Prostatitis, upala prostate

A da možda ne beru lekovito bilje po šumama, proplancima i livadama Srbije ?

Jeftiniji je zato što uvoze jeftinu sirovinu iz Kine. A lekovito bilje se naravno uzgaja plantažno. Kompletna agrotehnika, mineralna đubriva, zaštita od korova (herbicidi), navodnjavanje (povećava prinos) zaštita od bolesti (prevelik broj biljaka po jedinici površine), mašinska berba (specijalni kombajni). Da bi ti kupio kesicu "lekovitog bilja". Jasno je koliko je lekovito.

Da bi nabrao lekovito bilje sinak, moraš se verati po kamenjacima. Za divlji origano ili majčinu dušicu moraš da zađeš u carstvo zmija sinak. Najlekovitije biljke rastu tamo gde i poskoci, šarke i zvečarke sinak. Ispod divljeg matičnjaka se često puta može naći zmija, one vole miris lekovitih biljaka.
Pa onda moraš računati na krpelje, ukoliko bereš neku livadsku biljku, na komarce, ako si blizu vode i td i td.

Misliš li stvarno da Pančić organizuje berbu pravog divljeg lekovitog bilja ? Naravno da ne, jer bi bilo preskupo.

Jasno mi je ono "jeftiniji", jer sirovina dolazi sa velikih plantaža, ali mi nije jasno ono "siguran".

Znači li to - SIGURNO TI NEĆE POMOĆI ?
 
Tek sam se registrovao ovde.Ja vec skoro 2 godine imam oslabljene erekcije,koje nikako da se vrate na stari nivo.Uz to povremeno imam ucestana mokrenja,narocito nocu i to kad je hladnije,dupli mlaz mokrenja,bolovi prilikom ejakulacije,ako apstiniram nekoliko dana,pocinje me boliti u predjelu prostate...Isao sam kod urologa,napravio spermokulturu-sterilna,urinokulteura sterilna,briseve uretre sterilni,testosteron,normalan,uzv urotrakta,uredan,prostata normalne velicine ,homogena,uretra sa susp. kalcifikatom.Urolog mi kaze,ja ti ne mogu pomoci.e sad,ja sam ubjednjen da imam neku upalu,ali nigdje nikakve bakterije nema.Sta da radim?caj od mlecike,jel to onaj uvin h caj,ilije to neki drugi,jel ima to u apotekama?

Ti imaš problem koji se zove nespecifični prostatitis. Urologija nema adekvatan lek protiv ove bolesti i dobro je što ti nisu prepisali antibiotike (preventive radi). Ne treba da paničiš, pokušaj da što manje obraćaš pažnju na tegobe, i nemoj dozvoliti da te psihički opterećuje ovo stanje. Savetujem ti da pokušaš sa ruskim čajem. Meni je pomogao, pa ne vidim razloga da ne pomogne i tebi. To je jedina divlja biljka koja se ne uzgaja plantažno (pa je zato ne pakuje Pančić), koja nema nikakvih neželjenih dejstava i koja deluje kao alfa5 inhibitor. Sprečava nastanak Dihidrotestosterona koji ti stvara upalu unutar prostate. Lečenje će malo potrajati, ali će na kraju simptomi nestati.
Mene je prostatitis dooobro namučio, ali evo već više od 20 godina nemam problema sa prostatom. Što ne znači da ne pijem povremeno čaj preventivno.
 
Oce li travari da pricaju i price kako su otimali lekovito bilje od zvecarki ne bi li prodali svoj buckuris?:lol:

- - - - - - - - - -

Tek sam se registrovao ovde.Ja vec skoro 2 godine imam oslabljene erekcije,koje nikako da se vrate na stari nivo.Uz to povremeno imam ucestana mokrenja,narocito nocu i to kad je hladnije,dupli mlaz mokrenja,bolovi prilikom ejakulacije,ako apstiniram nekoliko dana,pocinje me boliti u predjelu prostate...Isao sam kod urologa,napravio spermokulturu-sterilna,urinokulteura sterilna,briseve uretre sterilni,testosteron,normalan,uzv urotrakta,uredan,prostata normalne velicine ,homogena,uretra sa susp. kalcifikatom.Urolog mi kaze,ja ti ne mogu pomoci.e sad,ja sam ubjednjen da imam neku upalu,ali nigdje nikakve bakterije nema.Sta da radim?caj od mlecike,jel to onaj uvin h caj,ilije to neki drugi,jel ima to u apotekama?

