Došljaci- Da ili Ne?

Lala Vojvođanski

Zainteresovan član
Poruka
311
U Srbiju i Vojvodinu je u poslednih 15 godino došao veliki broj došljakaiz Bosne i Hrvatske.Razlike u kulturi, običajima i vrednostima su postale ogromne..Pitanje prevazilaženja kulturnih razlika je aktualno za svakoga ko se usudi preći granice vlastite zemlja i susresti se sa ljudima drugačijima od sebe.Medjutim to nije slucaj u Srbiji. Nemeću se neke nove vrednosti,obicaji, kultura...

Nažalost i Srbija i Vojvodina sve više liče na Bosnu , Novi Sad pogotovu.. , okolina NS je prepuna došljaka i sve su redom vadikali , ti isti em su mrzeli svoje komšije u Bosni em mrze Vojvodinu , ispravljaju Srbijanske obicaje, nameću druge vrednosti...
 
Lala Vojvođanski:
U Srbiju i Vojvodinu je u poslednih 15 godino došao veliki broj došljakaiz Bosne i Hrvatske.Razlike u kulturi, običajima i vrednostima su postale ogromne..Pitanje prevazilaženja kulturnih razlika je aktualno za svakoga ko se usudi preći granice vlastite zemlja i susresti se sa ljudima drugačijima od sebe.Medjutim to nije slucaj u Srbiji. Nemeću se neke nove vrednosti,obicaji, kultura...

Nažalost i Srbija i Vojvodina sve više liče na Bosnu , Novi Sad pogotovu.. , okolina NS je prepuna došljaka i sve su redom vadikali , ti isti em su mrzeli svoje komšije u Bosni em mrze Vojvodinu , ispravljaju Srbijanske obicaje, nameću druge vrednosti...
djubre autonomasko!
smetaju ti izbjegli Srbi!
pa niko od njih nije tamo dpsao sto je htjeo,na ljetovanje,..pobjegli ljudi o d genocida,..
e kada se to i tebi desi,razumjeces kako ima je!!
budalo !
 
giovaniI:
djubre autonomasko!
smetaju ti izbjegli Srbi!
pa niko od njih nije tamo dpsao sto je htjeo,na ljetovanje,..pobjegli ljudi o d genocida,..
e kada se to i tebi desi,razumjeces kako ima je!!
budalo !
Giovani, iskuliraj ga. Ne smetaju njemu Bosanci zbog razlike kulture, njemu će sutra i desna ruka zasmetati. Najviše volim kada ovi kvazi liberali i separatisti pokažu svoje pravo nalik-fašističko razmišljanje: 'Vojvodina bi bila zemlja svih svojih građana, ali Srbi iz BiH i Hr treba da odu jer su kulturološke razlike prevelike'. :lol:
 
Lala Vojvođanski:
U Srbiju i Vojvodinu je u poslednih 15 godino došao veliki broj došljakaiz Bosne i Hrvatske.Razlike u kulturi, običajima i vrednostima su postale ogromne..Pitanje prevazilaženja kulturnih razlika je aktualno za svakoga ko se usudi preći granice vlastite zemlja i susresti se sa ljudima drugačijima od sebe.Medjutim to nije slucaj u Srbiji. Nemeću se neke nove vrednosti,obicaji, kultura...

Nažalost i Srbija i Vojvodina sve više liče na Bosnu , Novi Sad pogotovu.. , okolina NS je prepuna došljaka i sve su redom vadikali , ti isti em su mrzeli svoje komšije u Bosni em mrze Vojvodinu , ispravljaju Srbijanske obicaje, nameću druge vrednosti...
idiote bolesni!
pa tebe treba u zatvor zbog fasistickih izjava proterati!
e neka je nama Maje Gojkovic,..pa crknite od muuke stoko antisrpska!!
 
giovaniI:
djubre autonomasko!
smetaju ti izbjegli Srbi!
pa niko od njih nije tamo dpsao sto je htjeo,na ljetovanje,..pobjegli ljudi o d genocida,..
e kada se to i tebi desi,razumjeces kako ima je!!
budalo !
mislim da nikome ne smetaju dosljaci kao takvi,nego dosljaci koji ne znaju da se ponasaju i koji svoj seljakluk i primitivizam prenose u novu sredinu - kao recimo ti - koji si doso iz hercegovine i sad bi u srbiji da nameces svoje,pa makar i preko foruma.

ako zivis u rimu,ponasaj se ko rimljanin i svi ce te prihvatiti.u suprotnom nemas sta da se bunis,jer onaj ko je dosao negde drugde treba da se prilagodi,a ne sredina u koju je dosao da se prilagodi njemu.

