Obrada video materijala

Leka

Aktivan član
Poruka
1.677
Cao

Vec par nedelja pokusavam da na jedan video snimak dodam tekst(u oblakcicu)
ili da skremblujem(npr. necije lice)i nikako nejde.Koristio sam Adobe Premiere 6.0 pa Ulead Video Studio 7 i nista
,obican tekst se moze dodati ali nesto vise.....ne.....ili ja mozda gresim?
Jel ima neko predlog za neki drugi softver?Ili mozda neki tutorial?

hvala.
 
:P Jeeeeeeeee :P
Tek sam sad skontao!Ko bi rekao da samo treba da
se stisnem desno dugme na misu i odem na Video opcije
i tu je sve sto sam zeleo,hromi-ki efekt i ostali
(koristim Premiere),toliko o mom mozgu,xaxaxa..
sto se tice skremblovalja
mislim da se to radi sa bluri gifom,da ne bi to sto
je mutno izgledalo nepomicno,jos nisam sve isprobao...
 
Backy:
Skremblovanje bi trebalo da se radi Mosaic-om da bi izgledalo kao na TV-u. Ali time se skrembluje cela slika. :idea: Trebalo bi pronaci opciju koja sluzi za prepoznavanje sadrzaja i linkovati Mosaic sa njom.

Ja sam procitala tvoj poziv u pomoc i skontala da koristis Adobe Premier 6. Meni je potrebna tvoja pomoc: da li imas u kompjuteru uputstvo za koriscenje istog programa ili mozda znas neku adresu na internetu sa koje mogu da skinem to uputstvo, Stvarno mi je potrebno, pa te molim da mi svakako odgovoris na e-mail. Jos ako mozes da mi pomognes - super! Hvala unapred
Jasminka
 
Hehehe... :)

Komsinice,lepo si me nasmejala...;) Ja sam to pitanje postavio pre skoro godinu dana i tada sam
dosao do nekog resenja,a doticni program nisam od tada koristio.
Ali mogu ti preneti neka svoja iskustva....
Probaj da pretrazis www.google.com sa recima "Premiere 6 tutorial(s)" i nacices dosta sajtova na
doticnu temu.Probaj i da pogledas Help,koliko se secam tamo je sve obasnjeno.

Evo jednog sajta na kojem mozes skinuti audio-vizualne tutoriale,kako se izvode poznati TV efekti,
skremblovanje,title,hrama Ki preklapanja(efekti)...
Posto su .avi fajlovi malo veci,preporucujem ti da skoknes do Dejkija i tamo ces za male pare,konekcijom od 20-40KB to brzo skinuti.Sajt je:

http://www.wrigleyvideo.com/videotutorial/tutorials.htm

P.S. Ako imas neko pitanje postavi slobodno ovde,ali mozes i na moj meil,mada je bolje ovde jer
ce tako i drugi nauciti,kao sto si i ti. ;)
 

Back
Top