Veza ljubavi i emotivnog odrastanja

Modruna:
Пошто си уплашио наше форумаше, ја сад морам да их расплашим :D :

Људи, не брините, љубав је међу ратницима и те како дозвољена, а и секс је и те како дозвољен (наравно, ако имате енергије за то :D ).

Љубав не мора обавезно да буде посесивна :D . (Ово сви знају, ал' да поновим.)

...ovdje , imam dojam Modra: ...ljubav je medju ratnicima i te kako dozvoljena , a i sex je...'' ,- OVDJE pravis nagodbu izmedju Ljubavi i sexa , tj . cini mi se da ih sagledavas odvojeno , ako grijesim ,- moje izvinjenje i pozdrav !
 
@Faraon
Хтела сам само да кажем да љубав међу ратницима не мора (мада може) да буде чисто духовна.

@Patak
Кад кажем да љубав не мора да буде посесивна, онда мислим на Стрелца и Близанца који не знају чак ни шта је посесивност :D , а ни естетика им није јача страна (за ово потражи Вагу :D ).
 
Имам бољу идеју - прочиташ неколико реченица о хороскопским знацима. Можеш да нађеш и на нету.

Наравно људи су ретко кад типични представници свог знака, па ипак, бар 80% Вага које будеш питао рећи ће ти да им је естетика крајње битна у животу, а 80% Близанаца неће да стави естетику ни у првих десет ставки на својој листи вредности.
 
A izvini , to što ljudi pričaju je nešto što uopšte nije merodavno.
Baš kao što i horoskop uveliko postaje masovna hipnoza i sugestija....
Ti ljudi stvarno veruju u horoskop , u globalne sugestije koje im on nudi.....čak i vrše dopuštenje i razvijanje u tom pravcu , jer to je pravi pravac njihovog razvitka....
Ovo je divan primer za sugestivno usmeravanje razvoja nekih ličnosti i samim tim i posebnih nivoa važnosti identiteta (identitetskih subjekata-kao estetski identitet), a ipak se umnogome zasniva na konformnoj potrebi mnogih osoba i prihvaćenosti u razvoju sopstvenog identiteta.....
 
Modruna:
@Faraon
Хтела сам само да кажем да љубав међу ратницима не мора (мада може) да буде чисто духовна.

@Patak
Кад кажем да љубав не мора да буде посесивна, онда мислим на Стрелца и Близанца који не знају чак ни шта је посесивност :D , а ни естетика им није јача страна (за ово потражи Вагу :D ).

....medju ratnicima tesko i moze biti duhovna jer oni su zakopali duh jedno vrijeme . Zakopali su i platonizovano budjenja kao sjekiru koja sijece toplone emotivne.
Svaka ljubav pocinje Duhovnim, ili je to samo pozuda .
 
Нисам сигурна да те разумем, Фараоне. Дон Хуан је непрекидно понављао да постоји само једна ствар кје се он плаши, а то је прекид везе са духом (намером, вишом силом). Говорио је да би му живот без духа био гори од смрти. Овај његов страх ја делим од свег срца. :D
 
Modruna:
Нисам сигурна да те разумем, Фараоне. Дон Хуан је непрекидно понављао да постоји само једна ствар кје се он плаши, а то је прекид везе са духом (намером, вишом силом). Говорио је да би му живот без духа био гори од смрти. Овај његов страх ја делим од свег срца. :D

...Modra, mislim na odsustvo Duhovnog medju ratnicima . Nikad nijesam mogao povezati ubijanje i duhovno u tome. Moze rat biti bilo kakav i ratnici ''sveti'', ali duhovno ih je tada zaobislo .
Dijelim tvoje misljenje o sveprisustvu duhovnog jer ono i cini covjeka jedinom emotivnom vrstom na Zemlji . Covjek je samo pri Smijehu i placu , na visini svoje vrste !
 
Ах, сад сам схватила у чему је неспоразум: ја мислим на дон Хуанов појам "ратник" који означава, пре свега, ратовање (борбу) са сопственом глупошћу и са свим оним стварима које нас одвајајау и удаљују од духа.

