Problemi prilikom pristupa pricaonici irc.krstarica, svakidasnja rasprava

Zavisno od operatera koji te banovao.. Na catu rade operateri koji imaju ovlastenja banovanja..

Sad ne znam razloge zasto si banovan, ali u svkaom slucaju, ban koliko se ja sjecam traje najmanje 3 minuta pa na vise.. zavisno od prekrsaja koji si napravio..

Ako si banovan po IP adresi, postoji mogucnost da si spamovao i reklamirao nesto te su te i banovali po tvom osnovu... Najbolje je da se obratis nekom od operatera i da pitas za razloge, te i pitanje koje postavljas i ovde..
 
GZ , ovo nije običan ban , već ban na server verovatno , dok ne može da uđe na krstaricu , ovo je verovatno turio neko od IRC-op admina , ili automat koji banuje proxy adrese. Sve zavisi ko ti je provajder , a on najverovatnije koristi proxy. znači budi ubeđen da nisi samo ti banovan nego njih par stotina u najboljem , ili više desetina hiljada korisnika interneta u najgorem slučaju.
 
E taman sam i ja teo da postavim ovu temu...
Ovo se meni prikaze kad probam da se konektujem...

°° 20:08:14 °° * Connecting to 67.15.49.81 (6667)
-
°° 20:08:14 °° (hub.krstarica.com): *** Checking ident...
°° 20:08:14 °° (hub.krstarica.com): *** Couldn't resolve your hostname; using your IP address instead
°° 20:08:25 °° (hub.krstarica.com): *** No ident response; username prefixed with ~
°° 20:08:25 °° (hub.krstarica.com): *** You are permanently banned from PIK (Lame Proxy (DRON))
-
°° 20:08:25 °° Closing Link: nexxy[82.208.195.173] (User has been permanently banned from PIK (Lame Proxy (DRON)))


Ima li neko ovde da zna o cemu se radi i ko moze da skine ovaj ban ako je to to ili bar da objasni zasto sam banovan

Hvala :)
 
ponja54:
E taman sam i ja teo da postavim ovu temu...
Ovo se meni prikaze kad probam da se konektujem...

°° 20:08:14 °° * Connecting to 67.15.49.81 (6667)
-
°° 20:08:14 °° (hub.krstarica.com): *** Checking ident...
°° 20:08:14 °° (hub.krstarica.com): *** Couldn't resolve your hostname; using your IP address instead
°° 20:08:25 °° (hub.krstarica.com): *** No ident response; username prefixed with ~
°° 20:08:25 °° (hub.krstarica.com): *** You are permanently banned from PIK (Lame Proxy (DRON))
-
°° 20:08:25 °° Closing Link: nexxy[82.208.195.173] (User has been permanently banned from PIK (Lame Proxy (DRON)))


Ima li neko ovde da zna o cemu se radi i ko moze da skine ovaj ban ako je to to ili bar da objasni zasto sam banovan

Hvala :)
Kada otvoriš mirc ili skriptu , umesto da probaš da se ukonektuješ , ti idi na "Tools > Options" , u prozoru koji ti se otvori na "Category" pronađi "Firewal" i na toj kartici podesi Firewal Suport na opciju "None" sačuvaj podešavanja i probaj opet da se ukonektuješ. Ako nemožeš znači da tvoj provajder koristi proxy koji je banovan od strane irc krstarice. tada lepo odeš na net i preko googla nađeš "free proxy" adrese koje rade a nisu još banovane od strane krstarice (moraćeš malo da tražiš), zatim odeš na ovo mesto koje sam ti malopre opisao i staviš na Firewal Suport na opciju "Server" , protokol opciju na "Proxy" i dole ispod upišeš IP adresu proxy servera i port na kome on saobraća , sačuvaš i to je to. Uđeš lepo na čhat naravno ako i taj proxy nije banovan. Inače možete koristiti isto ovo i u vašim browserima radi sigurnijeg surfovanja po internetu , samo tada idete na tools > internet options , kartica conections , nađete vašu konekciju , pa settings , i nađete proxy i tamo upišete proxy ip adresu firewala i port na kome saobraća . Zgodno za malo više sigurnosti pri surfovanju na internetu :D , jer ustvari niko ne vidi vašu pravu adresu više već samo adresu proxy servera.
 
Zato sam ti i napisao da ćeš morati malo da se namučiš i da tražiš , bukvalno ćeš morati da ih isprobavaš da bi video koji radi a koji ne.
Oni ljudi koji imaju para , zakupe šhell na internetu , pa stave BNC na njega , pa se konektuju preko njih na IRC , Oni imaju tada par stotina upotrebljivih virtuelnih IP adresa na raspolaganju da biraju , pa ako te i tada banuju sa krstarice samo promeniš ip i vratiš se natrag , i opet si gore . To zadovoljstvo košta od 40 do 50$ godišnje.
 

Back
Top