Matematika

Nista necu da ti kazem, zato sto je nula jedna mnogo ruzna stvar.
To je kad skuvas kafu ujutru, sednes ispred TVa, otvoris paklicu, kad ono - 0.
I zato necu nista da ti kazem.

(citao neko "Olovka pise srcem"?)
 
nula ti je uvedena, kao predstavljanje koordinatnog pocetka u jednoj dimenziji...
Uvodjenjem celih brojeva u celu pricu, nulu su morali da uvedu zbog toga, da se ispune odredjene aksione, nula je predstavljala neutralni element za sabiranje... Ali necu da te smaram....
takodje nula se stavlja u isti "zanr" sa tackom i sl. stvarima te se implicitno definise, eksplicitna definicija do sada nije poznata, koliko sam ja obavestena....
 
niaaa:
nula ti je uvedena, kao predstavljanje koordinatnog pocetka u jednoj dimenziji...
Uvodjenjem celih brojeva u celu pricu, nulu su morali da uvedu zbog toga, da se ispune odredjene aksione, nula je predstavljala neutralni element za sabiranje... Ali necu da te smaram....
takodje nula se stavlja u isti "zanr" sa tackom i sl. stvarima te se implicitno definise, eksplicitna definicija do sada nije poznata, koliko sam ja obavestena....
Nula je i cifra u svim brojevnim sistemima počev od binarnog pa nadalje i ravnopravna je sa ostalim ciframa i predstavlja nedostatak (nepostojanje) nekog stepena u zavisnosti od brojevnog sistema. Ne vidim razlog da se nula favorizuje jer ako je nula neutralni element za sabiranje onda je jedan neutralni element za množenje pa nikom ne pada napamet da pita šta je jedan.
No, 'ajde da autoru ove teme ponudimo na poklon nula miliona evra pa će onda možda da mu bude jasnije kakav je to broj.
 
ne oni cekaju odgovor koji sam ja postavio na jednoj drugoj temi. 0 kao beskonacno mala velicina, ili kao zanemarljiva mala vrednost koja nije bitna po konacni rezultat. da vas uvedem u pricu objasnio sam ima da je njihov mozak velicine 0 tj beskonacni male vrednosti koja dolazi samo do 0+ a kao organ nemoguce je da ode u 0-. inace tema je erotske prirode pa sam prokomentarisao par ljudi koji lupaju razne stvari...... i svi su prokomentarisali poruku 0=0000000000000.1. da da pa drugari( znate vi koji) izuzetno mi se svidja ova nowootvorena tema.... bogami prijatno ste me iznenadili..... hvala vam ne znete koliko mi ovo znaci.... :)
 
0 kao beskonacno mala velicina, ili kao zanemarljiva mala vrednost koja nije bitna po konacni rezultat.

Nemoj, molim te, da skrnavis tako lepu nauku kao sto je matematika.. ;) To sto si napisao moze da podseca samo na fiziku.. Matematika je previse cista za tako nesto.. To beskonacno mala velicina samo odrazava povrsnost covekovog uma..

PS moram da zamerim onom ko je organizovao ovaj forum.. Matematika je stavljena u prirodne nauke... Ljudi, matematika nije prirodna nauka...
 
Matematika se ne svrstava ni u jednu grupu nauka.. Ona je zasebna..

Inace, ispod kategorije 'prirodne nauke' pise: 'Matematika, hemija, biologija, fizika...' Tako da nismo mi ti koji 'mecemo' matematiku u prirodne nauke (mada ima i toga), vec su ipak pomalo krivi i organizatori foruma..
 
molim te yallua pa ja sam fizicar. i u stavarnosti sta je nula??? svako od nas ima neki odgovor na to. mada trebate skapitari da je ova tema postavljena da bi mene prozivali zato sto sam im objasnjavao velicinu njihovog mozda pa su u ime tog shvatanja otvorili temu
 
Momče, prosto ti je to podizanje vrednosti..... ovde :?
Ova je tema, ma koliko debilna bila, ipak malo starija od tvog vrcavog komentara koji je prodrmao forumsku javnost i iz temelja "nam" promenio sisteme vrednosti..... što se lako vidi, ustvari izbija ti oči :)
Matematički rečeno - kompleksni broj ima i svoj imaginarni deo :)
 

Back
Top