Found New Hardware Wizard

N

Neuki

Gost
Pa kaže Printer. A štampač sam instalirao i nema drugog. Otkačio sam "Don't show...", ali svako podizanje XP-a započinje čarobnjakom. Malo je zamorno klikati Cancel svaki put. Ima li tome kraja?
Inače, sve radi ok.
 
И ја сам имао сличан проблем када сам користио 'Чаробњака'приликом прве инсталације штампача и упутио га да тражи драјвере на ЦД-у и све је фино радило док нисам искључио штампач (не на дугме за искључивање него вађењем напонског кабла).

Провери у документацији коју си (надам се) добио уз штампач који је редослед приликом инсталације штампача.
Ако имаш одговарајући ЦД са драјвером за штампач који има аутостарт (који аутоматски покреће инсталацију драјвера за штампач) а онда покушај следеће:
- искључи штампач
- обриши га (деинсталирај)
- инсталирај драјвер (преко Setup-a са ЦД-а)
- рестартуј компјутер
- укључи штампач
 
Ništa. Postojeći štampač je smešten na virtuelnom portu. Ne znam kako je do toga došlo. Sad, ja bih ga prebacio na LPT, ali ne znam kako. Uostalom, kako zaustaviti taj proces koji pokreće čarobnjaka.
 
Како то мислиш виртуелни порт?
Који је то тип штампача?
Да би штампач био инсталиран на LPT1 порту ту мора да буде и физички прикачен одговарајућим каблом (такође тај порт мора бити 'отворен' у BIOS-u), а с обзиром на то да га 'Чаробњак' увек види претпостављам да је повезан USB каблом.
 
kvazimodo:
Како то мислиш виртуелни порт?
Који је то тип штампача?
Да би штампач био инсталиран на LPT1 порту ту мора да буде и физички прикачен одговарајућим каблом (такође тај порт мора бити 'отворен' у BIOS-u), а с обзиром на то да га 'Чаробњак' увек види претпостављам да је повезан USB каблом.
Leksmark.
Da, povezan je USB kablom.
Na LPT1 portu nema ništa, ali ga prepoznaje na virtuelnom. E, sad, to je valjda zbog nekakvog kaprica XP-a, ali i W2000 konstatuje taj virtuelni port.
 
Anonymous:
kvazimodo:
Како то мислиш виртуелни порт?
Који је то тип штампача?
Да би штампач био инсталиран на LPT1 порту ту мора да буде и физички прикачен одговарајућим каблом (такође тај порт мора бити 'отворен' у BIOS-u), а с обзиром на то да га 'Чаробњак' увек види претпостављам да је повезан USB каблом.
Leksmark.
Da, povezan je USB kablom.
Na LPT1 portu nema ništa, ali ga prepoznaje na virtuelnom. E, sad, to je valjda zbog nekakvog kaprica XP-a, ali i W2000 konstatuje taj virtuelni port.
 

Back
Top