Evolucija - Revolucija

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Kao što je moj dobri profesor filosofije govorio: 'Svaka je revolucija neprirodna i samim time pogrešna, jer stvari ne idu svojim normalnim tokom, već se nameću'. Setih se danas toga i sada želim vas da pitam da li delite njegovo, a i moje mišljenje.
Imali smo bezbrojen broj primera revolucije koja nije uspela ili koja je eventualno uspela, ali uz mnogo mnogo zla. Dajte i slučajeve revolucija koje su na svaki način pozitivne, znači bez ubijanja, bez kasnijih posledica...

A da ne dođe do zabune i lupanja gluposti kako kome padne na pamet:

http://sr.wikipedia.org/wiki/Револуција

Револуција је, у општем случају, радикална промена друшвених односа. У политичком означава корениту промену друштвеног уређења. Реч револуција значи преобрат
 
eh...
"Evolucija-Revolucija-Promene u društvu" - tema maskenbala u KST-u decembra 2000.godine.
Obukla sam dedinu JNA uniformu kapetana I klase sa sve šapkom, kratku crnu suknji, mrežaste čarape, vrtoglave štikle i flertovala kratko sa Če Gevarom....eh...

da prostite ovaj emotivni izliv
 
ЛДП - унутар партијски пучисти* - реакционари, јер би да врате бољшевички начин мишљења и делања. (Идеолог им је Латинка Перовић)

ДС - Типчни пучисти*, без идеологије (једина идеологија им је новац и лично богаћење), организовани као интересно предузеће.

*За разлику од револуција, пучеви често не теже променама изузев промене тренутног вође. Код нас се каже за ту ситуацију: сјаши Курта да узјаше Мурта!

СРС - је једина партија у Србији, која има у свом програму зацртану борбу против глобализма!
Као једини антиглобалисти код нас, свакако имају улогу авангарде.
 
Ne pričamo sad o partijama, već o teoriji i uopšte u svetu. Dakle, jedina koliko toliko miroljubiva revolucija je ona od Nelsona Mandele, koji jeprimer demokratije svakom normalnom društvu. Čovek koji nije, kao dosta njegovih komšija, postao oligarh zarad svojih morbidnih ambicija, već predao vlast kada je video da je njegov posao završen. Zaista jedan pozitivan lik u istoriji, vredan svakog divljenja....
 
DeteSunca:
Kao što je moj dobri profesor filosofije govorio: 'Svaka je revolucija neprirodna i samim time pogrešna, jer stvari ne idu svojim normalnim tokom, već se nameću'. Setih se danas toga i sada želim vas da pitam da li delite njegovo, a i moje mišljenje.
Imali smo bezbrojen broj primera revolucije koja nije uspela ili koja je eventualno uspela, ali uz mnogo mnogo zla. Dajte i slučajeve revolucija koje su na svaki način pozitivne, znači bez ubijanja, bez kasnijih posledica...

A da ne dođe do zabune i lupanja gluposti kako kome padne na pamet:

http://sr.wikipedia.org/wiki/Револуција

Револуција је, у општем случају, радикална промена друшвених односа. У политичком означава корениту промену друштвеног уређења. Реч револуција значи преобрат

A zar društveno uredjenje nije nametnuta i neprirodna pojava?
 
Strela:
ЛДП - унутар партијски пучисти* - реакционари, јер би да врате бољшевички начин мишљења и делања. (Идеолог им је Латинка Перовић)

ДС - Типчни пучисти*, без идеологије (једина идеологија им је новац и лично богаћење), организовани као интересно предузеће.

*За разлику од револуција, пучеви често не теже променама изузев промене тренутног вође. Код нас се каже за ту ситуацију: сјаши Курта да узјаше Мурта!

СРС - је једина партија у Србији, која има у свом програму зацртану борбу против глобализма!
Као једини антиглобалисти код нас, свакако имају улогу авангарде.

