ovako su podelili harač, kolač...

filatelista. pa šta?

Veoma poznat
Poruka
13.059
DSS/NS

1. Premijer 2. MUP 3. Energetika 4. Infrastruktura 5. Kosovo i Metohija 6. Trgovina 7. Prosveta 8. Vera

DS

1. Potpredsednik za evropske integracije 2. Finansije 3. Odbrana 4. MIP 5. Pravda 6. Poljoprivreda 7. Telekomunikacije i informatičko društvo 8. Rad i socijalna politika 9. Državna uprava i lokalna samouprava 10. Zaštita životne sredine 11. Kultura 12. Dijaspora 13. Ministar bez portfelja za NIP

DS će dati i predsednika Narodne skupštine. Predsednik Srbije i DS-a Boris Tadić koordiniraće službama bezbednosti u okviru Saveta za nacionalnu bezbenost, kojim će predsedavati.

G17 plus

1. Ekonomija i regionalni razvoj 2. Zdravlje 3. Nauka 4. Omladina i spor
 
Ono što ja očekujem
Koštunica, Jočić, Naumov, Rašković-Ivić, ne znam da li će Vuksanović ostati i sadašnji ministar vera...
Đelić, zadužen za privlačenje investicija i iintegracije (kao Labus u prethodnoj) ali ne i ministar finansija. Ili će to spojiti pa će biti jedno. Šutanovac možda odbrana, ili čeka da se izrotira Bulatović, pa da on sedne, MIP-nemam blage predstave, Telekomunikacije verovatno Đilas, socijala-Goca Matković (lično bila moj favorit za kandidata za Premijera), ostale nemam pojma i ne znam gde će uglaviti Vlahovića, mora i on nešto dobiti.
Kod G17+ Mlađa, Tomica, a za sport, nemam pojma.
Ima 22 ministarstva + potpredsednik + Premijer
 
Ne bih da cepidlačim i da kvarim ovu "harmoniju", ali mnogi resori u stvari ne zavise od ovakvog plastičnog prikaza podele resora ministarstava. Zašto?

Evo, kako beše do sada - zdravlje je kontrolisala G17+, socijalu DSS. Ali , u životnoj prepletenosti nekih stvari dođemo do sledeće situacije - trudničko bolovanje i problem nataliteta. Jedni (G17+) se ubiše od opravdavanja restriktivnih mera po pitanju trudničkog bolovanja u korist "ugradnje veštačkih kukova - biser Tomice Milosavljevića" dok drugi (DSS) ni reči ne lanuše o tome (kao, principijelno ćutanje zbog mira u kući), a u Socijalnom im trudnice dobijaše otkaze (radi istine, nisu im produženi ugovori na određeno vreme zato što su "zakačile" ) - primer iz Novog Sada...Verujem da nismo usamljeni, na žalost.

Generalno, iako sam i lično pogođen ovakvom politikom (al' kasno je za moju ženu i mene, ne potpadamo pod neke eventualne promene), ne mogu da shvatim ravnodušnost koja preovladava u vlasti koja se (makar i samo deklarativno) zalaže za povećanje nataliteta.

Znam da ovo neće naići na neki veći odjek kod ostalih forumaša i da su neke, "mnogo slađe za prepucavanje" teme mnogo interesantnije, ali ja rekoh i spasih dušu, a vi?
 
ono čemu se iskreno nadam da neće biti kao u prošloj Vladi sve razdeljeno, već među stranačka kontrola, pa da će zamenici ministara biti iz drugih partija.
I ne znam šta je sa Lončarevom idejom o profesionalizaciji stručnih službi u ministarstvima, hoće li to ostati. ili menjaju sve do kafe kuvarica.
Mislim da je idealna prilika da se stvori jedna klima u društvu o potrebi profesionalizacije državne uprave.
 
filatelista:
ono čemu se iskreno nadam da neće biti kao u prošloj Vladi sve razdeljeno, već među stranačka kontrola, pa da će zamenici ministara biti iz drugih partija.
I ne znam šta je sa Lončarevom idejom o profesionalizaciji stručnih službi u ministarstvima, hoće li to ostati. ili menjaju sve do kafe kuvarica.
Mislim da je idealna prilika da se stvori jedna klima u društvu o potrebi profesionalizacije državne uprave.
То бих и ја волео, међутим ако постоји међустраначка контрола онда није ни важно ко добије који ресор ...
 