Jesi li radio PSA i rektalni pregled prostate? Ako je okej onda nemas prostatitis...
Rektalni pregled je kad doktor prstom opipa prostatu kroz cmar pacijenta. To je najsigurniji pokazatelj da neko ima prostatitis.
 
Jesi li radio PSA i rektalni pregled prostate? Ako je okej onda nemas prostatitis...
Rektalni pregled je kad doktor prstom opipa prostatu kroz cmar pacijenta. To je najsigurniji pokazatelj da neko ima prostatitis.

Ne,nije mi to urolog radio,iako sam se bio psihicki pripremio na tu torturu.Ovo stanje mi traje skoro 2 godine,i naizad sam se prije 2 mjeseca usuidio i otiso kod urologa,orvo kod nekog mladjeg,pa drugi put kod starijeg koji vazi kao dobar strucnjak.Obdava drzavna.Jos sam primjetio,da mi se erkcija popravi kada drzim vruce flase iznad penisa ili izmedju nogu.Ali to samo na pocetku.Sada i znam odakle mi prostatitis,mada mi jos nije dijagnostikovan,jer sam godinama bos hodao preko cijele godine,zimi sam znao u carapama hodati po plocicama u prizemlju,koje su hladne kao,led,da mi se noge doslovno smrznu.Meni da je vratiti erkcije na stari nivo,ostalo bih mogao izdrzat.Sad sta da ja radim,da li da neke nalaze mozda ponovim,tipa spermokulturu,neko mi je predlozio da uradim trus prostate?Za PSA mi je napisao da samo jos to napravim.Nekako bi prije uradio taj TRUs nego da mi prst gura u guzicu da izvinete,i opipava prostatu.Juce sam kupio caj od vrbovice,ili male mlecike,i danas kao da nemam onaj ruzni nagon za mokrenje,Daj boze da mi pomogne.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Inace vidim da niko nije spominajo Q-urol i Proxanu, ako neko ima iskustva sa njima pls neka javi.
Thx

Pio ja proxanu, nije bilo nikakvih pozitivnih efekata. Bacio sranje.
Moj problem je bio u tome sto nisam hteo da idem da pisham na vreme, uvek bih bio lenj i cekao po 15 minuta, nekad i po par sati.
Od kako sam izbacio tu losu praksu zivim normalno. Pijem vops kad hocu i koliko hocu (skoro svaki dan), toplim noge, izbegavam sedenje na ladnom betonu, umerena, a cesta seksualna aktivnost i to je to.
Verovatno bih mogao i da preterujem, ali nemam petlje.
Mnogi podcenjuju koliko je opasno zadrzavati mokracu, ali to je siguran put da dobijes neku urolosku infekciju.
 
Oce li travari da pricaju i price kako su otimali lekovito bilje od zvecarki ne bi li prodali svoj buckuris?:lol:

- - - - - - - - - -



Jesi li radio PSA i rektalni pregled prostate? Ako je okej onda nemas prostatitis...
Rektalni pregled je kad doktor prstom opipa prostatu kroz cmar pacijenta. To je najsigurniji pokazatelj da neko ima prostatitis.

Kakve veze ima tumor marker sa prostatitisom sinak ? Ne pričaj gluposti i ne plaši dečka.
 
Tek sam se registrovao ovde.Ja vec skoro 2 godine imam oslabljene erekcije,koje nikako da se vrate na stari nivo.Uz to povremeno imam ucestana mokrenja,narocito nocu i to kad je hladnije,dupli mlaz mokrenja,bolovi prilikom ejakulacije,ako apstiniram nekoliko dana,pocinje me boliti u predjelu prostate...Isao sam kod urologa,napravio spermokulturu-sterilna,urinokulteura sterilna,briseve uretre sterilni,testosteron,normalan,uzv urotrakta,uredan,prostata normalne velicine ,homogena,uretra sa susp. kalcifikatom.Urolog mi kaze,ja ti ne mogu pomoci.e sad,ja sam ubjednjen da imam neku upalu,ali nigdje nikakve bakterije nema.Sta da radim?caj od mlecike,jel to onaj uvin h caj,ilije to neki drugi,jel ima to u apotekama?

