G8, Hajligendam, Nemačka, jun 2007.

Francisko Ferer

Početnik
Poruka
21
Od 6. do 8. juna predstavnici osam najmoćnijih Država globalnog severa planiraju da održe sastanak u Hajligendamu, luksuznom odmaralištu nadomak Rostoka, u Nemačkoj. Bez ikakvog legitimiteta, ova grupa osam industrijski najrazvijenijih zemalja sveta, nastoji da održi postojeći ritam kapitalističke globalizacije koji za veliku većinu stanovništva planete znači isključnost, bedu, neizvesnost, rat. Sledeći impuls velikih anti-kapitlaističkih protesta, započetih još tokom '80ih (Stop The City, M11) i '90ih (Prvomajski protest u Londonu, J18), koji su svoju kulminaciju doživeli u Sijetlu, Kvebeku, Pragu i Đenovi, i nakon trenutnog pada (anti-teroristička histerija nakon napada na STC) i potom poletnog uspona (Glenigls, Škotska, 2005.), planirani protesti u Hajligendamu najavljuju potpuni povratak anti-kapitalističkog, alter-globalističkog, ili pak pokreta za globalnu pravdu.

Više informacija na: http://www.kontra-punkt.info/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=65
 
Francisko Ferer:
Od 6. do 8. juna predstavnici osam najmoćnijih Država globalnog severa planiraju da održe sastanak u Hajligendamu, luksuznom odmaralištu nadomak Rostoka, u Nemačkoj. Bez ikakvog legitimiteta, ova grupa osam industrijski najrazvijenijih zemalja sveta, nastoji da održi postojeći ritam kapitalističke globalizacije koji za veliku većinu stanovništva planete znači isključnost, bedu, neizvesnost, rat. Sledeći impuls velikih anti-kapitlaističkih protesta, započetih još tokom '80ih (Stop The City, M11) i '90ih (Prvomajski protest u Londonu, J18), koji su svoju kulminaciju doživeli u Sijetlu, Kvebeku, Pragu i Đenovi, i nakon trenutnog pada (anti-teroristička histerija nakon napada na STC) i potom poletnog uspona (Glenigls, Škotska, 2005.), planirani protesti u Hajligendamu najavljuju potpuni povratak anti-kapitalističkog, alter-globalističkog, ili pak pokreta za globalnu pravdu.

Više informacija na: http://www.kontra-punkt.info/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=65

Nazalost protesti nece nista promijeniti...kaptal vlada svijetom...ali bitno je da se pokazu "zubi"...ja cu sudjelovati u protestima...nadam se da nas policija nece "srediti"..
 
slavonija:
Nazalost protesti nece nista promijeniti...kaptal vlada svijetom...ali bitno je da se pokazu "zubi"...ja cu sudjelovati u protestima...nadam se da nas policija nece "srediti"..

Naravno da je bitno da se pokazu zubi, to je od presudnog znacaja. Ako se ne pokazu zubi, onda ce kapital da zavlada svetom, a ovako ako se budemo borili imamo nekakvu sansu.

Zelim ti svu srecu u pretestu ;) kao i svima koji ce uspeti da dobace do Nemacke da bi se usprotivili tim banditima iz G8, ja nazalost necu moci da dodjem.
 
Francisko Ferer:
Naravno da je bitno da se pokazu zubi, to je od presudnog znacaja. Ako se ne pokazu zubi, onda ce kapital da zavlada svetom, a ovako ako se budemo borili imamo nekakvu sansu.

Zelim ti svu srecu u pretestu ;) kao i svima koji ce uspeti da dobace do Nemacke da bi se usprotivili tim banditima iz G8, ja nazalost necu moci da dodjem.

neznam dali si pratio...prave pretrese stanova i racije...unaprijed..pod izlikom terorizma ili opasnosti od istog..na brzake donijeli zakon...preventivne mjere.....vidjet cemo...
 
Ja ne verujem da ovakvi pokreti imaju bilo kakav uticaj kod nas.
Kao prvo, da nije bilo logorskih vatrica i pečenja niko ne bi ni na prvomajski uranak otišao.
Kao drugo, ako se kod nas i održe neke radničke demonstracije, jedva da se skupi stotinjak demonsranata.
Sindikati su sumnjivi i umesto da se bave radničkim pravima, bave se kojekakvim prljavim dilovima sa poslodavcima i političarima.
I na kraju, svaki pokušaj radničkog okupljanja ili organizovanja ovde se odmah proglašava komunističkim iako su prava radnika u zemljama gde se protesti stalno održavaju, daleko ispred prava radnika u našoj zemlji.
Zanimljiva tema, ali kao što rekoh, ovde nema plodno tle...
 