SRS je s' oproštenjem, jedina partija koja ima komunistu-vojvodu. Odlično plivaju u svim uredjenjima.
Snaći će se i u globalizmu. Bože moj, dve 'iljade sedma je... Izraz "avangarda" zameniti prikladnijim - "subkultura"
 
Iron Lord:
A zar društveno uredjenje nije nametnuta i neprirodna pojava?
Jeste, ali znači li to da se trebamo vratiti dobrom starom bezvlašću i živeti kao životinje? Tu sam ja tezu, kao napaljeni teen anarhista, često zastupao u danima srednje škole, sreća te odrastoh :D. Uostalom, čovekov put od prvobitne zajednice do savremenih državnih uređenja je bio postepen, pa smatram da to nije revolucija, već evolucija.
Ako se malo bolje razmisli i države se ponašaju po savršenom prirodnom zakonu, veća riba jede manju, a slabosti nisu dozvoljene.
Ali Iron, to nije odgovor na postavljeno pitanje :D...
 
"Свака је власт насиље над народом" - рече Исус Христ док га је испитивао Понтије Пилат.

А данас можемо да чујемо како је власт : посао који смо ми грађани (демократски) обезбедили онима којима верујемо. Е, до мога ... То јесте логика али између теорије и дела има много простора. У том простору се крију разни (или су готово сви) манипуланти.

Револуција - потреба за променом система, увек је крвава, мање или више, чак и она Гандијева. Резултат је сјаши Курта ...али, сваки пут се добије нешто мало за рају.

Друштвено уређење јесте наметнута појава али није неприродна. И животиње су устројене. У чопорима владају најјачи, имају ексклузивно право на размножавање, а тиме и пренос гена који обезбеђује потомству сигурнији опстанак. Тако је људска врста почела ...
 
Drustveno uredjenje je prisilna organizacija naroda kako bi se efikasnije organizovao. Kao tako organizovan moze da se siri osvaja ili pak brani od drugih grupa naroda. Drustveno uredjenje je sasvim ok pojava dok ne nastane zloupotreba istog.

Revolucija je socioloski fenomen koji nastaje kada za istu sazri situacija u drustvu. Revolucija obavezno pronalazi sama liderske licnosti koje izdize na tron. Revolucija nastaje kao odgovor na visevekovna tlacenja medju klasama. Sama se urusava jer nema kontrole liderske vlasti. A posto je prosecan covek zao i revolucija postaje zla i propada. Donosi inace korenite promene koje bude uzaludnu nadu da predstoji "Utopija" zbog koje se inace sve to i radi :D

Puc za razliku od revolucije organizuju licnosti. U pitanju je cista mafijaska kriminalna rabota. Kao Musaraf u Pakistanu. Drzava za nepoverovati.

Glupo je pokusati okarakterisati bilo koju nasu stranku kao revolucionarnu, evolutivnu bla bla... Nase stranke su organizovane bande krimosa... I nista vise.

A kad cujem da mi neko LDP proziva revoluzionarnom strankom hahahaha. Mozda naprave revoluciju u svercu i proizvodnji heroina. :D
 
DeteSunca:
Jeste, ali znači li to da se trebamo vratiti dobrom starom bezvlašću i živeti kao životinje? Tu sam ja tezu, kao napaljeni teen anarhista, često zastupao u danima srednje škole, sreća te odrastoh :D. Uostalom, čovekov put od prvobitne zajednice do savremenih državnih uređenja je bio postepen, pa smatram da to nije revolucija, već evolucija.
Ako se malo bolje razmisli i države se ponašaju po savršenom prirodnom zakonu, veća riba jede manju, a slabosti nisu dozvoljene.
Ali Iron, to nije odgovor na postavljeno pitanje :D...


Jedina razlika izmedju nas i životinja je što nemamo prirodnog neprijatelja i nosimo odeću. Svi ostali nagoni prisutni. Takodje možemo biti pojedeni. Baš briga gladnog lava da li si demokrata ili nacoš ako si mesnat/a :D
 
hmm... pa u sustini, po definiciji, mi nismo imali revoluciju nego puc... a sad radimo nesto sto se zove "tranzicijom" a to mislim da nije, jer za tako necime ne postoji volja u narodu... mora da se radi, sta cete... a za time nema volje... evo, na moju sramotu, umesto da ucim i gradim se u korisnog clana drustva, ja sedim za kompom, citam vase komentare i cak i odgovaram na sve.. ajte ljudi da idemo da radimo... da se malo ugledamo na nemce a? ljudi otplatise ratne dugove a sad su jedna od najjacih zemalja sveta... mozda ipak jesu arijevci... ko to zna
 
Колега Битићи, вама мора да није добро. Да ли можда чујете гласове у глави?
Можда вам могу помоћи адекватном терапијом.
Да ли вам родитељи нису посвећивали довољно пажње, можда...
Или да кренемо од оног визуелно најуочљивијег.
Зашто сте ставили естонску заставу на аватар?
Можда је та ваша идентификација решење проблема који је довео до халуциногених стања.
 
