Kako uspostaviti tel. vezu PC- tel. bez interneta

robocap

Zainteresovan član
Poruka
317
Da li je moguće razgovarati preko kompjutera koristeći samo slušalice i mikrofon i eventualno neki program a da se ne bude istovremeno povezan na internet. Ako jeste, kako se to radi šta je potrebno uraditi ili eventualno koji je program potreban da se to izvede. Navesti ime programa i gde se može naći , poželjno je da bude free.
 
robocap:
Da li je moguće razgovarati preko kompjutera koristeći samo slušalice i mikrofon i eventualno neki program a da se ne bude istovremeno povezan na internet. Ako jeste, kako se to radi šta je potrebno uraditi ili eventualno koji je program potreban da se to izvede. Navesti ime programa i gde se može naći , poželjno je da bude free.
Moraces da budes precizniji sta zapravo zelis da postignes.
- Ako zelis da razgovaras od kuce sa nekim u drugom gradu, drzavi.. to tako ne moze.
- Ako zelis da razgovaras sa nekim sa kime si u LAN-u, moze, korsiti Netmeeting.
 
Izvinjavam se što nisam odmah odgovorio. Evo o čemu se tačno radi. Hteo bih da preko modema na neki način "premostim" vezu line - phone i bez posredstva interneta zovem normalno kao sa telefonskog aparata koristeći slušalicu i mikrofon priključenu u kompjuteru. Pregledavajući ponudu baš ovde na krstarici našao sam jedan program koji se zove "PC to phone" i koji nudi baš to što meni treba, ali taj program ne može da se skine tj. meni ne otvara stranicu sajta, ( ko ne veruje neka proba). Iz tog razloga sam pitao da li neko zna drugi način ili neki drugi program koji bi mi obezbedio tu funkciju. Ako treba još neko objašnjenje?
 
marko47:
start==>run==>dialer.exe
Svaka čast konačno neko ko zna . Samo imam problem, veza postoji , dialer je tu ali nemam ton na slušalici samo na modemu i ne funkcioniše mikrofon odnosno ne čuje me onaj koga zovem. Jel ima još neko podešavanje. Da pomenem da kad probam preko kontrol panela sve radi ali ovako ne.
Znači sad pozivam broj i čujem kad se neko javi ali samo preko modema a mene ne čuju.
Ima li rešenje?
Hvala.
 

Back
Top