PARADOX!!

Konstantin_de_Sisti

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
321
Ja jesam srpski nacionalista, ali sam svestan realnosti.... citajuci danasnju Politiku naisao sam na sjajnu kolumnu Jova Bakica... i sada, da ne bih radio copy-paste celog tekta evo samo poslednjeg pasusa koji je jako zanimljiv:

"Елем, национализам води неочекиваним резултатима: инсистирањем на Косову у Србији српски националисти на дуги рок раде у албанском интересу; а албански националисти, вођени жељом за независним Косовом, пропуштају шансу да на дуги рок остваре албанску државу која би зацело била већа од Косова."

u ovim okolnostima, po meni Srbija bi trebalo da uradi sledece:
1) ako nam vec otimaju kosovo, izboriti se za to da nas ne pritiskaju da ga priznamo
2) zadrzati sever kosova, a mucene srbe sa juga naseliti u centralnu srbiju, manastirima i crkvama obezbediti zastitu
3) raditi na tome da srbija postane jaka drzava i u povoljnim okolnostima u buducnosti pokusati da se ova nepravda ispravi
 
То је О.К.Али проблем је много дубљи,и начини за његово решавање подразумевају јако болне резове,укључујући и промену менталитета нас самих.Значи потрбан је консензус свих српских странака око неких ствари,чега није било више од 100 година!
 
naravno.... cak i da nam uzmu kosovo, ne mozemo i ne smemo to shvatiti kao kraj ove drzave.... srpska vojska je jos 1878 prv put oslobodila kosovo, ali je odlukom velikih sila u becu bila primorana da se povuce, nazalost... trazio sam slicne primere u istoriji.... grcka i turska nakon kratkog rata pocetkom 20ih godina 20og veka su potpisale sporazum o razmeni stanovnistva. tom prilikom je oko 500,000 turaka otislo iz severne grcke, a oko 1,500,000 grka napustilo je malu aziju... zasto je to bitno? grci su (moze se reci zauvek) napustili teritoriju koju su naseljavali preko 2500 godina, teritoriju koja je bila integralni deo grcke civilizacije, jedan od jezgara hriscanstva... i sta sad? grca i dalje zivi, jaca je nego ikad.... moramo biti realni, ali ne cedinski ili seseljevski realni.... cekaju nas bolne odluke...
 
"Елем, национализам води неочекиваним резултатима: инсистирањем на Косову у Србији српски националисти на дуги рок раде у албанском интересу; а албански националисти, вођени жељом за независним Косовом, пропуштају шансу да на дуги рок остваре албанску државу која би зацело била већа од Косова"

e ovo je cudno, vasi nacionalisti rade za nas, a nasi za vas hmm... ima istine u ovome
 
Konstantin_de_Sisti:
Ja jesam srpski nacionalista, ali sam svestan realnosti.... citajuci danasnju Politiku naisao sam na sjajnu kolumnu Jova Bakica... i sada, da ne bih radio copy-paste celog tekta evo samo poslednjeg pasusa koji je jako zanimljiv:

"Елем, национализам води неочекиваним резултатима: инсистирањем на Косову у Србији српски националисти на дуги рок раде у албанском интересу; а албански националисти, вођени жељом за независним Косовом, пропуштају шансу да на дуги рок остваре албанску државу која би зацело била већа од Косова."

u ovim okolnostima, po meni Srbija bi trebalo da uradi sledece:
1) ako nam vec otimaju kosovo, izboriti se za to da nas ne pritiskaju da ga priznamo
2) zadrzati sever kosova, a mucene srbe sa juga naseliti u centralnu srbiju, manastirima i crkvama obezbediti zastitu
3) raditi na tome da srbija postane jaka drzava i u povoljnim okolnostima u buducnosti pokusati da se ova nepravda ispravi

Чему ова ПРОТИВУСТАВНА ПОДМЕТАЧИНА од теме......мислиш ако си ставио аватар са болидом који има шајкачу да можеш да пишеш овакве небулозе.....
је л' ти то неког наговараш......о чему се ради....... :roll: :roll: :roll:
 
eremita:
Чему ова ПРОТИВУСТАВНА ПОДМЕТАЧИНА од теме......мислиш ако си ставио аватар са болидом који има шајкачу да можеш да пишеш овакве небулозе.....
је л' ти то неког наговараш......о чему се ради....... :roll: :roll: :roll:

nacionalno obelezje tvog naroda a ti tako o njemu... heheheeee
 
zasto tako eremita???!!! ne podmecem nista, a ako si iole citao moje danasnje postove mozes doneti zakljucak o mojim stavovima..... ne nagovaram nikoga... ovo su moja razmisljanja.... nnisam izneo to da ce se kosovsko pitanje resiti kad se drzava Srbija vrati na KiM, a kosovari ne budu tamo... to je jedino resenje.... srbi i albanci ne mogu ziveti zajedno na KiM.. to je jasno....
 
ne obracjaj pazhnju na eremitu, on je lokalni klovan ovde a mrzhnja mu je zapenushala mozak i zachepila sve sive cjelije. za razliku od toga shto nashi politichari brbljaju i mantraju, a nemaju predstavu kako bi to izgledalo u realnosti i u buducjnosti, ovo iz prvog posta ima nekog smisla i vredi o tome razmishljati.
 

Back
Top