Stalno vidjamo primere evolucija i revolucija. Neke su dobre a neke lose. Ali samo je medju slovenskim narodima uspelo da dodje do regresivne evolucije, neki su se opametili na vreme pa se vratili u evoluciju revolucijom(Ceska, Poljska...) dok su neki nastavili svojim putem. Samo su SRS, KPJ, SPS i КПСС uspeli da naprave od coveka majmuna. A od svih tih danas funkcionisu samo SRS i SPS, za koje jos uvek glasaju ti majmuni koji su nastali od ljudi, i zele da od drugih ljudi naprave majmune.
 
dr.koki:
Stalno vidjamo primere evolucija i revolucija. Neke su dobre a neke lose. Ali samo je medju slovenskim narodima uspelo da dodje do regresivne evolucije...

Све је то лепо колега хирург само ми објасните како сте то себи дали за право да одређујете шта је добро, шта лоше, а шта регресивно?
 
Стално виђамо примере еволуција и револуција. Неке су добре а неке лоше. Али само је међу англосаксонским народима успело да дође до регресивне еволуције, неки су се опаметили на време па се вратили у еволуцију револуцијом(Ирска,Шкотска...) док су неки наставили својим путем. Само су ДС, КПЈ, ЛДП и ДП успели да направе од човека мајмуна. А од свих тих данас функционису само ДС и ЛДП, за које још увек гласају ти мајмуни који су настали од људи, и желе да од других људи направе мајмуне.
 
Strela:
Стално виђамо примере еволуција и револуција. Неке су добре а неке лоше. Али само је међу англосаксонским народима успело да дође до регресивне еволуције, неки су се опаметили на време па се вратили у еволуцију револуцијом(Ирска,Шкотска...) док су неки наставили својим путем. Само су ДС, КПЈ, ЛДП и ДП успели да направе од човека мајмуна. А од свих тих данас функционису само ДС и ЛДП, за које још увек гласају ти мајмуни који су настали од људи, и желе да од других људи направе мајмуне.

Hahahahahaha.... dokaz da je ta rergresivna evolucija toliko uhvatila maha da sada mogu samo da ponavljaju tudje recenice sa dodatkom po neke svoje reci ili zamenom za neku svoju rec.
 
Eraserhead:
LDP - reformisti
DS - kohabitanti
DSS - mafijaši
SRS -fašisti i mafijaši
Aha,tako su i francuski jakobinci optuzivali normalne reformiste da su kohabitanti
Eraserhead:
Evolucija i revolucija nemaju veze sa ovim.
Imaju veze

"U Srbiji ne možete postepeno da prevaspitavate društvo da bi ono nešto shvatilo”

Čedomir Jovanović u Politici, 21. februar 2004
 
Iron Lord:
Jedina razlika izmedju nas i životinja je što nemamo prirodnog neprijatelja i nosimo odeću. Svi ostali nagoni prisutni. Takodje možemo biti pojedeni. Baš briga gladnog lava da li si demokrata ili nacoš ako si mesnat/a :D
Razlike ne bih baš tako uprostio, ali se za nagone slažem. Ipak je po meni najveća razlika između nas i životinja ta što mi znamo da mrzimo, a životinje ne (makar se takvima čine). Ipak dotakao si se nedostatka naših prirodnih neprijatelja, što je veoma prikladno za moju iduću tezu - nemamo ih zato što smo intelektom odskočili od svih ostalih životinja i nametnuli se kao super-predatori. Da nam nije toga mi bi imali prirodne nerpijatelje itekako, jer se svojom fizičkom snagom ne bi mogli nametnuti. Čist primer evolucije.
 

Back
Top