Другим речима -- вероватно мислимо на потпуно исто, само нам се терминологија разликује. :D
 
...postoji i P.Koeljov ' Ratnik' : ,, ratnik svjetlosti je bezazlen kao golubica i mudar kao zmija ."
Sve ide na to , da se blizimo vitestvu ili unutrasnjoj borbi koja je isto ratnik ali ratnik na polju unutrasnjem .
Servantesov ratnik je okrenut prema unutra isto , ali dezurni S. Pansa mu mrsi planove vracajuci ga na mahove u stvarni svijet nerazumni .
Manituov ratni poglavica je aktuelan samo ako bljedoliki bijes kao vihor njegova vrata otvara .
Dzedaj ce doci i Sila ce uraditi u njegovim rukama ,- ono sto cemo vidjeti ....
 
Е па, ето. Ако волиш Индијанце, онда ... и ја их волим :D. Нарочито Толтеке. Они кажу овако: "Чаробњаштво је пут повратка. Победнички, ми се враћамо духу, након што смо прошли кроз пакао. И из пакла доносимо трофеје. Разумевање је један од тих трофеја."

Зар није лепо? Има ово везе и са емотивним одрастањем јер, по мени, не може бити речи о стварној одраслости без чисте и активне везе са духом. :D

ПС: Немој ову реч "чаробњаштво" да схватиш буквално. То уопште није никаква црна магија, али не могу сад да објашњавам (да не тролујем тему).
 
Izgubljen Sluchaj:
Šta se desilo sa tim plemenom? Jesu to Indijanci?


...sta?sta?sta?Da li je to Mala Vrana? Da li je to Omaleni Sesti ?I ti Beli Psu! I ako vise ne vidim dobro, sasvim dobro zamisljam reke krvi, koje se spremate proliti.Putovao sam mnogo i p[oznajem ljude koje zelite da porazite.Pobuna protiv njih je potpuni gubitak nase lijepe zemlje, zemlje hiljada rijeka i jezera.Cini mi se dase spremate uraditi ono sto uradi bodljikavo prase kad se popne na drvo i pocne glodati granu na koju stoji ...sjetite se velikog Pontijaka ciji sam grob vidio u blizini Sent Luisa.Ubijen je u progonstvu , daleko od svoje zemlje...tako je zavrsio i Crni Jastrijeb, njegov duh jos luta Viskonsinom i jadikuje nad svojim izgubljenim narodom...ustati protiv bijelog covjeka je isto sto i samounistenje. Zavrsio sam .

...ovo je govor poglavice Tamahej u oci ''masakra u Minesoti'' 1862. god. koji su izvrsili Siuxi ...
 
Vraćam se na početak teme. Mislim da ako odrasteš kroz razna ljubavna iskustva, rizikuješ da postaneš ogorčen, ali ako težiš da uzrasteš u ljubavi onda je to nešto drugo.

A šta je ljubav i čemu treba težiti, pa tu je nepresušno Sveto Pismo- Prva poslanica Sv.apostola Pavla Korinćanima:

"Ako jezike čovječije i anđeoske govorim, a ljubavi nemam, onda sam zvono koje ječi ili kimval koji zveči.


I ako imam dar proroštva i znam sve tajne i sve znanje, i ako imam svu vjeru da i gore premještam, a ljubavi nemam, ništa sam.

I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi nemam, ništa mi ne koristi.

Ljubav dugo trpi, blagotvorna je, ljubav ne zavidi, ljubav se ne gordi, ne nadima se, ne čini što ne pristoji, ne traži svoje, ne razdražuje se, ne misli o zlu,ne raduje se nepravdi, a raduje se istini,sve snosi, sve vjeruje, svemu se nada, sve trpi. Ljubav nikada ne prestaje, dok će proroštva nestati, jezici će zamuknuti, znanje će prestati.Jer djelimično znamo, i djelimično prorokujemo;a kada dođe savršeno, onda će prestati što je djelimično.

Kad bijah dijete, kao dijete govorah, kao dijete mišljah; a kada sam postao čovjek, odbacio sam što je djetinjsko.

Jer sad vidimo, kao u ogledalu, u zagonetki, a onda ćemo licem u lice, sad znam djelimično, a onda ću poznati kao što bih poznat.

A sad ostaje vjera, nada, ljubav, ovo troje, ali od njih najveća je ljubav."
 

Back
Top