DraGo70:
Ja ne verujem da ovakvi pokreti imaju bilo kakav uticaj kod nas.
Kao prvo, da nije bilo logorskih vatrica i pečenja niko ne bi ni na prvomajski uranak otišao.
Kao drugo, ako se kod nas i održe neke radničke demonstracije, jedva da se skupi stotinjak demonsranata.

Ali ako se potrudimo onda ce svakako imati uticaj. Treba razmisljati u perspektivi i ne dozvoliti trenutno teskoj situaciji da nas obeshrabri :p .

To kako ljudi ovde dozivljavaju 1. maj je posebno tragicno, ali i to se da promeniti, samo treba strpljenja i zivaca ;) .
 
Francisko Ferer:
Da, da, pratim/o iz dana u dan sta se desava, evo pre nekoliko sati smo preveli tekst i objavili ga na sajtu ( www.kontra-punkt.info ) koji upravo govori o tome. Evo linka: http://www.kontra-punkt.info/module...=News&file=article&sid=55270&topic=3&newlang=

Тај сајт који си навео је левичарски а осим тога пропагира наркоманију и хомосексуализам, тако да.........ако неко мисли да су наши радници дебилни,
грдно се вара. :roll: :roll: :roll:
 
Francisko Ferer:
Ali ako se potrudimo onda ce svakako imati uticaj. Treba razmisljati u perspektivi i ne dozvoliti trenutno teskoj situaciji da nas obeshrabri :p .

To kako ljudi ovde sozivljavaju 1. maj je posebno tragicno, ali i to se da promeniti, samo treba strpljenja i zivaca ;) .


Kao što ti rekoh, ovde gotovo svi 1.maj doživljavaju kao komunistički praznik, a ne kao praznik radnika koji se slavi u celom svetu...
Prema tome, još jednom, nažalost ovde nema plodnog tla za takvo nešto.
 
eremita:
Тај сајт који си навео је левичарски а осим тога пропагира наркоманију и хомосексуализам, тако да.........ако неко мисли да су наши радници дебилни,
грдно се вара. :roll: :roll: :roll:

Ja upravo i mislim da nisu debilni, a mislim da to kako ti dozivljavas homoseksualce i gandza mars koji se nije odrzao zbog pretnje skinjara, je u najmanju ruku problematicno.
 
Francisko Ferer:
Zasto :confused: ? Sta ti je sa profesijom? Kako nekome moze da bude strogo zabranjeno sindikalno organizovanje?

I sindikalno i političko.

A profesija je...

ispravan_znak_vojske_srbije_srednja.jpg
 
DraGo70:
I sindikalno i političko.

A profesija je...

ispravan_znak_vojske_srbije_srednja.jpg



Zar nisi svestan da si se politicki itekako odredio napisavsi ovo. Mozda nisi clan nikakave partije, ali ne mora se biti clan neke partije da bi se politicki delovalo. I sta si ovim uopste hteo da kazes :?: ? Mislim, mozda ova nakaza sa dve glave kojoj su silom stavili ovu odvratnu krunu na glave i ovim militaristickim duhom u vidu maceva tebi i znaci nesto lepo, ali meni ne znaci nista dobro, naprotiv...
 
Francisko Ferer:
Zar nisi svestan da si se politicki itekako odredio napisavsi ovo. Mozda nisi clan nikakave partije, ali ne mora se biti clan neke partije da bi se politicki delovalo. I sta si ovim uopste hteo da kazes :?: ? Mislim, mozda ova nakaza sa dve glave kojoj su silom stavili ovu odvratnu krunu na glave i ovim militaristickim duhom u vidu maceva tebi i znaci nesto lepo, ali meni ne znaci nista dobro, naprotiv...

