Ciji ADSL uzeti?

Pitanje je da li da uzmeš od jedinog provajdera u Srbiji (Telekom) ili od podprovajdera (svi ostali).

Tako da pitanja, zapravo i nema... uzmi Telekom, jer ako Telekom ne radi, onda ne rade ni ostali podprovajderi. A i cena im je konkurentna.
 
Ne bih se složio sa ovom konstatacijom. Pre svega treba pogledati ugovor i ono što piše u njemu, a tek posle toga dolazi sve ostalo.

Ako Telekom ne radi, onda verovatno ni veza sa ostatkom sveta ne radi, pa je potpuno svejedno da li je provajder Telekom ili neko drugi.
 
bojan p:
Ako Telekom ne radi, onda verovatno ni veza sa ostatkom sveta ne radi, pa je potpuno svejedno da li je provajder Telekom ili neko drugi.
Pa to sam i ja u osnovi rekao. Stvar je upravo u tome da neki podprovajderi za prekid svog servisa krive Telekom, što može a i ne mora da bude istina, a kad je Telekom provajder onda takva opravdanja nemaju smisla. :-)
 
Sizif:
Pitanje je da li da uzmeš od jedinog provajdera u Srbiji (Telekom) ili od podprovajdera (svi ostali).

Tako da pitanja, zapravo i nema... uzmi Telekom, jer ako Telekom ne radi, onda ne rade ni ostali podprovajderi. A i cena im je konkurentna.

Ne slazem se da je cena konkurenta telekomu od pod provajdera kako ih zovesh ( gde se ne slazem, jer je i telekom pod provajder telekoma srbije, to su odvojene firme).
samo setup i modem kosataju 5000 din+ pdv + pretplata u telekomu, a ostali provajderi daju setup i modem besplatno, naravano ne svi. Moj savet je da izaberesh provajdera po ceni, jer je to jedina razlika. besplatan setup, modem pre svega, zatim mnogima pise sitnim slovima pdv nije uracunat u cenu. I obratiti pazanju na protok npr. flat 256 pa uporedi onda cene.
 
Sizif:
Pa to sam i ja u osnovi rekao. Stvar je upravo u tome da neki podprovajderi za prekid svog servisa krive Telekom, što može a i ne mora da bude istina, a kad je Telekom provajder onda takva opravdanja nemaju smisla. :-)
U tom slučaju treba izabrati provajdera koji će ti reći tačno kod koga je problem i što je još bitnije kada će biti otklonjen.
 
mr.c:
Ne slazem se da je cena konkurenta telekomu od pod provajdera kako ih zovesh ( gde se ne slazem, jer je i telekom pod provajder telekoma srbije, to su odvojene firme).
samo setup i modem kosataju 5000 din+ pdv + pretplata u telekomu, a ostali provajderi daju setup i modem besplatno, naravano ne svi. Moj savet je da izaberesh provajdera po ceni, jer je to jedina razlika. besplatan setup, modem pre svega, zatim mnogima pise sitnim slovima pdv nije uracunat u cenu. I obratiti pazanju na protok npr. flat 256 pa uporedi onda cene.
Provajder se bira i po uslugama koje nudi (dakle ugovoru), a ne samo po ceni.
 
mr.c:
...gde se ne slazem, jer je i telekom pod provajder telekoma srbije, to su odvojene firme...
Tek sad vidim šta si napisao... to nije tačno, firma je jedna - Telekom Srbija A.D. Oni dobijaju link od 5 nadprovajdera, ukupnog kapaciteta 10 Gbit, i to ide preko dva mega switcha, jedan na NBG kod Arene a drugi kod Karađorđevog parka. Preko tih linkova svi ADSL provajderi u Srbiji idu, uključujući čak i Verat koji ima svoj nezavisni link, ali ADSL ide preko Telekoma Srbija.

Uzgred, za koji dan počinje (ako nije već počela) akcija Telekoma, gde za 2400 din. daju 512 flat ADSL, besplatni pozivi u lokalu, i 4 din/min za dva Telekomova mobilna po izboru, i besplatna instalacija. Sweet.
 
Inace... Svi provideri daju besplatan SetUp...==> Telekom trazi 5000+pdv
Svi privideri daju flat256 za ~1400din ==> Telekom trazi 1700din
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Ja koristim YUBC, 256/64 flat ~ 1.390 din.
Ja sam zadovoljan, koristim ga par dana tj. od kako sam uveo. Do sad nije bilo prekida i nekih primedbi.


pozz ;)


edit: Zaboravih da kazem da sam modem i opremu dobio na korisceneje besplatno, bila je akcija do 1.juna. Jedine troskove sto sam imao, je da uplatim meseca dana unapred (1.390 din)
 
ArkantoS-Vrbas:
Inace... Svi provideri daju besplatan SetUp...==> Telekom trazi 5000+pdv
Svi privideri daju flat256 za ~1400din ==> Telekom trazi 1700din
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ne, sad imaju akciju da za 2000 din dobijaš flat 512 i besplatan četvoroportni router za koji drugi debelo naplaćuju. Posle tri meseca, plaćaš 1800 din za 512.
 

Back
Top