sirena

RAJIC

Primećen član
Poruka
568
u zadnje dve nedelje se par puta desilo da iz kompjutera izlazi zvuk kao sirena. napominjem , ne iz zvucnika vec iz kucista. da li neko zna sta je u pitanju? sve deluje normalno ,jednom sam ostavio i prestalo je posle nekoliko minuta. :confused:
 
To sto ti pisti se zove piper,izgleda kao mali zvucnik i povezan je na maticnu plocu,sluzi da te obavesti da nesto nije uredu sa komponentama...
E sad,moze da bude gomila stvari,temperatura,lose prikacena kartica,kvar RAM memorije itd...
Meni izgleda kao povisena temperatura,ali ovo je nagadjanje...
 
Klothius skini kuler sa procesora pa probaj da upalis komp...
Probaj da izvadis graficku pa da uplais komp...
Probaj da OC procesor za 20 fsb odjednom pa probaj da upalis komp...
Poenta uvek pisti...
Uvek razlicito pisti,na taj nacin ti govori sta ti ne valja...
 
To se dogadja jedino kada je u biosu podeseno da te obavesti kada temp proc-a predje odredjenu temp. Moze da bude zbog toga,ali je to retkost,posto na deafult-u skoro sve ploce imaju to iskljuceno. Inace ako preteram sa oc-em,nista mi ne pisti,vec nece se boot-uje,pa se onda sam cmos resetuje. Inace ja vec imam overklokovan proc i da ti kazem da 20mhz FSB-a(9x20=180mhz) sa stock 1.8 opusteno radi( ne brini se,shvatio sam poentu). Usput s obzirom da mi nije ukljuceno ono za upozorenje opusteno bi se upalio komp kada bi skinuo kuler i posle nekih 5 min jezgro bi mi se,verovatno, istopilo(guram 1.7v u njega :) ). E sad treba da sacekamo i da vidimo odgovor na dvr-liberty-evo pitanje. Ja sam pretpostavio da pisti u toku startovanja kompa. Ako je u toku rada,moze da se desi da je temp. Inace moze i da pisti i ako nije ubacen proc,ako nije ubacena ram mem,ako je bios korumpiram itd.
 
Klothius:
Ne pisti zbog temperature,vec,obicno,zbog memorije. Reci ti nama koja ti je ploca i kako ti pisti(ono na primer dva kratka i jedan dug).
maticna ploca--abit nf7-s/nf7,nf7-v (nvidia-nforce2)
procesor--amd sempron1,75ghz
ram--2x256
graficka--nvidia corp geforce 7600gs
 

Prilozi

  • speedfan.jpg
    speedfan.jpg
    45,2 KB · Pregleda: 11
  • speedfan 1.jpg
    speedfan 1.jpg
    75 KB · Pregleda: 4

Back
Top