HDTV VS DVD

Zlaja87

Primećen član
Poruka
867
Skinuo sam juce epizodu prison break u .mkv ili ti popularnije HDTV formatu.
Naravno zamerki na kvalitet nema,medjutim interesuje me koliko je realno i da li je bolji od .vob tj,DVD kvaliteta?
Na zalost nemam kvalitetan monitor pa da potpuno uzivam u HDTV,pa me zanimaju vasa misljenja,da napomenem jos da epizoda od 40minuta zauzima 1,2Gb...
 
Au bre ZLAJO, 40min 1,2GB tebi se bas prohtelo da vidis titl na TVu koji gledaju u seriji :lol:

Nego moram opet da ti se natovrznem, ali mozda gresim.
.mkv je Matroska Video Stream, nesto kao xvid ili divx samo u sebi u jednom fajlu moze da ima vise video, audio fajlova kao i vise titlova najslicnije DVDu. npr iz mediaplayera pustis fajl desni klik na sliku i biras audio i titl, strava.
Poenta price da to nije HDTV u izvornom obliku vec kao divX od DVD a. Ako je 120min DVDa 4,7GB a hdtv ima vecu rezoluciju(i velicinu) DVD40min=1.56GB a HDTV 40 min=45gb/3=15GB znaci da je taj fajl~ 10 puta kompresovan(a`la DVD kvalitet).
 
Oggy:
Au bre ZLAJO, 40min 1,2GB tebi se bas prohtelo da vidis titl na TVu koji gledaju u seriji :lol:
Morao sam sebe da castim :D

Oggy:
Nego moram opet da ti se natovrznem, ali mozda gresim.
Oteraces me na DRUSTVO ako ovako nastavis :D hehe...
Oggy:
.mkv je Matroska Video Stream, nesto kao xvid ili divx samo u sebi u jednom fajlu moze da ima vise video, audio fajlova kao i vise titlova najslicnije DVDu. npr iz mediaplayera pustis fajl desni klik na sliku i biras audio i titl, strava.
Ovo se ne poklapa bas,mada moguce zato sto je jedna epizoda pa nemam da biram audio...
Oggy:
Poenta price da to nije HDTV u izvornom obliku vec kao divX od DVD a. Ako je 120min DVDa 4,7GB a hdtv ima vecu rezoluciju(i velicinu) DVD40min=1.56GB a HDTV 40 min=45gb/3=15GB znaci da je taj fajl~ 10 puta kompresovan(a`la DVD kvalitet).
Puu,mucim se ceo dan da skinem 1,2gb umesto 350mb i na kraju mi kazu to nije HD :!:
A reci mi u kom je formatu taj HDTV onda?
Koliko sam ja razumeo to je nekompresovan sirov materijal,koji zauzima mnogo i bruka je dobar kvalitet(logicno)...
Inace dobro je sto se bar neko nasao da mi odgovori ;)
 
Zlaja87:
Morao sam sebe da castim :D
Ako, sta je zivot ako se na razmazimo s`vremena na vreme:)

Nisi me razumeo za matroska video, moze ali NEMORA da ima vise audio i\ili sub u fajlu.Poenta je da je sve sto ti trebe spakovano u jedan fajl.

Aj bas da potrazim koji je format HDTV. DVD je onaj .vob a za ovaj cu videti.
Koliko sam ja razumeo to je nekompresovan sirov materijal,koji zauzima mnogo i bruka je dobar kvalitet(logicno)...
A ja sam razumeo da ima vecu rezoluciju i bitrate(od DVD npr) pa samim tim i velicina je srazmerna;) A i DVD je nekompresovan.

Daj da se obrazujemo kad dodje vreme da budemo geniji! :lol:
 
Oggy:
Daj da se obrazujemo kad dodje vreme da budemo geniji! :lol:
Pa o tome ti pricam :lol:
Sto se tice rezolucije,da definitivno je veca,samim tim i cistija slika a proporcionalno tome i velicina file-a je veca ;)
Ono sto sam za sad shvatio jeste da ako nemas dovar TFT monitor ili Neki plazma TV koj je prikacen na TV out,nisi ni blizu slike koju mozes da vidis sa full opremom 8) 8-)
Ako nesto saznas,ili ako se jos neko ukljuci u temu,napisite da bar vidimo sa cime imamo posla ;)
 
Pod 1. CRT monitori imaju vecu rezoluciju od TFT i Plasme pa bi na njima bila lepsa slika...Mada ovi noviji ce i njih da usiju..Ali plasma i TFT TVi su veci pa onda...

Najbolje je, po meni i probao sam, na VGA out (onaj za monitor, ne TV out) TFT TV da se nakaci...Joj filma!!!!A ekran 108cm dijagonala, Sony Bravia....Auuuu.
 
Ne znam,ja sam prvi pristalica CRT monitora ali kad pustim HD na TFT wide screenu,slika mi je mnogo bolja!
A slazem se,TV Plazma koja ima PC ulaz(VGA) + sa ovakvim kvalitetom snimka ne bih izlazio iz sobe!
I onda se probudim i pogledam samsung 753s i NEO od 72cm,popijem malo mleka i vratim se da spavam :(
 
Mislio sam na CRT monitore za PC, bolji je film na njima nego na TFT jer imaju vecu rezoluciju. A kad se gleda na TVu obicni CRT ne mogu ni da prismrde TFT i Plasma TVima koji imaju vecu rezoluciju u ovom slucaju. Sacekamo 1-2 godine pa ce i TFT TVi(29" i vise) da padnu cene oko 30-50K...:)

.TS --->HDTV sample file (Transport Stream MPEG-2 video stream)
The .TS file format is used to broadcast high-definition TV (HDTV)
 
Ljudi,skinula sam film u tom mkv formatu ali ja bi htela da ga konvertujem u divx.(da ne moram da ga gledam na kompjuteru)Da li bi mogla to jednostavno da izvedem i kako ?
Hvala unapred i nadam se da nisam pogresila temu
 
korana02:
Ljudi,skinula sam film u tom mkv formatu ali ja bi htela da ga konvertujem u divx.(da ne moram da ga gledam na kompjuteru)Da li bi mogla to jednostavno da izvedem i kako ?
Hvala unapred i nadam se da nisam pogresila temu

ćao što se tiče tog formata taj i ja sam jedan kratki film skinuo uspomena na junaka jednog koji je dao život da bih spasio svog druga posvećeno njemu
i ja sam hteo da pretvorim u dvx iz mkv ali kad sam video da me izbacuje da dr dvx ne prepoznaje svakojake programe sam probao i ništa teško šta ćeš moći da uradiš želim ti da uspeš ako ja nisam onda barem ti pozdrav
 
Ja sam preko satelita gledao hdtv kanal u punom kvalitetu tj 1980x1080i na tft monitor samsung 931bf i mogu da kazem da je slika veoma kvalitetna i detaljna. Neverujem da se takva slika moze dobiti na crt monitore jer ipak po kvalitetu slike su tft monitori u prednosti nad crt.
 
Dzagy:
Ja sam preko satelita gledao hdtv kanal u punom kvalitetu tj 1980x1080i na tft monitor samsung 931bf i mogu da kazem da je slika veoma kvalitetna i detaljna. Neverujem da se takva slika moze dobiti na crt monitore jer ipak po kvalitetu slike su tft monitori u prednosti nad crt.
Nije monitor jedina stvar koja treba da izvuce full sliku iz HDTV-a...
 

Back
Top