Simptomi nespecifičnog prostatitisa bi bili : Tup osećaj u međunožju, nije bol, već nekakav neodređeni pritisak koji ti ne da da sediš pravilno duže vreme. Kao da imaš neko tenisku lopticu u međunožju, pa nastojiš da je ne pritisneš, sediš pomalo nakrivo, na jednu ili drugu stranu. Kada voziš auto duže vreme osetiš kao da se "loptica" upalila. Osetiš oštar bol prilikom ejakulacije (ne uvek), kao i oštar bol prilikom izmokravanja poslednjeg mlaza (takođe ne uvek). Teškoće pri izmokravanju, uvek ti ostane nešto mokraće u bešici.
Kada se "loptica" upali, gubiš želju za seksom. Nastojiš po svaku cenu da izbegneš seks (što je lepšem polu naročito sumnjivo, jel te) a ukoliko do njega dođe nemaš kontrolu nad ejakulacijom.
Problemi sa čestim mokrenjem i sa noćnim mokrenjem su u nekoj fazi II, a nemogućnost zadržavanja mokraće i jako pečenje prilikom izmokravanja sa bolovima su faza III.

Prošao sam kroz sve faze i evo već duže od 20 godina nemam problema sa prostatom !

I slušam priče "pametnjakovića" koji pokušavaju da ostave utisak tako što me proglašavaju "travarom".
Neće da poveruju da postoji lek za prostatitis, i da se on ne nalazi na rafovima apoteka.

Prosto nemoguće, otkud lek od lekovitog bilja a nema ga u tabletama i injekcijama. ma to je nemoguće, Radovan nas laže, folira, valja čajeve.

Tipični seljački mentalitet. Ako ja ne mogu da izlečim prostatitis, što bi ga tamo neki Radovan izlečio ?

Ovo samo pokazuje koliko je veliki ego farmaceutske industrije, koja ovde ima ekstremno jako uporište.

Kad oni nemaju lek, ne može ga imati niko drugi ! To je poenta cele priče.

Oponira se i nipodaštava sve drugo, što nije pod njihovom ingerencijom.

- - - - - - - - - -

Pio ja proxanu, nije bilo nikakvih pozitivnih efekata. Bacio sranje.
Moj problem je bio u tome sto nisam hteo da idem da pisham na vreme, uvek bih bio lenj i cekao po 15 minuta, nekad i po par sati.
Od kako sam izbacio tu losu praksu zivim normalno. Pijem vops kad hocu i koliko hocu (skoro svaki dan), toplim noge, izbegavam sedenje na ladnom betonu, umerena, a cesta seksualna aktivnost i to je to.
Verovatno bih mogao i da preterujem, ali nemam petlje.
Mnogi podcenjuju koliko je opasno zadrzavati mokracu, ali to je siguran put da dobijes neku urolosku infekciju.

Odlagao si uriniranje po nekoliko sati. I to iz lenjosti ?

E veći biser se odavno ovde nije zakotrljao.
 
Simptomi nespecifičnog prostatitisa bi bili : Tup osećaj u međunožju, nije bol, već nekakav neodređeni pritisak koji ti ne da da sediš pravilno duže vreme. Kao da imaš neko tenisku lopticu u međunožju, pa nastojiš da je ne pritisneš, sediš pomalo nakrivo, na jednu ili drugu stranu. Kada voziš auto duže vreme osetiš kao da se "loptica" upalila. Osetiš oštar bol prilikom ejakulacije (ne uvek), kao i oštar bol prilikom izmokravanja poslednjeg mlaza (takođe ne uvek). Teškoće pri izmokravanju, uvek ti ostane nešto mokraće u bešici.
Kada se "loptica" upali, gubiš želju za seksom. Nastojiš po svaku cenu da izbegneš seks (što je lepšem polu naročito sumnjivo, jel te) a ukoliko do njega dođe nemaš kontrolu nad ejakulacijom.
Problemi sa čestim mokrenjem i sa noćnim mokrenjem su u nekoj fazi II, a nemogućnost zadržavanja mokraće i jako pečenje prilikom izmokravanja sa bolovima su faza III.

Prošao sam kroz sve faze i evo već duže od 20 godina nemam problema sa prostatom !

I slušam priče "pametnjakovića" koji pokušavaju da ostave utisak tako što me proglašavaju "travarom".
Neće da poveruju da postoji lek za prostatitis, i da se on ne nalazi na rafovima apoteka.

Prosto nemoguće, otkud lek od lekovitog bilja a nema ga u tabletama i injekcijama. ma to je nemoguće, Radovan nas laže, folira, valja čajeve.

