima instaliran win98/Me a oni ne vide NTFS particije pa ces nekad zazaliti kad odneses hard kod ortaka a nemozes da snimis film ili muziku zato sto ona ima win98 i ne vidi tvj HDD.
4. Kada namestis particije oznacis onu od 5Gb da ti na nju instalira system i posle samo pratis samu instalaciju koja je relativno jednostavna.
5. Kada ti se instalira system instaliraj drajvere sledecim redom:1.Ploca
2.integrisane delove na ploci (zvucna, mrezna, graficka ako je imas...
3.modem,zvucna,... (ne integrisano)
4.i *na kraju* instaliraj graficku
5.Tv kartica je jedna od retkih koja se instalira pole graficke zato sto mora inace sve instaliraj pre nego sto instaliras drajvere za graficku.

6. Sad instaliras Directx
7.Programi po zelji
8.Uzivas u svom kompijuteru


p.s.Poznavanje Engleskog jezika je obavezno.
p.s.2 nadam se da nisam nigde pogresio post kuckam napamet, ako jesam ispravite me.


s' postovanjem JA 8)
 

Back
Top