Rafting niz reku Taru

exer

Početnik
Poruka
17
ljudi ja samo da vam javim da ja u petak odoh na rafting.
verujte od kad idem niz taru za mene je more nula bambija. ko jednom proba taj se navuce za ceo zivot, a meni je ovo vec 10ta godina kako idem :)
svako dobro i pozdrav
 
Svaka cast. Ajde malo opisi taj aranzman i preko koga ides. Ili mozda ides kompletno u sopstvenoj reziji? Gledala sam malo te ponude i moram priznati da stvarno deluje primamljivo. Sad sam izabrala more, ali dugo je leto, mozda uleti i rafting.
 
Cao Jele, e ovako, ja idem iskljucivo u svom aranzmanu, znaci nista agencije, vodici , mrzovoljni vozaci i sta ti ja znam sta vec. Doduse moja je velika prednost sto ja imam rodbinu u Foci, tako da ja javim burazeru od tetke koliko ljudi dovodim, i on mi sredi kamp, camac, prevoz do Brstanovice itd. U principu najbolje je ako ide do 8 ljudi, jer sa skiperom to je 9 ljudi na camcu i to je neki optimalni broj. Iz Beograda krecemo kolima i delimo gorivo na 4, stajemo gde hocemo i koliko hocemo itd, to vec znas kako ide. Kad stignemo u Focu, posle kraceg odmora i kupovine svega sto ce nam trebati na camcu odlazimo u kamp Bastasi, i tu se raspakujemo. E da, da napomenem da jedno 3 km od Foce ima retoran Brioni, koji toplo preporucujem, sto zbog prijatne atmosfere (restoran je na recnom ostrvcetu, i ulazi se preko viseceg mosta), sto zbog pastrmke, takodje drze i srndace, paunove, labudove i ponije (nesto kao mini zoo vrt).
Sad o cenama, nocenje u kampu ti je 5 eura/noc, bez hrane, koliko je hrana ne znam jer mi uzimamo jagnje pa se ne hranimo iz kuhinje, ali nije skupo to je sigurno. Pice ti je po diskontnim cenama, a u odnosu na beogradske cene mogu slobodno reci i dzabe.
Ujutro dolazi kombi koji nas prevozi do Brstanovice odakle se spustamo i taj prevoz placamo 40 eura (podelis na broj ljudi koji idu), crnogorci naplacuju taksu za camac i po osobi, ni tu ne znam tacno kolika je cena jer burazer uglavnom zna sve te likove koji rade na rampi, pa ono damo pola para i ne pise nam priznanicu (srpska posla :)), skipera ne placamo jer me taj burazer spusta, isto tako ni camac jer ga on dobije od prijatelja.
Tako da mene rafting ne izadje ni 30 eura :), ali opet kazem meni je mnogo lakse kad imam brata koji mi sve sredi.
Po meni nije skupo ni ovo preko agencija sto se moze naci ali ja jednostavno kad idem na takvu neku avanturu ne zelim da me neki vodja puta budi i da mi govori sta da radim itd., vise volim da sve ide spontano i onda ne moze da omane.
Najtoplije preporucujem da obavezno odes na rafting jer ko je jednom otisao taj se uvek vracao, veruj mi moje prijatelje vise ni ne pitam da li cemo da idemo nego me samo pitaju koji datum :)
Eto toliko ako te jos nesto zanima pitaj slobodno, a ako si u Beogradu mogu i slike da ti prebacim
Svako dobro
 
Hvala na korisnim informacijama. Definitivno mi se svidja plan i program, tako da bih mogla negde u avgustu i da probam. Sto se smestaja tice, ja sam mislila da iznajmim neku brvnaru ili bungalov. Pretpostavljam da za one koji nikad nisu probali rafting samo spustanje ne predstavlja problem buduci da je tu iskusni skipper da sve objasni i pomogne. U svakom slucaju lep provod ti zelim!
 
Cao Jele opet,
pa cena od 5 eura za noc se i odnosi na najam bungalova, skiper naravno da treba da bude iskusan jer Tara nikada nije sala, tako da iskljucivo iz tog razloga ja niz Taru idem samo sa burazerom od tetke, jer momak ima milion spustanja niz taru, i zna je kao svoj dzep, (a njega je ucio njegov otac itd), a drugi razlog je sto mi idemo bas za svoju dusu i spustanje nam traje ceo dan , dok ova turisticka spustanja su u principu ko ce pre. Oko opreme i ostalog vezano za spust nema da brines svi kampovi i skiperi imaju svu potrebnu opremu tako da je to ok.
Mislim najbolja varijanta vam je da se skupi neko drustvo od 7-8 ljudi, jer tako cete imati super ekipu u camcu, a ne da vas razbacaju po camcima gde ima mesta, krenete sa dvoje kola da podelite gorivo i direktno za Focu, ranije rezervisite kamp i camac recimo preko ovog momka sto se javio ili nekoga drugog (ne znam ko je ali mozda se i znamo od nekog ranijeg puta), i onda vam je uzivanje , cak mozete recimo i da ostanete i 5 dana pa da se spustate dva puta. kombinacija je milion, ali svaka je extra :)
svako dobro
 
Pozz
Exer je upravu! Najbolja je kombinacija doci sa svojim autom! i da vas je 6 i vise...
I naravno sve je stvar dogovora, sve sto vi kazete ako je izvodljivo svi su sprenmi da izadju u susret i odrade vas aranzman.

A exer, posalji mi PP i napisi ko ti je brat..

pozzz ljudi!
 

Back
Top