Tipični seljački mentalitet. Ako ja ne mogu da izlečim prostatitis, što bi ga tamo neki Radovan izlečio ?

Ovo samo pokazuje koliko je veliki ego farmaceutske industrije, koja ovde ima ekstremno jako uporište.

Kad oni nemaju lek, ne može ga imati niko drugi ! To je poenta cele priče.

Oponira se i nipodaštava sve drugo, što nije pod njihovom ingerencijom.

- - - - - - - - - -



Odlagao si uriniranje po nekoliko sati. I to iz lenjosti ?

E veći biser se odavno ovde nije zakotrljao.

Nemam taj osjecaj kao da sjedim na loptici,ali imam cesto bolove kada ne ejkuliram nekoliko dana,isto tako cesto bolove pri ejakulaciji.Meni je za ova 2 dana pomogao caj od vrbovice ili male mlecike,manje mokrim,osjecam neko olaksanje dole,erekcija nesto bolja,i posle ejakulacije danas nisam imao nagon na mokrenje sto je cudo.
 
Nemam taj osjecaj kao da sjedim na loptici,ali imam cesto bolove kada ne ejkuliram nekoliko dana,isto tako cesto bolove pri ejakulaciji.Meni je za ova 2 dana pomogao caj od vrbovice ili male mlecike,manje mokrim,osjecam neko olaksanje dole,erekcija nesto bolja,i posle ejakulacije danas nisam imao nagon na mokrenje sto je cudo.

Stenoza uretre....
Ako se ne ejakulira nekoliko dana povecava se kolicina ejakulata, a posto ne moze da prodje lako to maltretira prostatu i dolazi do bolova...



Da li ti se nekad desi da izleti sperma ko iz topa ili uvek normalno ili polako?

- - - - - - - - - -

Pitaj da ti urade uretrocistoskopiju....
 
Tebrice, nemoj piti alkohol, nemoj sedeti na hladnom, nemoj jesti ljuto, zimi se topli i trudi se da ne razmisljas o tome. Znam da je uzasno tesko ne misliti o tome, i kroz koju nocnu moru prolazis, ali nista se ne sekiraj.
Ako ti se paja ne dize mozda je to i od lekova koje pijes, pogotovu ako su to lekovi za shoranje. Takav osecaj tistenja moze i da izazove i ako imas problema sa praznjenjem debelog creva.
Redovno cimaj paju, prazni prostatu, ali nemoj preterivati. Jednom - dva puta dnevno je prava mera, ipak si ti mlad decko. Nikada nemoj da odlazes shoranje, pij ponekad i caj od jecma, to te ne kosta skoro nista i zivi zivot.

- - - - - - - - - -

Nagon za mokrenje posle ejakulacije moras da imas jer je to nacin na koji se mokracni kanal stiti od invazije bakterija. To je normalno.
Tebe je mozda i malo urolog istripovao, pitanje je da li si ti uopste toliko tezak slucaj kao sto ti on kaze.

- - - - - - - - - -

a jel to opasno i za zenske. Mene ceo dan mrzi da pishkim pa odlazem to tako u beskonacnost.
Za sada mi nista ne fali. :D

Ti nemas prostatu, ali mozes da zapatis neku infekciju besike sto posto.
 
Stenoza uretre....
Ako se ne ejakulira nekoliko dana povecava se kolicina ejakulata, a posto ne moze da prodje lako to maltretira prostatu i dolazi do bolova...



Da li ti se nekad desi da izleti sperma ko iz topa ili uvek normalno ili polako?

- - - - - - - - - -

Pitaj da ti urade uretrocistoskopiju....
A kakve veze moze imati stenoza uretre sa erekcijom?Pa sperma izlazi polako,kao da manje prska nego ranije,kad mi je erekcija bila normalna,sto je i logicno
 
A kakve veze moze imati stenoza uretre sa erekcijom?Pa sperma izlazi polako,kao da manje prska nego ranije,kad mi je erekcija bila normalna,sto je i logicno

Jesi li vozio motor i imao povredu karlice? Jesi li imao neku povredu donjeg dela ledja kada si igrao kosarku, odbojku, fudbal ili bilo sta od sporta?

Jesi li bio operisan ili u bolnici i jesu li ti ikad stavili kateter? Jesi li imao neke infekcije uretre ranije?