Lacibg:
То бих и ја волео, међутим ако постоји међустраначка контрола онда није ни важно ко добије који ресор ...
И ја бих волела.

Али, то, у неким другим околностима, можда, доиста, не би ни било толико важно ко добија који ресор.
 
Niko ko je glaao za DS nema ni jedan razlog za zadovoljstvo.
DS je pobedila na izborima i dobila mrvice, a koštunica je odigrao ozbiljno i zadržao sve što mu treba MUP i investicije. Još su dobili da i dalje drmaju prosvetom i sjebu budućnost ovoj zemlji do kraja.

Velika sramota za DS a koliko čujem i odbori su u haosu i nezadovoljstvo je veliko.
 
Eraserhead:
Niko ko je glaao za DS nema ni jedan razlog za zadovoljstvo.
DS je pobedila na izborima i dobila mrvice, a koštunica je odigrao ozbiljno i zadržao sve što mu treba MUP i investicije. Još su dobili da i dalje drmaju prosvetom i sjebu budućnost ovoj zemlji do kraja.

Velika sramota za DS a koliko čujem i odbori su u haosu i nezadovoljstvo je veliko.

Glede prosvete...Šta misliš, vreme li je ukinuti veronauku/građansko ? Mislim, čemu zamlaćivati osnovce...
 
Neki Beogradski odbori DSa već večeras imaju sastanke.

Ovo je sa jednog drugog foruma:

Premijer: Vojislav Kostunica - DSS
Potpredsednik: Bozidar Djelic - DS
MUP: Dragan Jocic - DSS
Odbrana: Dragan Shutanovac - DS
Sef diplomatije: Ivan Vujacic - DS
Finansije: Dusan Petrovic - DS
Ekonomija: Mladjan Dinkic - G17
Pravda: Milan Markovic - DS
Ministarstvo za Kosmet: Sanda Raskovic-Ivic - DSS
Energetika: Radomir Naumov - DSS
Ministarstvo infrastrukture: Velja Ilic - NS
Prosveta: Aleksandar Popovic - DSS
Zdravlje: Tomica Milosavljevic - G17
Socijalna politika: Gordana Matkovic - DS
Ministarstvo Vera: Dubravka Filipovski - NS
Trgovina: Milan Parivodic - DSS
Drzavna uprava: Rasim Ljajic - SDP
Zivotna sredina: Andjelka Mihajlov - DS
Kultura: Vida Ognjenovic - DS
Ministar bez portfelja zaduzen za NIP: Dragan Djilas - DS

Dakle ovo nije zvanican spisak ministara, a za sada su nepoznati jos ministri za Nauku (G17), Poljoprivredu (DS), Dijasporu (DS), Sport (G17), Telekomunikacije (DS)

Ako je ovako onda je Ivan Vujačić prijatno iznenađenje. Dušan Petrović dokaz da je ovo najobičnija podela plena. Milan Marković je besmisleno rešenje i još jedan dokaz udomljavanja partijskoig vrha. Dragan Đilas ide gde su pare kao i devedesetih kada je radio sa Miloševićem.

Ministre iz DSSa neću da komentarišem.
Glede prosvete...Šta misliš, vreme li je ukinuti veronauku/građansko ? Mislim, čemu zamlaćivati osnovce...

Dobra ideja. Veronauka je uvedena kada su nakon izručenja Miloševića ljudi iz vrha SPC od Đinđića to zahtevali u zamenu za njihovo ćutanje o izručenju. Kao protivteža je uvedeno građansko. I jedno i drugo treba izbaciti.
 

Back
Top