Legalizovanje lakih droga

Da li ste za legalizovanje lakih droga?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Posto Srbija ide putem demokratije i Evropske Unije i stazom razvijenih zemlja mislim da bi u Skupstini Srbije trebalo staviti na dnevni red pitanje legalizovanja lakih droga.

Lake droge
Primeri lakih droga su kanabis, meskalin, psilocibin i LSD. Pojam lakih droga se najčešće upotrebljava za indijsku konoplju (marihuanu ili hašiš) jer nije povezana sa smrtnim slučajevima, niti kriminalom i nasiljem među korisnicima, niti postoje dokazi da izaziva fizičku zavisnost. Ovo razlikovanje lakih i teških droga je važno za politiku droga Holandije, gde je uzgajanje i upotreba konopnje tolerisana. Neke psihodelične droge, poput psilocibina i LSD-a se takođe smatraju lakim drogama jer ne postoje dokazi da izazivaju fizičku zavisnost i skoro je nemoguće predozirati se njima. Ali postoje zdravstveni rizici vezani za njihovu upotrebu.

Preuzeto sa wikipedije
 
Uvek za legalizaciju MJ.
LSD, meskalin i psilobicin ne bih svrstao u grupu laksih. Oko njih sam ambivalentan i ne bih gurao njihovu legalizaciju. Jedno je kada je neko uduvan i malo se vise smeje, nesto sitno tripuje i sl., a drugo kada neko trci i skace po gradu i hvata leptirice sto vazi za sve ove 3 droge. Ipak ako one dolaze u paketu sa MJ onda OK.
Inace jedna zanimljiva prica od pre par godina je vezana za drogu slicnu LSD-u. Nova stvar je tada postala tatula. To je zbun sa bobicama, koje prelaze put od zelenih, preko braon do crnih. Jedenje tih bobica izaziva halucinacije kao LSD recimo. U nedostatku LSD-a, meskalina itd., ali i pameti par meseci se brala i jela tatula. Problem sa njom je sto je za razliku od drugih lako overdozirati se-otrovati se, tako da su mnogi zavrsili u bolnici. Inace ta biljka raste po celoj Srbiji bez ikakve namere o uklanjanju.
E sad da li je bolje da se rokaju otrovnim tatulama bez ikakve kontrole ili LSD-jem koji je othranio pola americke populacije u '70.-im ili meskalin koji su koristili indijanski vracevi?
 
A kada će na dnevnom redu u Skupštini Srbije biti legalizovanje LsD (ličnog srpskog dohotka) na nivou Evropske Unije? Razvoja privrede na nivou... npr. te Holandije? Standarda? Socijalne politike?
...Holanđani imaju lale i turizam.
Mi imamo šljivu, ali brend za džemove Slovenci, a brend za Šljivovicu Nemci.
A da, Holanđani imaju tranvestite i travu. Njihov brend.
Glasala sam NE. Kada zavolimo sopstvenu rodnu grudu (makar u saksiji ;) ), i naučimo da je čuvamo i cenimo, da radimo za Zemlju i sebe, možemo da polemišemo i o 'nadogradnji opuštanja posle rada'.
 
zainteresovana:
A kada će na dnevnom redu u Skupštini Srbije biti legalizovanje LsD (ličnog srpskog dohotka) na nivou Evropske Unije? Razvoja privrede na nivou... npr. te Holandije? Standarda? Socijalne politike?
...Holanđani imaju lale i turizam.
Mi imamo šljivu, ali brend za džemove Slovenci, a brend za Šljivovicu Nemci.
A da, Holanđani imaju tranvestite i travu. Njihov brend.
Glasala sam NE. Kada zavolimo sopstvenu rodnu grudu (makar u saksiji ;) ), i naučimo da je čuvamo i cenimo, da radimo za Zemlju i sebe, možemo da polemišemo i o 'nadogradnji opuštanja posle rada'.

Morao sam da ustanem dok sam ovo citao. Ovakav hvalospev se nije zaorio talasima interneta, od kada je monika levinski odlucila da zivi bez struje, u nekom napustenom hangaru.
 
Дрога је дрога!!! Прво лаке а после и остале дроге па и све друге Европске глупост!!! Уместо да из Европе узмемо најбоље ствари ми се прво ухватисмо за дрогу, педере и сличне болештине!!!
 
Nekada su ljudi naivno verovali i da droga koja je ubrizgana ne stvara naviku, pa je sa pronalaskom sprica 1846. pocela masovna upotreba morfina...

Sto se tice hasisa, dugotrajna zlo(upotreba) prouzrokuje halucinacije uzasnog sadrzaja, izuzetno izrazenu agresivnost i opstu slabost. Krci put shizofreniji koja se bez upotrebe istog ne bi pojavila, ili bi se pojavila znatno kasnije.
Postoji podatak da je Marko Polo iz Persije doneo pricu o seiku El Dzebalu koji je hasis upotrebljavao u obucavanju svojih sledbenika za krvolocne ciljeve, i da odatle, od reci hasisin, potice naziv za ubicu-asasin.

Kad se radi o korisnicima LSD-ja zbog osecaja neunistivosti, cesto su skloni samoubistvu.

Sto se tice Holandije, tamo su uzgajanje i upotreba konoplje pod strogom kontrolom. Ne radi se tu o toleranciji…

p.s. Inace, postoji razlika izmedju marihuane I hasisa.
 

Back
Top