Ne, nema to veze. Erekcija nema veze sa misicima koji cede prostatu. Ako izlazi sporije nego pre moze da bude stenoza.

Komplikuje ti se stanje. Stenoza je podlozna za bakterije i tu se stvara infekcija, te ti se zbog toga smanjuje testosteron.

Dolazi do hipogonadizma jer testisi ne proizvode testosteron u dovoljnoj kolicini. I ne mora da ima veze referentna vrednost testosterona.
 
prostata-comparacion.jpg
 
Ja,nakon 7 dana pijenja caja od mala mlecike,mogu reci da ovaj caj stvarno djeluje.Prvi put da imam erekcije,koje se mogu nazvati solidne nakon vise od godinu dana.Erekcije nisu normalne,daleko od toga,ali u odnosu na ranije,su prejake.Ali sam primjetio da nekako otezano mokrim,i morkim u malim kolicinama.Primjetio sam da imam i male bolove u prostati.Zna li neko koliko da pijem ovaj caj,meni je nakon sedmicu napravio znatno poboljsanje,i da li ce mi se daljnjim pijenjem stanje dalje nastavljati da popravlja?Da li je moguce izljeciti upalu pomocu njega?Pio sam ranije uvih h caj,caj za prostatu josif pancic,ma nista mi nisu pomogli.
 
Jesi li vozio motor i imao povredu karlice? Jesi li imao neku povredu donjeg dela ledja kada si igrao kosarku, odbojku, fudbal ili bilo sta od sporta?

Jesi li bio operisan ili u bolnici i jesu li ti ikad stavili kateter? Jesi li imao neke infekcije uretre ranije?

Ne, nema to veze. Erekcija nema veze sa misicima koji cede prostatu. Ako izlazi sporije nego pre moze da bude stenoza.

Komplikuje ti se stanje. Stenoza je podlozna za bakterije i tu se stvara infekcija, te ti se zbog toga smanjuje testosteron.

Dolazi do hipogonadizma jer testisi ne proizvode testosteron u dovoljnoj kolicini. I ne mora da ima veze referentna vrednost testosterona.
Nisam imao nikakve povrede,niti ista,samo sam tako reci preko noci primjetio da su mi erekcije nestale.U to vrijeme sam imao i stomacne tegobe,kasnije sam otkrio da imam Helicobacter,pa sam pio terapije za to 2 puta,ali jednom prilikom kada sam pio antibiotik za grlo,doksiciklin,erekcije su mi se nakratko popravile.E to je bilo prije godinu i po,ni jedan antibiotik kasnije sto sam pio nije mi pomagao sto se tice erekcije.Na pocetku sam mislio da je to povezano sa Helicobacter-om,ali kasnije citajuci po netu,sam naisao na to da moze takve probleme uzrokovati upala prostate,i vidio sam da j imam sve te simptome prostatitisa na koje nisam paznju ni obraco.Pa sam poceo grijati prostatu,i erekcije mi se poprave,sto je potvrdilo moje sumnje.A sada kada mi je ovaj caj od vrbovice pomogao dosta,siguran sam da je prostatitis sto po sto.:)
 
Evo nađoh podatak koji govori zašto je Epilobium angustifolium (ruski čaj) najefikasnije sredstvo protiv prostatitisa, od svih drugih predstavnika epilobium roda (gde spada i mala mlečika - epilobium parviflorum ).

" We have previously shown that extracts of different Epilobium species, a phytotherapeutic agent used in folk medicine as a treatment for benign prostatic hyperplasia, inhibit proliferation of human prostate cells. The selectivity of this effect was evaluated in four different human cell lines (PZ-HPV-7, normal prostate cells; LNCaP, transformed prostate cells; HMEC, mammary cells, and 1321N1, astrocytoma cells). Different extracts of Epilobium species (E. rosmarinifolium, E. spicatum, and E. tetragonum) had similar growth-inhibitory effects in all cell lines tested, indicating a lack of specificity for prostate cells. Inhibition of DNA synthesis was mostly due to the nonpolar fraction of the extracts which is expected to contain flavonoids and sterols. Polar fractions were devoid of activity with the exception of that from E. rosmarinifolium. This species is the most potent in the antiproliferative effect and contains the highest concentration of oenothein B, a hydrolyzable ellagitannin. Oenothein B inhibited DNA synthesis in all four cell lines tested. Extracts of E. angustifolium (the Linne denomination of E. spicatum) and of E. spicatum from different sources were compared for their ability to inhibit DNA synthesis and for their oenothein B content. The E. angustifolium extract contained an amount of oenothein B 40-fold higher than the other extract of the same species and was ten times more potent in inhibiting DNA synthesis in a human prostate cell line.

