nacionalne manjine u srbiji???

Salvantis:
Jel mozes ti to na SRPSKOM jeziku, posto to tvoje nerazgovetno mumlanje zaista ne razumem (hm, mozda tripkovic moze da prevede, on zna mnogo jezika: srpski, srbijanski, vojvodjanski, hrvatski, francuski, americki...)?
Pa ti to kao onaj ražalovani vojvoda, kad mu dali dokumenta na onom jeziku koji zovu ''BHS'', pa on tražio prevod, kao da nije odrastao tamo. Posle se žali na dužinu procesa.
Srbijanac si brate, pa eto. Nije to ništa strašno, i ja sam.
 
nesha taxista:
Pa ti to kao onaj ražalovani vojvoda, kad mu dali dokumenta na onom jeziku koji zovu ''BHS'', pa on tražio prevod, kao da nije odrastao tamo. Posle se žali na dužinu procesa.
Srbijanac si brate, pa eto. Nije to ništa strašno, i ja sam.

Pa kako da ti kazem, a da se ne naljutis...? :?

Mis'im, sve se to uci u skoli...mis'im, ako nastavis dalje posle osnovne... :? :confused:

A, da...ja sam Srpkinja... :lol:
 
nesha taxista:
Lepo od tebe, ali Srbijanac je regionalna odrednica, a Srbin nacionalna. Znači, Srbijanac i Srbin se ne isključuju.
Ae daj mi josh 1 primer u svetu igde da postoji razlika izmedju izjashnjavanja pripadnika iste nacije u zavisnosti od regije i to tvoje ce imati nekakav smisao.:lol:
Nemac je Nemac bio u Tunguziji ili Bavarskoj,ili Hrvat,ili Eskim ili Srbin.
Regionalna odrednica je: Beogradjanin,Panchevac,Novosadjanin,Lapovchanin,Babopotochanin:lol:...znachi za neko mesto.
nema vishe republika,sami smo:lol: pa da se za njih vezuje nacionalno izjashnjavanje.Mozesh ti i evropljanin da budesh ali to nije isto jer :
ne postoji srbijanska akademija nauka i umetnosti
srbijanska reprezentacija u nekom sportu
matica srbijanska
...itd.
Ja razumem da se u odr. delu Srbije(Shumadija)postoji taj ternmin za Srbe koji tamo zive,ali dizati to na nivo chitave srpske teritorije i vezivati za nju je u najmanje zlonamerno,ispada da smatrash Srbiju sa Shumadiju i blizu okolinu:lol:
 

Back
Top