ШТА РАДИ ЈЕРЕМИЋ-ПОЗДЕРАЦ ???

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Odjeci Jeremićeve posete BiH
29. maj 2007. | 07:26 | Izvor: B92
Sarajevo -- Jučerašnja poseta ministra inostranih poslova Srbije Vuka Jeremića Bosni i Hercegovini prva tema svih medija u BiH.

Razgovori u Sarajevu tumače se kao znak promene politike Srbije prema Bosni i Hercegovini, u kojoj su do sada prioritet imali odnosi s vlastima Republike Srpske. Sarajevski deo posete imao je mnogo veću političku težinu od onog u Banjaluci, koji je prošao u znaku otvaranja Generalnog konzulata Srbije.

Nova Vlada Srbije opredeljena je za jačanje dobrosusedskih odnosa i učiniće sve kako bi što pre ispunila obaveze koje će pomoći da se konačno zatvori ružna stranica nedavne istorije, najznačajnija je poruka Vuka Jeremića tokom posete Sarajevu. Na tom putu jačanja poverenja postoji još prepreka, a jedna od njih je hapšenje ratnih zločinaca, u prvom redu Ratka Mladića, naveo je Jeremić.

Činjenica da je novi šef diplomatije Srbije za svoje prvo putovanje u inostranstvo izabrao BiH u Sarajevu se tumači kao izraz pozitivnog zaokreta zvanične politike Srbije prema BiH.

Odnos dosadašnjeg kabineta premijera Srbije Vojislava Koštunice prema BiH u Sarajevu je često ocenjivan kao favoriziranje odnosa Beograda s RS, pa bi promena pristupa nove Vlade Srbije imala veliki značaj za jačanje međusobnih odnosa, poručio je šef diplomatije BiH Sven Alkalaj.

Tokom susreta u Sarajevu razgovarano je i o otvorenim pitanjima granica i dvojnog državljanstva.
Alkalaj je izjavio kako pitanje državljanstva treba rešavati bez tenzija i pošto o njemu stav iznesu eksperti.

*************************************************************************************************

Ето, прво је Поздерац отрчао код Алкалаја... па после ми овде неко жвалави ДА НИЈЕ ВАЖНО КО ЈЕ ОДАКЛЕ ??? Зато га је Тадић и инсталирао - иако не постоји случај у свету да Министар иностраних послова има 30 година.

Питам се само да ли је Министар иностраних послова ДУЖАН да спроводи План и Програм Владе - ИЛИ МОЖЕ ДА ИЗИГРАВА САМОСТАЛНОГ "СТРЕЛЦА" и да ради противно или без одлука Владе Србије и Премијера ???
 
Pa ovaj kvazidipolomata je ds kadar koji ce po Solaninom nalogu od Srbije napraviti saku jada,..
ja kada ga vidim,vec se lose osecam,.
do sada nisam izlazio na izbore,ali kada vidim koji olos nam dolazi na vlast,i kada sam vidio Vucica da lepi mladiceve plakate,odlucio sam-od sada na izbore izlazim sa celom porodicom i svi za SRS ima da glasamo!!pa dosta je bre ovih manijaka demokratskih!!
 
eremita:
Ето, прво је Поздерац отрчао код Алкалаја... па после ми овде неко жвалави ДА НИЈЕ ВАЖНО КО ЈЕ ОДАКЛЕ ??? Зато га је Тадић и инсталирао -
Па посао министра ин. послова. је да "трчи" около, и да буде "домаћин" страним колегама, итд...

А што да не оде прво тамо, па, где је највише Срба после Србије него у БиХ?

иако не постоји случај у свету да Министар иностраних послова има 30 година.

Него је боље да буде "млад и перспективан" са 60?

Питам се само да ли је Министар иностраних послова ДУЖАН да спроводи План и Програм Владе - ИЛИ МОЖЕ ДА ИЗИГРАВА САМОСТАЛНОГ "СТРЕЛЦА" и да ради противно или без одлука Владе Србије и Премијера ???
Наравно да не може да изиграва "слободног стрелца".