ja nemam nista protiv dosljaka,izbeglica,stranaca,koga god,osim ako ne pokusava da mi nametne svoj nacin zivota i kulturu.

inace isti problem sa izbeglicama,samo hrvatskim sam videla u hrvatskoj - kada su ih iz vukovara naselili kraj pule u nekadasnja zajednicka letovalista iz doba tita...i sta su prvo uradili?zalepili postere ante gotovine po zgradi,pustili narodnjake da treste,thompson & skoro 24/7.i sta mislis, da njih istrijani vole? nda,kako da ne...dosli u jednu mirnu i multinacionalnu stredinu i lepe plakate zlocinaca i pustaju ljakse muziku.

naravno to nije pravilo - jer uvek ima normalnih izbeglica i budala izbeglica - i znam ih i sa srpske i sa hrvatske strane.

ali sustina cele price je jasna - ako dodjes sa slikom npr mladica ( alternativno koga god) i zalepis na sred kuce,ili ako pokusavas da nameces neke svoje obicaje sredini koja za to nije, da slusas BMK, da smaras ljude - naravno da neces biti dobrodosao.i to nema veze sa izbeglicama konkretno - nego sa bilo kim ko negde dolazi i menja sredinu.ali to je vec stvar licne kulture i osecaja za postovanje drugih.
 
Banshee:
ako zivis u rimu,ponasaj se ko rimljanin i svi ce te prihvatiti.u suprotnom nemas sta da se bunis,jer onaj ko je dosao negde drugde treba da se prilagodi,a ne sredina u koju je dosao da se prilagodi njemu.

ja nemam nista protiv dosljaka,izbeglica,stranaca,koga god,osim ako ne pokusava da mi nametne svoj nacin zivota i kulturu.

.
vno to nije pravilo - jer uvek ima normalnih izbeglica i budala izbeglica - i znam ih i sa srpske i sa hrvatske strane.

ali sustina cele price je jasna - ako dodjes sa slikom npr mladica ( alternativno koga god) i zalepis na sred kuce,ili ako pokusavas da nameces neke svoje obicaje sredini koja za to nije, da slusas BMK, da smaras ljude - naravno da neces biti dobrodosao.i to nema veze sa izbeglicama konkretno - nego sa bilo kim ko negde dolazi i menja sredinu.ali to je vec stvar licne kulture i osecaja za postovanje drugih.
a znaci treba i ti koji su dosli da sire seperatisticke ideje o Vojvodini,ako o vi prije 15 godina?
neko ti od njih namwcwe svoj nacin zivota?
kako?
ulazi ti u krevet /ili ti smeta so moze da glasa na izborima,pa tvoje autonomaske ideje neisu vise u i vecini??
smeta ti mLADIC,SLIKA NJEGOVA?
BOLESNA SI!!
ratko je junak!!
 
Banshee:
mislim da nikome ne smetaju dosljaci kao takvi,nego dosljaci koji ne znaju da se ponasaju i koji svoj seljakluk i primitivizam prenose u novu sredinu - kao recimo ti - koji si doso iz hercegovine i sad bi u srbiji da nameces svoje,pa makar i preko foruma.

ako zivis u rimu,ponasaj se ko rimljanin i svi ce te prihvatiti.u suprotnom nemas sta da se bunis,jer onaj ko je dosao negde drugde treba da se prilagodi,a ne sredina u koju je dosao da se prilagodi njemu.

ja nemam nista protiv dosljaka,izbeglica,stranaca,koga god,osim ako ne pokusava da mi nametne svoj nacin zivota i kulturu.

inace isti problem sa izbeglicama,samo hrvatskim sam videla u hrvatskoj - kada su ih iz vukovara naselili kraj pule u nekadasnja zajednicka letovalista iz doba tita...i sta su prvo uradili?zalepili postere ante gotovine po zgradi,pustili narodnjake da treste,thompson & skoro 24/7.i sta mislis, da njih istrijani vole? nda,kako da ne...dosli u jednu mirnu i multinacionalnu stredinu i lepe plakate zlocinaca i pustaju ljakse muziku.

naravno to nije pravilo - jer uvek ima normalnih izbeglica i budala izbeglica - i znam ih i sa srpske i sa hrvatske strane.

ali sustina cele price je jasna - ako dodjes sa slikom npr mladica ( alternativno koga god) i zalepis na sred kuce,ili ako pokusavas da nameces neke svoje obicaje sredini koja za to nije, da slusas BMK, da smaras ljude - naravno da neces biti dobrodosao.i to nema veze sa izbeglicama konkretno - nego sa bilo kim ko negde dolazi i menja sredinu.ali to je vec stvar licne kulture i osecaja za postovanje drugih.