Pa ja se jesam odredio. Radim u instituciji čiji je cilj odbrana zemlje (koliko god to u današnje vreme čudno i glupo zvučalo)...
Međutim, pošto ne postoji zemlja (osim Monaka i sličnih patuljak država) koje nemaju vojsku, ne vidim ništa neobično da je imamo i mi.
S druge strane, ne mogu da provalim (iz tvojih smušenih odgovora) da li si ti LDP-ac (jer ti smeta dvoglavi beli orao), komunista (jer ti smetaju simboli monarhije - što nismo), JUL-ovac jer žališ za petokrakom zvezdom ili nešto deseto...
I šta si ti uopšte svojim postovima hteo da kažeš?
Koju ti političku ili neku opciju zastupaš?
Da li ti isto tako smeta američki ili albanski orao, kao što ti smeta ovaj naš?
Znaš li ti da niko iz vojske nije birao ni znak ni simbole, kao što ih nije birao ni za obeležje države?
Simbol vojske je gotovo isti kao grb države Srbije, sa malim izmenama - sabljama.
I nije mi jasno, šta misliš pod tim "militarističkim duhom"?
Da nisi možda za to da simbol vojske bude kondom ili neki cvetić???
 
Pa ja mislim da nasi radnici nemaju tu sta da traze jer je njima jos mozak ispravan samoupravnim socijalizmom i filozovijom "lezi lebu da te jedem" kao i onom da ne moze niko malo da ga plati koliko malo moze da radi, a navikao je da dobija i dobru platu , topli obrok i stan i letovanje u sindikalnom odmaralistu, a za za to sve radi cirka 2 sata dnevno a ostak provede u palamudjenju sa kolegama ,kafi ,vinjaku i citanju novina i jos mozes da oteras nadredjenog u pizdu materinu i nista ti ne moze jer je tu radnicki savet da te stiti .Zato nasi radnici jos nisu prezalili ta za njih srecna vremena i uvek kada oni nesto protestvuju protiv kapitalizma u njihovoj glavi je drug Kardelj i stari dobri sistem koji uzaludno i naivno prizeljkuju da se to vrati iako je to nemoguce .Tako da nasi radnici prvo treba da osete sta je kapitalizam i rad od 9 do 5 ili od 8 do 4 sve jedno bez krivinarenja sa pauzom od pola sata za rucak i 10 min za dve cigare pa tek onda kad nauce sta je kapitalizam onda treba da protestvuju protiv istog .
 
SiIent Bob:
Sa 14000 kako planiraju (a Slovenija će imati 16000), ništa drugo nego kondom i nije...

BTW, mislim da je Francisko Ferer Anarhista...

Neće je smanjiti na 14.000 nego na 30.000, ali svejedno opet će nas (kažem nas, ako preživim čistku :) ) biti premalo.
Po zapadnim standardima brojno stanje vojske bi trebalo biti između 0.5 i 1% stanovništva.
Znači, ako Srbija (bez KiM) ima 6.5 - 7.0 miliona stanovnika brojno stanje vojske bi trebalo da bude između 32.500 i 70.000 pripadnika...
U svakom slučaju donekle si u pravu, ako se ovakva tendencija nastavi i nećemo biti ništa drugo do kondom od vojske.

BTW - ja ni uz najbolju volju ne mogu da provalim koje teze, ideje i političku opciju zastupa Francisko... toliko je konfuzan u stavovima.
 
svetolik trpkovic:
Pa ja mislim da nasi radnici nemaju tu sta da traze jer je njima jos mozak ispravan samoupravnim socijalizmom i filozovijom "lezi lebu da te jedem" kao i onom da ne moze niko malo da ga plati koliko malo moze da radi, a navikao je da dobija i dobru platu , topli obrok i stan i letovanje u sindikalnom odmaralistu, a za za to sve radi cirka 2 sata dnevno a ostak provede u palamudjenju sa kolegama ,kafi ,vinjaku i citanju novina i jos mozes da oteras nadredjenog u pizdu materinu i nista ti ne moze jer je tu radnicki savet da te stiti .Zato nasi radnici jos nisu prezalili ta za njih srecna vremena i uvek kada oni nesto protestvuju protiv kapitalizma u njihovoj glavi je drug Kardelj i stari dobri sistem koji uzaludno i naivno prizeljkuju da se to vrati iako je to nemoguce .Tako da nasi radnici prvo treba da osete sta je kapitalizam i rad od 9 do 5 ili od 8 do 4 sve jedno bez krivinarenja sa pauzom od pola sata za rucak i 10 min za dve cigare pa tek onda kad nauce sta je kapitalizam onda treba da protestvuju protiv istog .

ovo vrijedi za sve rep. i ostale postkomunisticke zemlje ist. europe...trebati ce najmanje jedna generacija da se svijest ljudi promijeni...ali to nema veze sa kritikom sadasnjih protestima protiv globalizacije..u kojima i ja ucestvujem..
 

Back
Top