Отишао човек тамо, ето, тако, ћефнуло му се. :roll:

Како ви то наивно и поједностављено замишљате оно што се зове "дипломатија".
 
Ja pokušavam da shvatim, šta je u onom boldovanom i uvećanom toliko loše, ne nađeh ništa.
A veliki Srbi ne znaju da se za problematiku dvojnog državljanstva obraćaš Sarajevu, da se svi bilateralni i multilateralni sporazumi dogovaraju u Sarajevu jer je to glavni grad te države, da je u Banjaluci samo konzulat. Ali bitno je srbovati, ali ako još od toga nemaš baš nikakve koristi, e to je onda prava stvar.
I bojim se da je kod određenih likova na ovom forumu, ma šta god da neko uradio, pa i pustio vodu posle pišanja u WC-u bilo protiv srpskih interesa bilo na lokalnoj ili međunarodnoj politici jer kad to bolduješ i uvećaš, e to je ulazak u srž problema.
 
eremita:
Ето, прво је Поздерац отрчао код Алкалаја... па после ми овде неко жвалави ДА НИЈЕ ВАЖНО КО ЈЕ ОДАКЛЕ ???
samo ti belezhi Mito ko je odakle i ko je chiji ko i tvoji "gnusni komunisti" kojima si toliko slichan. posle ako dodju tvoji na vlast mocji cjesh da trchish kod ministra s tvojim chuvenim spiskom.
i potapshacje te po ramenu.


"...a ako me se sete za Dan Bezbednosti i naprave mi spomenik, odlichno. ako me se ne sete, nikom nishta."
 
filatelista:
Ja pokušavam da shvatim, šta je u onom boldovanom i uvećanom toliko loše, ne nađeh ništa.
A veliki Srbi ne znaju da se za problematiku dvojnog državljanstva obraćaš Sarajevu, da se svi bilateralni i multilateralni sporazumi dogovaraju u Sarajevu jer je to glavni grad te države, da je u Banjaluci samo konzulat. Ali bitno je srbovati, ali ako još od toga nemaš baš nikakve koristi, e to je onda prava stvar.
I bojim se da je kod određenih likova na ovom forumu, ma šta god da neko uradio, pa i pustio vodu posle pišanja u WC-u bilo protiv srpskih interesa bilo na lokalnoj ili međunarodnoj politici jer kad to bolduješ i uvećaš, e to je ulazak u srž problema.
Да, генерално си у праву, једино да ово "Срби" и "србовање" ставиш овако, под наводнике.

А, да, стварно, и пуштање воде у WC није безазлено. Ко зна на коју страну то после канализација однесе. :roll: ;)
 
Norma Kampl:
Да, генерално си у праву, једино да ово "Срби" и "србовање" ставиш овако, под наводнике.

А, да, стварно, и пуштање воде у WC није безазлено. Ко зна на коју страну то после канализација однесе. :roll: ;)
da, morao sam staviti navodnike jer Srbi i "Srbi" definitivno nije isto.
 
Sarge:
Eremita,dokle ces da smaras sa tvojim histericno-huskackim-pljuvackim postovima,sa velikim slovima,ako bi se monitor polozio na zemlju,ekran u pravcu neba,videlo bi se sta si napisao iz aviona....

Па због таквих болида као што си ти МОРАМ да увеличавам слова, јер ниси способан да прочиташ и схватиш више од два пасуса. И како то може бити МОЈ пост који тебе "смара" зато што је "хистеричнол-хушкачко-пљувачки" КАДА ЈЕ ТО
ВЕСТ БАШ СА ВАШЕГ Б92.

И видиш да не вреди ни то што се "види из авиона" - када болид остаје болид и не одговара на тему него напада оног ко је исту поставио. 8-)
 

Back
Top