Zašto se Hrvati i Srbi mrze ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma ne mrze se odakle ti to...to je sada samo malo moderno..proci ce i to kao i svaka moda...jest da se u svijetu mode uvjek sve ponekada vraca...tako ti je to i s nasom mrznjom...malo se mrzimo malo ne...sve zavisi od trenda..ovo ljeto je npr. moderno mrziti albance i balije...e sada sta ce biti na jesen...ne znam jos...cu se raspitam... :wink:
 
filatelista:
Ja ih ne mrzim, samo određena distanca, veća nego prema svim ostalim narodima u našoj i bližoj i daljoj okolini. Ništa lično, samo mnogo mrtvih. :roll:
Kako se može u startu prema nekom narodu imati distanciran stav ili čak mržnja osjećati? :roll: S kojim razlogom? :roll:
Razumijem da se prema politici neke vlade, pa i sopstvene, može bit kontroverzan ili dijametralno različit u mišljenju :| Ali mržnja? :roll:

Ako ustav zemlju obavezuje da vodu miroljubivu politiku za dabrobit svojh građana onda je to samo Business, Management, profit....E kad ti pojmovi diktiraju međuljudske odnose onda stvarno tu i nema ništa ličnog :|
 
monti7-krstas:
Kako se može u startu prema nekom narodu imati distanciran stav ili čak mržnja osjećati? :roll: S kojim razlogom? :roll:
Razumijem da se prema politici neke vlade, pa i sopstvene, može bit kontroverzan ili dijametralno različit u mišljenju :| Ali mržnja? :roll:

Ako ustav te zemlju nju obavezuje da vodu miroljubivu politiku za dabrobit svojh građana onda je to samo Business, Management, profit....E kad ti pojmovi diktiraju međuljudske odnose onda stvarno tu i nema ništa ličnog :|

Ja lično imam milion razloga da ih mrzim, ali ih ne mrzim, jednostavno distanca.
Da ti objasnim kako ta distanca funkcioniše, treba 3X više da se potrudi od bilo koga drugog.
Inače, imam dosta prijatelja Hrvata u Hrvatskoj, ali su prošli kroz sitno rešeto dok sam ih ja nazvao prijateljima.
 
filatelista:
Ja ih ne mrzim, samo određena distanca, veća nego prema svim ostalim narodima u našoj i bližoj i daljoj okolini. Ništa lično, samo mnogo mrtvih. :roll:
Ово није лоше речено.
Међутим, можда би боља (или допуњујућа?) реч била - ОПРЕЗ.

И то не у неком конкретном контакту, данас с неким Хрватом, као ни генерализовано на читаву нацију, него, у неком, да тако кажем - историјском, и симболичном смислу.

Увек негде , иза, имати у свести и онај део, усташке прошлости, да је , барем једном у историји од стране одређене организоване групе, коју су чинили НЕКИ ХРВАТИ, над Србима извршен геноцид..

То је она врло деликатна, танана разлика, коју уопште није лако речима изразити, између, наравно недопустивог изједначавања "Хрват= усташа", и те сталне "историјске свести" о томе да су , нарочито у једном периоду историје, Хрвати имали ту језиву геноцидну "епизоду" звану НДХ.
 
filatelista:
Ja lično imam milion razloga da ih mrzim, ali ih ne mrzim, jednostavno distanca.
Da ti objasnim kako ta distanca funkcioniše, treba 3X više da se potrudi od bilo koga drugog.
Inače, imam dosta prijatelja Hrvata u Hrvatskoj, ali su prošli kroz sitno rešeto dok sam ih ja nazvao prijateljima.
.

Zato što si razuman ka i tvoji postovi ;) I danas veli: "Svačiji prijatelj ničiji prijatelj"
 
Da se i ja ukljucim...
Ne razumem to pitanje zasto se mrze, osim ako nisi rodjen pre 3-4 godine i nikada nisi gledao TV, citao novine... niko ti nije pricao o tome, itd.
Isto tako mozes da postavis pitanje zasto se mrxe zvezdasi i partizanovci...
Jednostavno, rivalitet i neposredna blizina. Jos ako je tu bilo i sukoba... Eto ti formule.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top