100% istina............
 
giovaniI:
a znaci treba i ti koji su dosli da sire seperatisticke ideje o Vojvodini,ako o vi prije 15 godina?
neko ti od njih namwcwe svoj nacin zivota?
kako?
ulazi ti u krevet /ili ti smeta so moze da glasa na izborima,pa tvoje autonomaske ideje neisu vise u i vecini??
smeta ti mLADIC,SLIKA NJEGOVA?
BOLESNA SI!!
ratko je junak!!

Ratko je junak u tvojoj bolesnoj glavi. Ako ti je toliko dobar vodi ga kuci.
O kojim separatistickim idejama ti buncas...... nismo mi u Vojvodini separatisti nego autonomasi, a to je velika razlika.
Namecu svoju (ne)kulturu primitivaca.
Cinjenica je da se mentalitet u Vojvodini znacajno izmenio u poslednjih dvadesetak godina.
Ima jedan grafit "VOJVODINA VOJVODJANIMA".
 
giovaniI:
a znaci treba i ti koji su dosli da sire seperatisticke ideje o Vojvodini,ako o vi prije 15 godina?
neko ti od njih namwcwe svoj nacin zivota?
kako?
ulazi ti u krevet /ili ti smeta so moze da glasa na izborima,pa tvoje autonomaske ideje neisu vise u i vecini??
smeta ti mLADIC,SLIKA NJEGOVA?
BOLESNA SI!!
ratko je junak!!
od koga je,jos je i dobro :lol:

glup odgovor skoro ko i onaj ko ga je pisao.

nema price sa tobom djovanili,kakav si mudar i narctanu ovcu bi ti ceta razbesnelih gumica obrisala,tj u slucaju da pre toga sama ne pobegne :)
 
Lala Vojvođanski:
U Srbiju i Vojvodinu je u poslednih 15 godino došao veliki broj došljakaiz Bosne i Hrvatske.Razlike u kulturi, običajima i vrednostima su postale ogromne..Pitanje prevazilaženja kulturnih razlika je aktualno za svakoga ko se usudi preći granice vlastite zemlja i susresti se sa ljudima drugačijima od sebe.Medjutim to nije slucaj u Srbiji. Nemeću se neke nove vrednosti,obicaji, kultura...

Nažalost i Srbija i Vojvodina sve više liče na Bosnu , Novi Sad pogotovu.. , okolina NS je prepuna došljaka i sve su redom vadikali , ti isti em su mrzeli svoje komšije u Bosni em mrze Vojvodinu , ispravljaju Srbijanske obicaje, nameću druge vrednosti...
Mrzi me da se ponavljam, trenutno nemam vremena ni da tražim, ali evo ti pogledaj, negde u programu Čankove partije piše da su za ravnopravnost svih, bez obzira na versko, nacionalno ili zavičajno poreklo. Ti bi opet da budeš veći autonomaš od Čanka. Opet da ti kažem, nemoj.
 
Vidi ovako "Lalo":
-Ko je za koga politički opredeljen,nije za tebe da razmišljaš-svako ima pravo da glasa
-Zašto gledaš u tuđe dvorište,pogledaj prvo u svoje!
-Ako je neko po tebi primitivan,zašto se spuštaš na njegov nivo?
-Otkud ti znaš da li su oni mrzeli svoje komšije?
-Srbin je Srbin da li on bio iz Krajine,Republike Srpske,Srbije,Vojvodine ili sa Kosova
-95% njih je došlo jer je moralo da izbegne genocid
-Seti se Uskrsa '95.godine!!!Da nije bilo tih ljudi i Arkanovih Tigrova verovatno bi ti sad bio negde u Šumadiji u istoj poziciji kao što su oni sada(ako si Srbin)!
-Obiđi Vojvodinu i vidi koliko su oni doprineli da Vojvodina ostane u sastavu Srbije i da Srpski narod ne bude u manjini u sopstvenoj državi
-Većina njih je podnela zahtev za dobijanje Srbijanskog državljanstva što znači da žele da poštuju i cene ovu državu i njen Ustav i zakon
-Po meni su veći problem Crnogorci koji su tražili da se odvoje od Srbije pa i dalje uživaju ista prava kao mi odavde
Razmisli o ovome što sam ti napisao,i videćeš da sam u pravu!
 

Back
Top