Japan uvodi časove patriotizma

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Donji dom japanskog parlamenta je usvojio novi zakon kojim se traži da škole u zemlji uče decu patriotizmu.

Novi zakon propisuje da svi japanski učenici, u okviru obaveznog obrazovanja, moraju da prođu nastavu koja razvija ljubav prema zemlji.

Upozorenje na opasnost nacionalizma

Opozicioni poslanici japanskog parlamenta imali su u raspravi prigovor na zakon, upozorivši da bi njegova primena mogla da dovede do širenja nacionalizma.

Posle izglasavanja u donjem domu parlamenta, zakon će biti upućen u gornji dom i očekuje se da će idućeg meseca stupiti na snagu.

http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2007/05/070518_japanpatriotism.shtml





mislim da bi casovi patriotizma dobro dosli ovim nasim cyber pariotama, cisto da ih neko uputi sta je to..
 
Astral-Blade:
Закључак? Боже сачувај, ја само питам :wink:

П.С. Што се ти Албанац осетиш прозваним кад год неко помене заосталост и примитивизам :confused:
pa komsija ja se osecam uvredjenim kada jedan moj sused kaze za japance "zaostali ... itd." jer deo tvoje logike automatski se pripisuje komsijama ili susedima, s' kim si takav si, tako da... znaci volimpametne, bogate, kulturne ..itd. susede :lol:
 
adem_ks:
pa komsija ja se osecam uvredjenim kada jedan moj sused kaze za japance "zaostali ... itd." jer deo tvoje logike automatski se pripisuje komsijama ili susedima, s' kim si takav si, tako da... znaci volim pametne, bogate, kulturne ..itd. susede :lol:
Ебига комшија, ниси научио да препознајеш иронију, а кад научиш онда ће те и логика боље служити. А биће и мање неспоразума :wink:
 
Ја нисам ни сумњао да је Обер патриота,само што није тип који би хтео да користи пушку,него С-300,С-400, најновије СУ-37,или у крајњој линији тактичке нуклеарне ракете.:D
 
misoni:
Ја нисам ни сумњао да је Обер патриота,само што није тип који би хтео да користи пушку,него С-300,С-400, најновије СУ-37,или у крајњој линији тактичке нуклеарне ракете.:D
Ja sam nekako sumnjao u to, al' eto jednom i ja da pogresim :D


I ko ne bi zeleo da koristi takticke nuklearne rakete :twisted:
 

Back
Top