These results indicate that Epilobium extracts inhibit proliferation of prostate cells in a nonspecific manner. Oenothein B may play a role in this effect, but other active compounds are also present. The difference observed between extracts from the same species underscores the importance of determination and standardization of active ingredients in phytotherapeutic agents. "

Ako je suditi po ovim istraživanjima E. angustifolium je 10 puta efikasniji od male mlečike i ostalih biljaka istog roda.

I to u sprečavanju ĆELIJSKE PROLIFERACIJE ? BENIGNE HIPERPLAZIJE PROSTATE.

Ruski čaj kako vidimo blokira sintezu DNK novonastalim ćelijama koje učestvuju u proliferaciji, umnožavanju ćelija, hiperplaziji ili benignom uvećanju korpusa prostate.

Na isti način blokira i sintezu DNK novonastalim tumorskim ćelijama kod poliplazije i rasta kanceroznog tkiva.
 
Ja sam primjetio da osjetim hladnocu kada sjednem negdje,recimo u gradski prevoz,ili na klupu na polju.iako nije hladno vrijeme,stavise vrucina.Cesto moram stavljati ruke pod guzicu.Nazalost,meni je vrbovica pomogla nakratko sto se erekcije tice,tako da sam opet na starom.
 
Bio je to samo placebo sinak.

A siguran sam da ti je i problem sa erekcijom psihološke prirode. Ja sam prošao sve faze prostatitisa i nikada nisam imao problem sa erekcijom. Sa kontrolom ejakulacije i samom željom za seksom, da ali sa erekcijom ne.
Mislim da si sam ušao u spinovanje strahova koji su bez realne osnove. Rezultat toga je erektilna disfunkcija, koja mislim da nema organskih uzroka.
Pokušaj sa ruskim čajem. To je izmeđuostalog i adaptogena biljka, tako da ti može pomoći i sa tog aspekta.
Preosetljivost na hladnoću je siguran znak da ti se prostata uzjogunila.
 
Bio je to samo placebo sinak.

A siguran sam da ti je i problem sa erekcijom psihološke prirode. Ja sam prošao sve faze prostatitisa i nikada nisam imao problem sa erekcijom. Sa kontrolom ejakulacije i samom željom za seksom, da ali sa erekcijom ne.
Mislim da si sam ušao u spinovanje strahova koji su bez realne osnove. Rezultat toga je erektilna disfunkcija, koja mislim da nema organskih uzroka.
Pokušaj sa ruskim čajem. To je izmeđuostalog i adaptogena biljka, tako da ti može pomoći i sa tog aspekta.
Preosetljivost na hladnoću je siguran znak da ti se prostata uzjogunila.
A ne znam,ne moze biti nesto psiholoske prirode ako erekcije nemam ni u jutru,jer je to nesto na sta psiha ne utice,to se desava spontano.Imam i probleme sa ajakulacijom,zeljom,itd.Ne bih eksperimentisao sa necim sto se preko interneta narucuje,jedino ako se moze u apoteci kupiti.
 
Pa šta čekaš onda sinak, pravac apoteka i traži Finasterid.

Ako se plašiš prirodnog alfa 5 inhibitora (epilobium angustifolium) ti onda navali na sintetički, i rešio si problem.

.....................................................................................................................................................................................................
"Svako je lud na svoj način " reče đavo i sede u koprive.
 
Pa šta čekaš onda sinak, pravac apoteka i traži Finasterid.

Ako se plašiš prirodnog alfa 5 inhibitora (epilobium angustifolium) ti onda navali na sintetički, i rešio si problem.

.....................................................................................................................................................................................................
"Svako je lud na svoj način " reče đavo i sede u koprive.

Pa zar nije najbolji inhibitor msm prirodni testerasta palma?I ti inhibitori se koriste za uvecanje prostate kod starijih muskaraca,isto tako ljudi koji imaju genetsku celavost,cesto koriste te preparate tipa propecia.Izucavao sam o tome ranije dosta,posto mi se je kosa dosta prorijedila.A cuo sam da ima to svojstvo zeleni caj isto.I kakav je to ruski caj,mi smo u ratu imali neki crni caj,koji se zvao ruski.
 

Back
Top